Atalay Babacan: "Formayı hak eden alır"


175939_747869.jpg

Galatasaray'ın FIFA U17 Dünya Kupası'nda Türkiye Milli Takımı formasını giyecek genç oyuncusu Atalay Babacan Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Atalay, 6-28 Ekim'de Hindistan'da düzenlenecek organizasyonda ortaya koyacağı performansla Galatasaray ve A Milli Takım'ın değişmez ismi olmak için önemli bir adım atacağına inanıyor.

Milli takımda da bulunan Galatasaray'dan takım arkadaşı Ozan Kabak ile aynı hedef doğrultusunda çalıştıklarını dile getiren Atalay, iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek şunları söyledi:

"Şimdi 17 Yaş Altı Dünya Kupası'nda iyi bir performans sergileyerek Galatasaray'a hazır olduğumu göstermek istiyorum. İlk hedefim sarı-kırmızılı formayı giymek. Galatasaray altyapısından 7-8 kişi bütün kamplara gidiyoruz. 2000 doğumlu yaş grubu yalnızca Galatasaray'a değil Türk futboluna büyük katkı sağlayacaktır. Ozan Kabak'la da aynı mahallede oturuyoruz, onunla bir hayalimiz var. Galatasaray ve A Milli Takım formasını birlikte giymek istiyoruz. İnşallah bu da yakın zamanda nasip olur."

Galatasaray'da temposu yüksek antrenmanlarla kendisini geliştirdiğinin altını çizen Atalay, "Igor Tudor genç futbolcuları seviyor. Dünya Kupası'nda iyi bir performans sergilersek Igor Tudor'dan formayı alacağıma inanıyorum. Galatasaray'da çok kaliteli oyuncular var ama bu beni korkutmuyor. Saha içi ve saha dışında hep bizimle ilgileniyorlar. Onlarla birlikte biz de savaşacağız, Galatasaray'da bu sene şampiyonluk yaşamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Atalay, Türk futbolundaki yabancı sayısı tartışmalarıyla ilgili, "Yabancı sayısı önemli değil, bir oyuncu iyiyse oynar. Yeter ki yeteneği ve azmi olsun. Oyuncunun yabancı ya da Türk olmasının hiçbir önemi yok. Formayı hak eden alacak" değerlendirmesinde bulundu.

10 numara pozisyonunda oynayan ve her iki ayağını da kullanabilen genç futbolcu, şöyle konuştu: "Herkes beni bir futbolcuya benzetmeye çalışıyor. Elbette hayranlık duyduğum oyuncular oldu ama bugüne kadar onları taklit etmek yerine kendi özelliklerimin üzerinde çalıştım. Bu özelliklerimi geliştirmek istiyorum."

GSCimbom Portal
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulkadir omur yada yusuf yazici seviyesinde topcu varmi su 2000 jenerasyonunda
Apoda yusufta formayi zorladi firsat gelince birakmadilar birdaha
 
Bu çocuk ya çok büyük patlama yapacak ya da çok fena bize patlayacak. Kariyeri ortada olmaz gibi geliyor. İddialı biri.
 
Salak saçma yorumlar yazmayın belki bu çocuklar gelip burada hakkında yazılanları heyecanla okuyacak birkaç kendini bilmez klavye delikanlısı yüzünden yanlış görüşlere kapılmasın çocuklar

Azıcık sahip çıkın yav alt yapıdan çıkan çocuklara ...
 
Salak saçma yorumlar yazmayın belki bu çocuklar gelip burada hakkında yazılanları heyecanla okuyacak birkaç kendini bilmez klavye delikanlısı yüzünden yanlış görüşlere kapılmasın çocuklar

Azıcık sahip çıkın yav alt yapıdan çıkan çocuklara ...
katılıyorum , mal mal yorum yazanları direk myc ile atın konudan.
 
Güzel konuşmuş. Formayı çalışarak ve kendini geliştirerek alması gerektiğinin farkında olması çok güzel. Zaten altyapılarda bir oyuncuyu yükseltirken yeteneği dışında artık karakterine ve kazanma hırsına, kendini geliştirme azmine de bakılmalı.

Yoksa yetenek bir oyuncuyu A Takıma kadar çıkarır ama çalışma azmi, hırsı, iş ahlakı yoksa 2. veya 3. Lig seviyesine kadar düşer. Yakın zamanda buna en iyi örnek Bjk'li Batuhan'dır.
 
Olum niye sallıyorsunuz çok doğru şeyler söylemiş çocuk aferin o yaşta 'iyi futbolcu oynar yerlisi yabancısı olmaz'ın idrakına varmış. İnşallah kariyeri başarılı olur.
 
Akıllı çocuk. Selçuk'tan, Sinan'dan, Yasin'den bişeyler öğreneceğine, Fegohuli'den, Belhanda'dan, Gomis'ten öğreneceği şeyler daha çok ve faydalı olur.
 
Atalay, Türk futbolundaki yabancı sayısı tartışmalarıyla ilgili, "Yabancı sayısı önemli değil, bir oyuncu iyiyse oynar. Yeter ki yeteneği ve azmi olsun. Oyuncunun yabancı ya da Türk olmasının hiçbir önemi yok. Formayı hak eden alacak" değerlendirmesinde bulundu.enes ünal gibi iyi yetiştirilmiş adamlık edebiyatından uzak bir evlada benziyor atalay bu yeteneğine asla ihanet etmeyeceğine işaret.
 
Üst Alt