atalay babacan - mustafa kapı olayı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

atalay babacan - mustafa kapı olayı

Aslan yavrularının arasına iki kanarya yumurtası nasıl girdi lan?
Gürkan Karadeniz

Yarım sezon full oynayıp arka kapıdan kaçanlar da kansız, hiç oynamayıp Florya'da takılanlar da. Kazandığı parayı çıkarmak için ortaya gönül, emek koymayan adam 15 yaşında da olsa, 35 yaşında da olsa kimseye hayrı dokunmaz. Sokaktaki milyonlarca çocuğun sokakta giyerken dahi gururlandığı formanın kıymetini bilmeyen adamların validelelerin münasip yerlerine kadar yolu var.

videoda olanlar:

Isik Kaan Arslan
Mirza Cihan
Metehan Baltaci
Süleyman Lus
Gökay Güney
Güney Gencel
Atalay Yildirim
Abdussamed Karnucu
Ercan Sirin

Fatih Terim’in bu yıl gençlere yeterince şans vermediği konusundaki eleştirilere katılıyorum. Bu sene bir çok oyuncu leş gibiyken o riski alabilirdi. Doğru.

Fakat alt yapıdaki her topçudan süperstar çıkacak, ilk 11 oyuncusu çıkacak, şans verirsek olur mantığını bir kenara bırakmalıyız. Alt yapıda izleyip (çoğu yaş da küçültüyor) kendi gruplarında 2 top sürdü diye Turkish Messi yapmaya gerek yok.

Altınordu, Bursa falan her gencine şans verip onu belli bir seviyeye getirebilir, içlerinden çok iyi oyuncular da çıkabilir ama bizim gibi kulüpler gerçekten yetenekli ve çalışma azmi olan topçulara şans verir, vermeli yani. Açıkçası genç oyuncuda bitiyor biraz iş. İş ahlakı, çalışma azmi kilit nokta burada, yoksa 10 yıl Aydın Yılmaz’da beklediğimiz gibi bekleriz patlayacaklar diye.

Avcı’nın çalıştırdığı U17 takımı vardı dünya 3.sü olmuştu sanırım. Nuri Şahinli, Canerli kadro. O kadrodanun çoğu kendi takımlarınsa şans buldu ama bu ikisi dışında şu ana kadar gelen topçu yok mesela(milli takım seviyesinde veya büyük takımda oynayan.Şu anda hiç araştırmadım varsa da unuttum, belki 1-2 tane daha vardır)

Arda’nın Mleda Boleslav maçındaki çıkışı gibi çıkacaksın bende yetenek var aga ben oynarım diyeceksin. Ya da Ozan gibi hata da yapsan, penaltı da yapsan duruşunla ben stoperim diyeceksin.

O yüzden her genç futbolcu için ağlayıp zırlamaya gerek yok.

Çoğu kişiye göre İsmail Çipe süper kaleciydi, hatta Eray da ama ikisinin de karpuzcudan hallice olduğu meydanda idi bence ilk günden.

Misal Yunus Akgün’ü 28 sene de oynatsak belli bir seviyeyi geçemeyecek belli yani o yüzden kötü bir kanat gördüğümüzde Yunus nerde demek çok anlamlı değil zira kupa maçlarında bile fark yaratamadı.

Zaten bir genç futbolcu bizde bir yere gelemiyorsa fenerde hiç gelemez, kaybolur gider. Gidiyorlarsa kendileri bilir, 2 sene sonra kiralık Rizespor, Denizlispor sonra Ümraniye, Tuzla, Alibeyköyspor diye giderler.

Bizim mahallede bir Recep amca vardı. Yıllar boyunca Sabri ne zaman kötü oynasa “Ya bizde bir Serkan Kurtuluş vardı genç, o oynasın” derdi. Oynayınca görüyorduk işte Sabri’nin çeyreği değil. O zaman genç diye al sokaktan birini oynat.

Emin Bayramda yok. Bu mantıkla bu da kuş:asd:

u19da son 3 macta kadroda olan topculara bakarsak

evra saner gülal
arda kaan yildiz
celil yüksel
mustafa fettahoglu
ferhan evren
erencan yardimci
atalay babacan
yunus akgün
emircan secgin
berk akdemir
bozan uymaz
berk balaban
mustafa kapi
berkan mahmut keskin
firat güllü
mustafa yigit turgut

yoklar

tabii ki mustafa ve atalayin ayrilmalari mümkün ama bu video ile alakasi yoktur bence, Fatih Terimin de böyle video ile cevap verecegini sanmiyorum

Mustafa Kapı çok övülüyor ama ben izlediğim maçlarında orta sahaya hükmettiğini göremedim. Yaşına göre olgun falan da değil. Atalay oldukça yetenekli ancak fiziksel olarak yaşıtlarının arasında bile zayıf kalıyor. Bu giderilebilir mi? Bilemiyorum.

Üst Alt