# Atalay Babacan - Sayfa 32 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Atalay Babacan

FcJx3biXgAUifDr

Sergio Oliveira da bunun gibi 22-23 yaşlarına kadar boş beleş takılmış. Düzenli oynamaya devam ederek fiziğini de toparlarsa neden olmasın yeteneği hep vardı çünkü. Mental ve fiziksel gelişim için kilit yaşlarında üstüne koyabilirse 3 sene içinde Süper Lig seviyesinde birine dönüşebilir. Oliveira'nın Porto'da ciddi manada çok iyi oyuncuya dönüşmesi 28 yaşlarını bulmuş, o süreçte orada burada kiralık takıldığı dönemler de olmuş.

Bugün bu cocugun 23. yas günü.

2018'den beri A Takim genis kadrosunda zaman zaman yer alip bu sürecte A Takimda oynadigi mac sayisi tami tamina 7 (!), burada oynadigi süre ise toplamda 175 dakika...

2017 U17 Avrupa Sampiyonasinda Team of the Tournament'e secilip, Foden ve Sancho ile birlikte en dikkat ceken performanslardan birini sergileyen cocugun U19, U21 ve UEFA Youth League gibi genc futbolcularin oynadigi maclari cikarirsak yukarida bahsettigim turnuvadan sonraki simdiye kadar gecen 7 yil icinde sadece 71 maci var profesyonel seviyede.

Ayni sürecte Foden ve Sancho'nun ne kadar oynadigi ve nerelere geldigi ortada. Hadi bunlar yabanci oyuncu diyelim, Atalay ile ayni turnuvada Milli Takimda yer alan ve Atalay'dan 1 yas daha kücük olan Yunus'un 126 maci var profesyonel düzeyde. Atalay'dan 1 sene daha sonra baslamasina ragmen neredeyse 2 kati maca cikmis.

Atalay'in hala 2024'e kadar kontrati varmis. Bence hic beklemeye gerek yok, direkt yol vermek lazim artik. Benim de bu cocuga dair büyük beklentilerim vardi ama artik eminim ki sorun bizden veya baska takimlardan kaynakli degil. Bu cocuk 2 sene önce 21 yasinda ilk Süper Lig macina cikti. 21 yasinda yahu...

1. Lig'de düzenli oynarken dönüp ertesi sene 2. Lig'e kiralıyoruz. Oyuncu nasıl gelişsin? Depreme kadar 2. Lig'de as oynayan Yiğit Demir'i ertesi sezon 3. Lig'e kiralıyoruz. Bazen gerçekten kulüp olarak kafamızın çalışmadığını düşünüyorum.

En başından beri hem güçsüz hem de hantal. Dinamizmden bu denli uzak birinin yüksek profesyonel düzeyde tutunabilmesi mümkün değil. Açıkçası olağanüstü yeteneklere sahip olduğunu da hiç düşünmedim. Çoktan ilişiği kesilmeliydi...

FM de neredeyse her maç oynatıp geliştirmeye çalıştım iki sene boyunca azimle savaşmama rağmen bir türlü gelişmeyen oyuncu

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt