Ataman: "Nasıl Laboral Final-Four'a kaldıysa biz de yapabileceğimize inanıyoruz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ataman: "Nasıl Laboral Final-Four'a kaldıysa biz de yapabileceğimize inanıyoruz"

ergin-ataman-eurocup.jpg

Galatasaray Odeabank koçu Ergin Ataman, üst düzey bir oyun kurucu için 3 adayları olduğunu ve birkaç gün içinde durumun netleşmesini beklediklerini söyledi.

Euroleaue'de hedeflerinin Final Four olduğunu belirten Ataman, "Bizden yüksek bütçeli kadrolar olabilir. Biz 8 milyon dolarlık bütçemizle en iddialı takımlardan biri olacağız. Büyük para herşeyin garantisi değil. Geçen sezon nasıl Laboral bu miktarda bir bütçeyle Final Four'a kaldıysa, biz de aynısını yapabileceğimize inanıyoruz." dedi.

Euroleague'de 9 yabancıyla oynayacaklarını, geçen sezonki gibi Sinan Güler ve Göksenin Köksal'dan katkı alacaklarını ifade eden Ataman hazırlık döneminde de Bormio kampından sonra Euroleague ve Eurocup takımlarıyla 12 maç oynayacaklarını bildirdi.

basketfaul.com

Her ne kadar Schilb'in kalmasi,Krstic kumari gibi hamleler yapip,Davis'i birakmamaya ikna edemeyip Lasme'nin cezasini beklemeden uzun transferlerini yapsak da ben umitliyim takimdan.

Eger iyi bir guard alirsak kurulan kadro; lig sampiyonu oldugumuz 12-13 kadrosundan,EL'de top 8,ligde final goren 13-14 kadrosundan ve Eurocup sampiyonu 15-16 kadrosundan daha iyi olacak diye dusunuyorum.

Iyi 1 guard alirsak EL'de final foura inaniyorum.En azindan top 8'e gireriz.

Kadro, sakatlık üzerinden konuşuyoruz ama bu sene sakatlık kadar önemli olan bir şey de paraların zamanında ödenmesi. Sinan, Göksenin falan idare eder de 9 tane yabancı var, oynamaz herifler.

Ergin Ataman ''transferi bitirdik. yonetim sozünü tuttu süper bir kadro kurduk, şimdi sıra taraftarımızda hedef 7000 kombine, biz hep en iyi olmalıyız!''

Üst Alt