Atatürk Karşınıza Çıksa Ona Ne Söylemek İsterdiniz? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atatürk Karşınıza Çıksa Ona Ne Söylemek İsterdiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[attachment=12525:10552391_818555714856191_6647672013212321954_n.jpg]

Kendisinin bize bu soruyu sorma ihtimali çok yüksek olabilirdi.

Ekli dosyalar

• 10552391_818555714856191_6647672013212321954_n.jpg
    10552391_818555714856191_6647672013212321954_n.jpg
    55.2 KB · Görüntüleme: 201
Utancimdan yuzune bakamazdim hayatini adadığı bu ülkede neredeyse hain durumuna düşecek olduğundan dolayı ve türk gençlerinin yalnızca izlemesinden dolayı utanirdim

Bir akp'liye sorsan bu soruyu muhtemelen Atatürk'ün "Ooo her yer çifte şerit yollar , tünel metrolar yapmışsınız , herkesin elinde iphone ,samsung teknoloji de epey gelişmiş , aferim evlat" derdi muhterem , diye ahkam keserdi.

hiç bir şey sormam.Atamızı meşgul etmem.Atamız yogun olur.asılacak çok adam var memlekette.yeni bir kurtuluş savaşı başlatır.

Atatürk koruma kanunuymuş. Nerde lan o kanun göstersene bana? Din tüccarları, hırsız yalakaları sizi.

Konu Başlığına gelince,

Sen yıllar yıllar önce bugünleri gördün, gençliğe hitabende yapmamız gerekenleri açık açık anlattın ama olmadı, yapamadık. Özür dileriz.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Bu kanunu yukarida arkadasin paylastigi linkten yeni ogrendin degil mi? Bak sayemizde birsey daha ogrendin nerde lan gostersene dedigin kanun varmis...

Bana din tuccari hirsiz yalakasi demissin ki mesajimda din ile ilgili tek kelime bile etmememe ragmen...Yalakalardan nefret ederim bunu hayatimdaki herkes iyi bilir o yazdigin hakaretleri suratima da soylemeni dilerim bir gun...

Bravo baya like almissin...Mesajinin icerigi sirasiyla; sonunda g.t olacagin bir soru,hic bir dusuncesini bilmedigin ve tanimadigin birine iftira ve hakaret,ataya ozur ve sonra boldlanmis genclige hitabe...Populist olmak kolay bu devirde bak madalyani da aldin...Populustlik bana sokmez...Bos konusan sensin eger cevap vereceksen bana bilmedigim bir bilgi ogret lanli konusup satasip 2 satir boldlayip kendini kahraman sananlara benim karnim tok.

Not: Konu hakkindaki dusuncem hepimizin bildigi ulkeleri kuran ve yoneten.tarih kitaplarini bile yazan sistemin ulkemizde de ayni oyunu son 200 yildir oynadigidir.Sorularimin da odagi bu sistemin dahilinde mi haricinde mi oldugu ile ilgilidir.Bu kanun kalkinca arsivlerin ortaya cikmasi sonucu sorular cevap bulabilir.Cumhuriyetlere kisiye ozel kanun cikartilmaz.Bir ulke neden kahramanini koruma kanunu cikartir aklim almiyor

Bu kanunu yukarida arkadasin paylastigi linkten yeni ogrendin degil mi? Bak sayemizde birsey daha ogrendin nerde lan gostersene dedigin kanun varmis...

Bana din tuccari hirsiz yalakasi demissin ki mesajimda din ile ilgili tek kelime bile etmememe ragmen...Yalakalardan nefret ederim bunu hayatimdaki herkes iyi bilir o yazdigin hakaretleri suratima da soylemeni dilerim bir gun...

Bravo baya like almissin...Mesajinin icerigi sirasiyla; sonunda g.t olacagin bir soru,hic bir dusuncesini bilmedigin ve tanimadigin birine iftira ve hakaret,ataya ozur ve sonra boldlanmis genclige hikaye...Populist olmak kolay bu devirde bak madalyani da aldin...Populustlik bana sokmez...Bos konusan sensin eger cevap vereceksen bana bilmedigim bir bilgi ogret lanli konusup satasip 2 satir boldlayip kendini kahraman sananlara benim karnim tok.

Not: Konu hakkindaki dusuncem hepimizin bildigi ulkeleri kuran ve yoneten.tarih kitaplarini bile yazan sistemin ulkemizde de ayni oyunu son 200 yildir oynadigidir.Sorularimin da odagi bu sistemin dahilinde mi haricinde mi oldugu ile ilgilidir.Bu kanun kalkinca arsivlerin ortaya cikmasi sonucu sorular cevap bulabilir.Cumhuriyetlere kisiye ozel kanun cikartilmaz.Bir ulke neden kahramanini koruma kanunu cikartir aklim almiyor

Atatürkçü değilim fakat madem böyle bir kanunun olduğunu biliyorsun , kanunun Menderes döneminde, dönemin İnönücülerine karşı aldığı bir önlem , ve askere karşı bir gözdağı amaçlı olduğunu da bilmen gerekir..

Çünkü bu ülkede dönem dönem , ( sağ partilerin oyu arttıkça) sağ liderlerin kibiri artmış ve kendilerine muhalefet olarak gördükleri insanların değerlerini yok etmeyi amaçlamışlardır..Bu değerlerden biri biliyorsun ki Atatürk tür..

(adettendir:chpli değilim)

Atatürkçü değilim fakat madem böyle bir kanunun olduğunu biliyorsun , kanunun Menderes döneminde, dönemin İnönücülerine karşı aldığı bir önlem , ve askere karşı bir gözdağı amaçlı olduğunu da bilmen gerekir..

Partilere takilmiyorum zaten sistem virus gibi sagindan soluna her turlu ideolojik yapiyi ya kurmus ve ya da kurmadigini ele gecirip yonetmis ..Ki sonuc olarak bu kanun bile Menderes'i asilmaktan kurtaramamis

Partilere takilmiyorum zaten sistem virus gibi sagindan soluna her turlu ideolojik yapiyi ya kurmus ve ya da kurmadigini ele gecirip yonetmis ..Ki sonuc olarak bu kanun bile Menderes'i asilmaktan kurtaramamis

Yani bu kanun sonuçta Atatürkün çıkardığı bir kanun değil.Eğer öyle olsaydı kendisini bu konuda suçlayabilirdin hatta diktatör diyebilirdin çünkü muhalefete tahammülü olmayan insan (fazlasını yapmasına gerek yok) benim için diktatördür tıpkı günümüzdeki gibi

Yani bu kanun sonuçta Atatürkün çıkardığı bir kanun değil.Eğer öyle olsaydı kendisini bu konuda suçlayabilirdin hatta diktatör diyebilirdin çünkü muhalefete tahammülü olmayan insan (fazlasını yapmasına gerek yok) benim için diktatördür tıpkı günümüzdeki gibi

Ben Ataturk'u bu kanundan dolayi suclamiyorum ki.Bu kanunu cikartan sistemi sucluyorum.Kendisine sorularimin bu sistemin dahilinde mi haricinde mi oldugu ile alakali olacagini onceki mesajimda belirttim.Kendisi ile ilgili teorim olmakla beraber kesinlesmis bir dusuncem yok.Zaten bu nedenle ogrenmek istiyorum

Sistem derken dunyayi yoneten sistemden bahsediyorum. Ataturk'ten once de vardi bu sistem simdide var hepimizin bildigi gibi hem de gucleri her zamankinden fazla. Kendi cikarlarina ters dustugu icin dunyanin en guclu ulkesinin en sevilen baskani JFK'yi bile gozunu kirpmadan halkin icinde katleden sistem.Isin en acisi da ne biliyor musun...Universite bitirmis egitimli cogu Amerikali hala JFK'i Ruslar oldurdu zannediyor. Beyin yikamayi cok iyi beceriyorlar bu kesin.

Tüm ömrünüzü uğruna harcadığınız insanların iki kuruş fazla cebime girsin diye sizi baş düşman konumuna oturtmalarini gördükten sonra, yine olsa yine yapardim diyebilir misiniz?

Kardeşim benim anam seçimlerde ak partiye oy verdi ama 10 kasımda oturur Atam için yasi okur dua eder, Çanakkale şehitliklerine gittimi 1 hafta ağlar kendine gelemez, en ala Atatürkçüden senden bile daha fazla sever atasını milletini.

siz neden sen akpli isen Atatürk çü değislin yaftsını yapıştıyorsunuz bu millete.

sizemi ait yani sadece Atatürkü sevmek neymiş iki kuruş için millet atasını satmış

merak etme aslanım sen bu millet atasınıda geçmişinide satmaz, sizin ideolajilerinize uymuyor diye Türkiyenin yüzde ellisine Atatürk düşmanı muammelesi yapmanıza izin vermem.

ayrıca iki seçimdir de hiçbir adaya oy vermiyorum.

Ben Ataturk'u bu kanundan dolayi suclamiyorum ki.Bu kanunu cikartan sistemi sucluyorum.Kendisine sorularimin bu sistemin dahilinde mi haricinde mi oldugu ile alakali olacagini onceki mesajimda belirttim.Kendisi ile ilgili teorim olmakla beraber kesinlesmis bir dusuncem yok.Zaten bu nedenle ogrenmek istiyorum

Sistem derken dunyayi yoneten sistemden bahsediyorum. Ataturk'ten once de vardi bu sistem simdide var hepimizin bildigi gibi hem de gucleri her zamankinden fazla. Kendi cikarlarina ters dustugu icin dunyanin en guclu ulkesinin en sevilen baskani JFK'yi bile gozunu kirpmadan halkin icinde katleden sistem.Isin en acisi da ne biliyor musun...Universite bitirmis egitimli cogu Amerikali hala JFK'i Ruslar oldurdu zannediyor. Beyin yikamayi cok iyi beceriyorlar bu kesin.

Ben konuya yazdığın ilk mesaj için yazdım .Sonuçta bu ülkede hükumet canının istediği değerleri karalamak , örtmek , öne çıkarmak konusunda usta.Bunu kabul etmek lazım.Sen burada Atatürk aleyhine soru sorsan,ben de suç duyurusunda bulunsam, belki de ben suçlu bulunurum.Yani demek istediğim her şey düzgün,tek sorun 5816

Ancak ve ancak boş boş konuşup ağlanıyorsunuz.

Mesajların hepsine baktım affet,lutfet,bittik...

Bu memlekt için ne yaptın onu söyle,bir çeşme yaptırdınız mı ya da yola tüküren çöp atan bir adamı uyardınız mı.

kolayına kaçmışsınız affet layık olamadık, niye Allah akıl kifir vermiş Mustafa Kemalimiz de özgür bir ülke vermiş.

Vallahi karşıma çıktımı hiç affet flan demem Atam çalışıyorum hem de köpekler gibi gece gündüz 16 saat çalışıyorum bu memleket için derim, durumumuz iyi açtığın yolda daha da iyi olacak ağlamak bize yakışmaz savaşa devam atam derim!!

Bravo baya like almissin...Mesajinin icerigi sirasiyla; sonunda g.t olacagin bir soru,hic bir dusuncesini bilmedigin ve tanimadigin birine iftira ve hakaret,ataya ozur ve sonra boldlanmis genclige hitabe...Populist olmak kolay bu devirde bak madalyani da aldin...Populustlik bana sokmez...Bos konusan sensin eger cevap vereceksen bana bilmedigim bir bilgi ogret lanli konusup satasip 2 satir boldlayip kendini kahraman sananlara benim karnim tok.

Adnan menderes zamanında çıkarılmış kanun. Sebebi ise, Menderesin her tarafa yaptırdığı Atatürk heykelleri ve anıtlarından sonra bir kısım halk Bunları yıkmaya çalışmış, ve Gaziye hakaretlerde bulunmuşlardır. Bundan ötürü Koruma yasası çıkarılmıştır. Yasa çıkmıştır fakat işleyişi günümüzde yoktur. Misal iki ayyaş diye tabir edenler, veya Kadir Mısıroğlu gibi imanın 7. şartı AKP'ye oy vermek, güvenmektir gibi kurduğu cümlelerin bu anlama çekilebileceği şahsın, Atatürk'ün türk olmadığını, babasının Ali Rıza efendi olmadığını söylemeleri bu kanun kapsamında yasaktır.

Ayrıca bir şey daha eklemekte fayda görüyorum kadir Mısıroğlu meselesine. Kendisi Şapka ve kılık kıyafet kanununu eleştirel bir yapıdadır. Kafasında fes ile çıkıp bu tür eleştiriler yapan, yapıcı değil yıkıcı bir jargon kullanımını tercih eden, Şapkaya gavur icadı gibi yaklaşımları olan biri, bu tür şeyler söylemeden önce kafasına taktığı Fes'in Hangi ülkeden osmanlıya geçtiğini öğrenmesi lazım. Gerçi ölümüne inkar eder de, neyse..

Ancak ve ancak boş boş konuşup ağlanıyorsunuz.

Mesajların hepsine baktım affet,lutfet,bittik...

Bu memlekt için ne yaptın onu söyle,bir çeşme yaptırdınız mı ya da yola tüküren çöp atan bir adamı uyardınız mı.

kolayına kaçmışsınız affet layık olamadık, niye Allah akıl kifir vermiş Mustafa Kemalimiz de özgür bir ülke vermiş.

Vallahi karşıma çıktımı hiç affet flan demem Atam çalışıyorum hem de köpekler gibi gece gündüz 16 saat çalışıyorum bu memleket için derim, durumumuz iyi açtığın yolda daha da iyi olacak ağlamak bize yakışmaz savaşa devam atam derim!!

benim ne yazacagima da sen karar ver istersen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt