Atatürk'ün Tabutu (Anıtkabir'e Nakli) - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atatürk'ün Tabutu (Anıtkabir'e Nakli)

Muz orta yapmışsın madem, gelişine voleyi ben çakayım; Yasa Demokrat Parti tarafından çıkarıldı. Menderes önderdi, Bayar onayladı.
bu cevabı vereceğini biliyordum ancak tekrarlıyorum sonuca bakarım ben .
tarihe mal olmuş bir kişinin objektif biçimde konuşulmasına sed çekilmesine mana veremiyorum .
insanlara ısmarlama sözler dayatılmamalı

tarihe mal olmuş bir kişinin objektif biçimde konuşulmasına sed çekilmesine mana veremiyorum .

Objektif şekilde konuşulması mı ? Objektif şekilde konuşmak bir insanın dini inancı üzerinden yaptıklarını yok sayarak onun manevi şahsiyetine saldırmak mıdır ?

Yukarıda da yazdım. İnansa ne inanmasa ne ? Yaptıkları değişecek mi ?

hakiki din bilime engel değil rehberdir.
ayetlerin muazzam gerçeklerindan bazıları bilime ışık tutuyor ..
uzayın genişlediği manş denizinde birleşmeyen nokta arının muazzam geometrik dehası vs ..
neyse konuya alakalı paylaşım değildi bitiriyorum .

Atatürk' ü koruma kanunu var da sanki uygulanıyor :D

Atatürk' e hakaret eden adamlar milletvekili aday listelerinde liste başı :)

Buna katiliyorum, Atatürk kurdugu ülkede, ölümünden sonra sansür edilmis bir Devlet adamidir. Türk mainstreaminde zaman ile yaratilan Atatürk poträsi, gittikce "tarihsel" Atatürk´ten uzaklastirilmistir.

Ruhu saad olsun Atamizin ilk olarak.

Din ve Demokratik Cumhuriyet ayrimin tek dogru yöntem oldugunu gören visyonlu birisiydi. Din ve modern siyaset ile birlikde yüremezi imkansiz ki bunlar hristiyanlar zamaninda anladi ve kiliselerini siyaseten ayirdilar.
Dini Siyasetin icine karistirdigin noktada zaman bir cok sorunlar ile karsi karsiya gele biliyorsun ve demokratik systemin cöker. Ha Islam devletini savunuyorsaniz ve demokratik systemine karsiyim arkadas diyorsaniz bilemem tabiki.
Bunun bir ton örnekleri var ve halen de mevcut örnekleri dünyada.

AllAh'a İster inAnir İster inanmaz kimseyi ilgilendirmez. Din üzerinden propaganda yapmamiş. Ülkeyi düşmanlarin elinden kurtarmiş. Müslümanim diyen zat ülkenin her yerini özelleştirip yabancilara satti. Bu ülkede herkes müslüman degil. Müslüman'im diyenlerin çoguda sözde müslüman. Her dine saygim vardir onuda söyleyeyim.

Bu konuyu bu hale getirene madalya versinler. Degerli şahsiyet olan Gazi Mustafa'yi isteseniz de degerleştiremezsiniz.

Wallahi iki dakikada konunun suyu cikti. Afferin. Millet nelerin pesinde, biz halen "Ali Topu at´dan" cikamadik maalesef.

Mustafa Kemal pasa bir din adami degildiki dindarligi bu kadar elestirilsin...bir devlet adamiydi ve herseyden once bir asker/gazi..

ayrica ben hayatinin sonlarina dogru yaptigi iki uc konusmaya degil yaptigi icraatlara bakarim.

Gazi Mustafa Kemal kendi (Türk) milletini kurtarmis bir kahramandir.

Asenanın veliahtı olur bu alın bunu burdan. Ne kapak yemişin.

Toroho mol olmos bor kosonon objoktof...

Önce git bunu en ufak eleştiride insanları içeri attiran çakma diktatörün başlığında yaz sonra gel yıllar önce hayatını kaybetmiş insani eleştirmeye çalış.

₪tapa

Keşke başka bir ülkede doğup, yaşasaydı dediğim lider.Dünya eminim onun bıraktıklarıyla, gösterdikleriyle Türkiye'den çok daha güzel ve gelişmiş bir ülkeye sahip olurdu.Adam bilim dedikçe daha nasıl geriye giderizin peşinde koşuyorlar, sulh dedikçe kendi çocuklarını öldürüp destan yazıyorlar insan bunu söylerken tarihinden utanır ama nerede, şimdi çok daha fazla şey yazarım ancak gerçekten midem kalmıyor artık.

Emanete ihanetin resmidir günümüz, asla Kemalist değilim ancak sonsuz saygı hak eden bir isimken günümüz "toplumunun" onun hakkındaki algı ve görüşü insanı koyu bir Kemalist olma noktasına getiriyor, bu kadar densizlik olmaz.Ah, ömrü el verip ülkeye seküler devlet anlayışını tam olarak yerleştirebilseydi bu pislikle bezenmiş coğrafyada sadece insan olduğumuz için değer görebilir, bizden olmayana düşman olmak yerine ortak amaçlar için birlikte hareket edebilirdik ya neyse koca bir neyse.

Doğrularınla, yanlışlarınla ışıklar içinde uyu büyük insan.

Bu ülkeye çok fazla bir insandı. Işıklar içinde uyusun, toprağı bol olsun.

Bir de video paylaşılmış sanırım. Videoyu paylaşırken ki amaç aslında çok belli; Dini konular üzerinden yürüyerek Mustafa Kemal Atatürk'ü sözde itibarsızlaştırmaya, gözden düşürmeye, manevi şahsiyetine saldırmaya ve yaptıklarını değersizleştirmeye çalışmak gibi beyhude bir gayretten ibarettir. Bu videoyu izleyip, sırf burada sarfettiği cümlelerden dolayı Atatürk gibi bir adamdan nefret edeceğimizi falan hayal ediyorlar herhalde :red: Atatürk'ü senin gibi dindar bir yaşam biçimine sahip olmadığı veya o tarzı benimsemediği için belki sevmeyebilirsin. Biraz zorlarsam bunu bir nebze olsun anlayabilirim. Lakin bu ülkede yaşayan bir insan olarak bu mübarek adamın şahsına ve anısına saygı duymamak gibi bir şey nasıl olabilir? İnsanın aklı ve mantığı almıyor.

Bu arada bu videonun youtube altındaki yorumlarına şöyle bir göz gezdireyim dedim demez olaydım :red: Oradaki ne idüğü belirsizler yerine ben utandım, yüzüm kızardı ama orada o saçmalıkları yazanlar utanmamışlar. Nasıl arsız, hayasız, karaktersiz sıçanlar yaşıyormuş bu memlekette inanılır gibi değil :crushed: "Ataputçuların, atag.tçülerin 7 haziranda sonu geldi" yazan mı dersin, "Tüm kamalistler sonunuz geldi hepiniz gebereceksiniz" yazan mı dersin, "Atatürk masondu yahudi uşağıydı" yazan mı dersin... Ne ararsan var :red: İşte bu adamlar Sait Molla ve Ali Kemal'lerin çiftleşmesinden meydana gelen ve malesef günümüze kadar ulaşmış hain tohumlardır. Bozuk kandır. Gözümde bitim kadar değerleri yoktur.

Atatürk'ü din düşmanı, mason, yahudi, ingiliz vs... olarak gören bu ne idüğü belirsiz güruh, sorsan sait mollaları ali kemalleri halk kahramanı gerçek birer dindar olarak görüyorlardır. Bu tarz kişilerin tıynetleri şu an taptıkları, kulluk hatta kıllık ettikleri şahsiyetten belli zaten...

Üst Alt