Atilla Türker: "Kiev Belhanda için 5M € istiyordu, Galatasaray 8M €"


Mevzu şu:

- “Sezon başında Negredo serbestti. Yani bonservisi elindeydi. Bedavaydı. Ama bonservis bedeli olarak Beşiktaş’ın kasasından 2,5 milyon Euro çıktı, Valencia’nın kasasına girdi. Bu para daha sonra Valencia’dan çıktı ve sonrasında adeta buhar oldu!”

G.SARAY’DAN 3,5 ALACAKTI BEŞİKTAŞ’A 4 MİLYON 350 BİN EURO’YA İMZALADI

Çok ilginç bazı bilgiler vereyim. Negredo, Beşiktaş’tan önce Galatasaray ve Fenerbahçe’ye bonservissiz önerildi. Ama alınmadı.

Galatasaray’ın o dönemki sportif direktörü Cenk Ergün, Negredo transferi için 10 gün arayla 2 kez Madrid’e gitti.*Negredo’nun menajeri olan Juanma Lopez’le görüştü. Bu 2 görüşme de Lopez’in ofisinde gerçekleşti.*

Bonservis bedeli olmadan Negredo’nun transfer edilmesi konusunda tam bir anlaşma sağlandı. Negredo’nun yıllık ücreti 3,5 milyon Euro olarak belirlendi.*Ancak Igor Tudor, Negredo’ya sıcak bakmadı, Gomis’i istedi.

Negredo, daha sonra yine bonservissiz olarak Fenerbahçe’ye önerildi.*Ancak yine kabul görmedi, Soldado tercih edildi.

Sonuç olarak...*Negredo’nun transferinde Beşiktaş’ın kasasından 2,5 milyon Euro bonservis bedeli çıktı. Kendisiyle de yıllık 4 milyon 350 bin Euro üzerinden 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzalandı.

Yani... Arada 4 milyon Euro’dan fazla bir kaçak var.

FATURA ÖZBEK’E

Mustafa Cengiz önceki gün çok çarpıcı bir hususa değindi. Cengiz,*“Cavanda’nın transferinde hırsızlık var mı, bilemem”*dedi.

Ve ayrıca*“Cavanda’nın serbest kalma bedeli 1.7 milyon Euro idi. 1.8 milyon Euro’ya transfer edildi”*şeklinde bilgi verdi.

Açık açık,*“Bu işten birileri para götürmüş”mesajı gönderdi.

Burada bir dakika duralım. Levent Nazifoğlu’nu dinleyelim. Cavanda transferi sırasında Galatasaray yöneticisi olan Nazifoğlu, faturayı doğrudan Dursun Özbek’e kesti. Nazifoğlu’nun iddiasına göre... Özbek şunu söyledi:

-*“Trabzonspor çok zor durumda. Cavanda’yı alalım. Başarısız olursa parayı ben ödeyeceğim.”

Belirteyim. Cavanda, Galatasaray’da 3 maçta sahaya çıktı.*Toplamda 7 maçta 363 dakika forma giydi.*Yani son derece başarısız oldu.

MENAJERE BİLE 206 BİN EURO

Trabzonspor, Cavanda transferi nedeniyle menajer Fazıl Özdemir’e 206 bin 500 Euro komisyon ödedi.

Düşünün, ortada ahbap çavuş usulü bir transfer var, yine de bir menajere azımsanmayacak bir para veriliyor.BELHANDA’YA 8 MİLYON EURO ÖDENDİ, 3 MİLYON EURO CEBE GİRDİ

Belhanda transferine bakalım.*Galatasaray, Belhanda için Dinamo Kiev’e 8 milyon Euro bonservis bedeli ödedi.*İddia şu:

-*“Dinamo Kiev’in istediği zaten 5 milyon Euro’ydu. Gelen bu 8 milyon Euro’nun 3 milyon Euro’su daha sonra Galatasaray’a yakın bazı kişilere prim olarak geri verildi. Birileri bu parayı paylaştı.”

Levent Nazifoğlu’na tekrar kulak verelim:

-*“Benim dönemimde de Belhanda’ya talip olduk. 5 milyon Euro’ya alabiliyorduk. Şimdi nasıl 8-10 milyon Euro’ya geldi, ben onu bilemem. Bu transferi yapanlara sormak lazım.”

Şu da var. Belhanda geçen sezon Nice’te kiralık oynuyordu. Dinamo Kiev*“4 milyon Euro verin, Belhanda sizin olsun”*şeklinde Nice’e bir öneride bulundu, Nice kabul etmedi. ‘

HESAPLAR KONTROL EDİLSİN’

Levent Nazifoğlu’nun şu sözünü unutmayalım:

- “Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Hepimiz kirlenmiş, para götürmüş vaziyetteyiz. Herkese çağrı yapıyorum, hepimizin hesapları kontrol edilsin.”

ÜLKE FUTBOLU İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLUR

Şimdi! Kolları sıvayan Mustafa Cengiz yönetimi, elbette Cavanda’dan başlayacak, Belhanda’yla devam edecektir. Gomis’ten girecek, Feghouli’den çıkacaktır. Bonservis bedellerinin yanı sıra ödenen yüksek maaşlar ve astronomik imza paraları da araştırılacaktır.

Bu iş ciddi tutulursa, ülke futbolu için bir dönüm noktası olur.Evet! İsimleri tek tek yazdım. Hepsi yaşıyor.Futbol camiasının acilen çok büyük bir temizliğe ihtiyacı var.

*
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
restorana markete girince 8* lira istedilerse 10* lira bırakıp çıkıyorum , üstünü de istemiyorum.Galatasaraylı olduğumdan mıdır nedir?
 
Sadece belhanda transferinde degil digerlerinde de birseyler döndügü apacik ortada.

Bonservis bedellerinin disinda verdigimiz maaslar da bile saibeli bir durum var
 
Adnan Polat’ı geçecek biri gelmez diyorduk geldi.

O en azından hırsızlık yapmıyordu. İdaresi kötüydü ama paramızı hiç etmedi.

Sözleşmesi 1 sene sonra bitecek adama o paraları zaten mantıklı bulmadım.

Aldığı 3.350.000 garanti ücrette de akçeli işler vardır. 2.5 üstü aldığını sanmıyorum


GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Kongre de ibra ederler ve herşeyin üstü örtülür.

Yada Dursun en kötü Mecidiyeköy de ki oteli kiralayacagim der ve ibra olur.

Kulüpler dernek statüsünden çıkmadıkça ve profesyonelce yonetilmedi sürece bunlar olacaktır. kulüplerin şirketler gibi sürekli denetlenmesi gerekiyor.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
 
Üst Alt