Atlético Madrid'de Büyük Revizyon Kapıda! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atlético Madrid'de Büyük Revizyon Kapıda!

1714559457569.png

LaLiga'da 4. sırada yer alan Atlético Madrid'de gelecek sezon birçok oyuncuyla yollar ayrılacak. İşte gidecek oyuncular.

Atletico Madrid yönetimi, kadrodaki yıldız oyunculardan bazılarını satarak gelir yaratmayı düşünuyor. Diego Simeone, kadrosunu tamamen yenilemek istiyor ve bu da para gerektiriyor.

Memphis Depay, Stefan Savic, Ángel Correa ve Saul Niguez, İspanya'nın başkentinden ayrılmaya aday olan ilk futbolcular.

Atletico Madrid, kaleci Jan Oblak'ın yaz transfer döneminde satışına sıcak bakıyor. Oblak'ın ayrılışı Atleti için büyük bir değişiklik olacak çünkü Sloven kaleci, tam 10 sezondur başarıyla kaleyi koruyor. Oblak, Atletico Madrid'de büyük bir maaş alıyor ve bu da bütçe üzerinde ciddi bir baskı oluşturuyor.

Haberlere göre Giorgi Mamardashvili (Valencia) Oblak'ın halefi olarak belirlendi. LaLiga'da 8. sırada bulunan Valencia, kulüpteki karmaşık mali durum nedeniyle 23 yaşındaki kaleciyi satmak istiyor. Mamardashvili için 25 milyon euro isteniyor.

LaLiga'da dördüncü sırada yer alan Atletico Madrid, önümüzdeki yıllarda satış değeri olan oyunculara daha fazla odaklanma kararı aldı. Oblak'ın satışı ve Mamardashvili'nin gelişi bu yeni projeye bir şekilde uyuyor.

[Marca]

Saul Niguez'i isterdim açıkçası, ilk Atletico dönemindeki performansı ciddi ciddi Dünyanın en iyi orta sahalarından biriydi

Şey konusunda enteresan bir orta saha Saul, oyunun her iki yanında da öne çıkıyor, hava toplarında etkili klasik İspanyol bir orta saha olarak top tekniği iyi, hareketli fiziksel olarak gelişmiş. Prime döneminde dolu dolu komple bir orta sahaydı

Kerem Demirbay'dan da memnunum açıkçası merkez orta sahada, Kerem daha çok yaratıcı rolde sadece modern futbolun fiziksel ve baskı oyunundan uzakta. Saul daha çok komple bir orta saha oyuncusu

Geçen yaz da adı bizimle anıldığı dönemde çeşitli parametreler ile değerlendirildiğinde Fred, Ndombele, Paredes gibi orta saha oyuncularına göre çok daha komple orta saha rolünde öne çıkıyordu oyunun her iki yanında yaptıkları da takdir edilesi

Çok çok iyi bir döneminde olmadığının ben de farkındayım ama Atletico ile son 2 sezonda 85 resmi maçta forma giyip 3500 dakika sahada kalmış bir oyuncu

Saul burada kendini bulursa çok işimize yarar Okan Buruk oyun planında, onunla birlikte hali hazırda iş yapan bir Kerem Demirbay var elimizde son dönemde merkez orta saha rotasyonumuza göre çok sağlam bir rotasyon olabilir

Hayaller de paul gerçekler ndombele

Albayrak geri dönerse bu olur belki:

"Ben de Paulu transfer etmek istiyorsam kulübüyle oturduğumda, 'Bana Llorente'i ver' derim. Kulüp vermezse, 'O zaman Koke'i ver' derim. Onu da vermezse, 'Ya bari de Paul'u verin' derim. Yani ilk alacağım oyuncuyu en son söylerim ki fiyatı artmasın."

Sonra Saul Niguezle geri döner.

Üst Alt