Avcı: "Galatasaray'ın bireysel oyuncu zenginliği daha fazla" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avcı: "Galatasaray'ın bireysel oyuncu zenginliği daha fazla"

426

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “Galatasaray, ligin en değerli takımı. Bireysel oyuncu zenginliği daha fazla. Biz bunu oyun planı ve kalitesi ile yenmeye çalışacağız” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 10’uncu haftasında 4 Kasım Cuma günü Galatasaray ile karşılaşacak olan Medipol Başakşehir’de hazırlıklar sürüyor. Teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde ısınma hareketleri ile başlayan antrenman, koordinasyon ve taktik çalışma ile tamamlandı.

Antrenman öncesi Galatasaray maçı hakkında açıklamalarda bulunan Avcı, ligin en değerli takımlarından biri ile oynayacaklarını belirterek, “Haftalardır hep şunu söylüyorum, geçen haftaki maçı kapattık, Galatasaray maçına çalışıyoruz. Galatasaray maçı bittikten sonra tekrar Milli Takım arası var, buradan başarılar dileyelim. Bundan evvelki iki Milli Takım arasına lider girdik. Umarım Cuma akşamı alacağımız iyi bir sonuçla da tekrar lider girip, bu arayı da iyi değerlendirmeyi düşünüyoruz. Umarım planladıklarımızın karşılığını alırız” dedi.

“GALATASARAY’IN BİREYSEL OYUNCU ZENGİNLİĞİ DAHA FAZLA”

Spor Toto Süper Lig’de en az gol yiyen iki takımın karşılaşacağının hatırlatılması üzerine Abdullah Avcı, “Bizim oynadığımız maçlar genel anlamda iyi gidiyor. Sonuç ve istatistik anlamda geri dönüşlerini alıyoruz. Galatasaray ile TT Arena’da oynadığımız maçlar gollü geçti. Yanlış hatırlamıyorsam son iki maç 2-2, 3-3 bitti. İki iyi, kaliteli takım. Burada bireysel oyuncu zenginliği rakibin daha fazla. Biz bunu oyun planı ve kalitesi ile yenmeye çalışacağız. Başakşehir Futbol Kulübü her maça kazanma duygusu ile çıkıyor. Bunun için de bir takım planları var. Bu kazanma alışkanlığını devam ettirmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

“EPUREANU ÖNEMLİ BİR OYUNCU”

Akhisar Belediyespor maçından sonra cezalı duruma düşen ve Galatasaray maçında olmayacak Epureanu ile ilgili de konuşan teknik direktör Avcı, “Takımı bütün olarak düşünmemiz gerekiyor. 3 sene evvel burada Galatasaray’ı yendiğimizde Epureanu da yoktu. Orada ve onun önünde oynayacak oyuncu da bizim düzenimizi son derece iyi biliyor. Önemli bir oyuncu. Bugünün futbolunda sol ayak, sol stoper son derece önemli. Ama plan aynı şekilde devam edecek” diye konuştu.

“CENGİZ ÜNDER’İN ÇOK GÜNDEME GELİP KONUŞULMASINI İSTEMİYORUM”

Takımın genel durumu ve Cengiz Ünder hakkında da konuşan Abdullah Avcı, şu ifadeleri kullandı:

“Cengiz Ünder’in çok gündeme gelmesini, konuşulmasını istemiyorum, daha yolun başında. Kısa sürede biz ona gerekli adımları attık, o da son derece gerekli ve doğru adımlar attı. İyi çalışıyor, insan kalitesi yüksek. Sadece futbol ile ilgili değil, hayatla da ilgili kendisini geliştirmesi gerekiyor. Onunla ilgili kulübümüzün de planları var. Daha çok zamanı var. Çalışmasının ve kendisini geliştirmesinin karşılığını makul zaman içerisinde alacaktır diye düşünüyorum.”

(DHA)

"Bireysel olarak kaliteliler ama biz takım oyunu kalitesiyle yenmeye çalışacağız"
diyerek yapılabilecek en iyi yorumu yapmış adam.

Vasat hoca. Milli takım ve Başakşehir'in Avrupa maçlarında nasıl fos olduğunu gördük. Türkiye Ligi'nde bu kadrosu zaten rahatlıkla ilk 5 yapabilecek kadro.

JoR'den daha iyi olduğu kesin elimizdeki kadro başakşehirden en az 4-5 tık daha ötede ama iki yıldır oynadıkları oyunla'da aldıkları skorlada eziyorlar lig maratonunda bizi maalesef
Selçuk'u ilk milli takımda kesen adam'dı kendisi taa o zamanlardan şimdi ft'nin zor cesaret ettiği JoR'in 100 yıl klübün başında kalsa cesaret edemeyeceği şeyi yaptı adam hemde Burak-Arda-Caner gibi lobici kankileri yanındayken
Gel sen Avcı gel çalıştır bu klübü oyun anlayışına kurban olduğum :hat:

Adam başakşehir'i aldığında nerdeydi şimdi nerde

JoR'den daha iyi olduğu kesin elimizdeki kadro başakşehirden en az 4-5 tık daha ötede ama iki yıldır oynadıkları oyunla'da aldıkları skorlada eziyorlar lig maratonunda bizi maalesef
Selçuk'u ilk milli takımda kesen adam'dı kendisi taa o zamanlardan şimdi ft'nin zor cesaret ettiği JoR'in 100 yıl klübün başında kalsa cesaret edemeyeceği şeyi yaptı adam hemde Burak-Arda-Caner gibi lobici kankileri yanındayken
Gel sen Avcı gel çalıştır bu klübü oyun anlayışına kurban olduğum :hat:

Adam başakşehir'i aldığında nerdeydi şimdi nerde

JoR'dan iyi demek için henüz erken. En azından daha bizim hoca için erken. 9 maçtan adamı asmanın anlamı yok. Çok ciddi eleştirilerim var mesela Chedjou, Selçuk, Podolski vb. konularda ama adamın şundan iyi bundan kötü denecek kadar henüz maç yönetmişliği yok.

Avcı'nın da bizde nasıl olacağını bilmiyoruz. Galatasaray'a geleceği muhakkak yakın gelecekte. Bu performansı onu gösteriyor ama geldiğinde ya Hamza gibi yerli takıntılı bir adam çıkarsa ne olacak?

Ben Avcı'yı beğenen ve takdir eden bir adamım ama notunu gelmeden vermek yanlış. Gelirse eğer oynattığı oyun ve tercihleriyle not veririz.

Bizde yapabileceğini düşünmüyorum açıkçası.

Ama milli takımda bariz hakkı yenildi adamın, Sercan Sararer gibi kazmaları falan oynattı ama millet o zamanlar ölüyordu bu adamlar için hep bize alınsın diyordu iyiki bu hatayı yapmadık.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

JoR'dan iyi demek için henüz erken. En azından daha bizim hoca için erken. 9 maçtan adamı asmanın anlamı yok. Çok ciddi eleştirilerim var mesela Chedjou, Selçuk, Podolski vb. konularda ama adamın şundan iyi bundan kötü denecek kadar henüz maç yönetmişliği yok.

Avcı'nın da bizde nasıl olacağını bilmiyoruz. Galatasaray'a geleceği muhakkak yakın gelecekte. Bu performansı onu gösteriyor ama geldiğinde ya Hamza gibi yerli takıntılı bir adam çıkarsa ne olacak?

Ben Avcı'yı beğenen ve takdir eden bir adamım ama notunu gelmeden vermek yanlış. Gelirse eğer oynattığı oyun ve tercihleriyle not veririz.

Doğrudur renktaş ama ben uzun zamandır JoR olsun mustafa denizli olsun Hamzaoğlu olsun rahatça bir maç kazandığımızı veya skor/oyun olarak ezici oynadığımızı hatırlamıyorum vallahi çok sıkıldım bu durumdan kötü oynuyoruz ama kazanıyoruz diyorlar genelde herkes formda ligin ilk yarısı bittiğinde görürüm kayseri'yi trabzonu yenemeyen karabük adana gibi takımlardan zar zor 3 puan alan bir takımımız var şu oyuncu kalitesiyle çok daha iyi yerlerde olmamız lazımdı başakşehir-fb'ye kaybedersek tam kaos ortamı olacak ve en az birine puan-lar kaybedeceğimize eminim bu oyunla JoR'e en çok destek verenleden biriydim bende hatalarını kapatır eksiklerini giderir takım ilerde daha da iyi oynar diyordum ama her maç daha kötü oynuyoruz be reis
Avcı'da şuan türkiyede taktik anlayışını oyun planını en sevdiğim hoca o yüzden söyledim yoksa avrupada Avcı'dan iyi birsürü hoca buluruz.Avcı Visca-Mossoro-Doka-Epereanu gibi adamların hep üstüne gitmiş en sonunda istediği verimi almıştır bunlardan bizim takıma bakıyorum o performansı yapabilecek Sinan-Linnes-Serdar-De Jong hatta belki Josue var ama sadece Bruma'dan yararlanabiliyoruz oda taktik üstünlük filan değil tamamen Bruma'nın kendi yeteneğinden be reis

koca GALATASARAY'ın taktiği tüm hücum yükü 21 yaşındaki bir çocuğa bakar mı yav Bruma 3-4 adam çalımlasın'da gol atalım diye bekliyoruz.Adamın elinde liigin en komple hava toplarında etkili güçlü oyuncusu var adam JoR adım kadar eminim pivot santraforla nasıl oynanacağını bilmiyor bu oynadığı oyunda Eren'i kullanabilmemiz imkansız yav takımın en gol beklentisi yüksek oyuncumuz 4-5 haftadır bırak gol atmayı gol pozisyonuna girmeyi hücum bölgesinde topa değemiyor bu %40 Eren'in suçu ise %60 takımı böyle oynatanın suçu

Üst Alt