Avengers İnfinity War | 27 Nisan 2018 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avengers İnfinity War | 27 Nisan 2018

Açıkçası mantık hatalarıyla dolu, hiçbir felsefesi olmayan, sırf görsel efektle öne çıkan saçma sapan bir film olmuş.

Super kahraman filmi ne bekliyorsunuz ki?

Hollywood 10 yilda 1 kaliteli film cikarabiliyor artik

Super kahraman filmi izlemeyelim izlettirmeyellim

Bi batman serisi beklemiyorum tabii ki, Marvel'in çapı yetmez ama bu kadarda salak yerine koymamalılar izleyiciyi bence. İlk jenerasyon Spiderman kalitesinde bir filmi bile yok, bu filmde de herkesi oynatalım, gişenin bir yerine koyalım mantığının ötesine geçmemişler.

Bi batman serisi beklemiyorum tabii ki, Marvel'in çapı yetmez ama bu kadarda salak yerine koymamalılar izleyiciyi bence. İlk jenerasyon Spiderman kalitesinde bir filmi bile yok, bu filmde de herkesi oynatalım, gişenin bir yerine koyalım mantığının ötesine geçmemişler.

Neden salak yerine koymayacaklarmis? Insanlari sosyal medyada gaza getirip, herkesin film hakkinda konusmasini saglayip izlemek zorunda birakabiliyorlar? E insanlar salak olmuyor mu bu durumda?

Yillardir kimse ne senaryo, ne sinematografi, ne oyunculuk umursamiyor. Varsa yoksa CGI, hype, buyuk isimli oyuncular, ucuz sakalar iceren senaryolar...

Ki ben buna Christopher Nolan'i da katarim. Adamin her filmi ayni film. Ama eger super kahraman filmleri karsilastirilacaksa Batman digerlerinden daha iyi tabii.

Mantık hatası? Neyi anlayamadın ki
1-Tek bir yaratık bile geçemiyorken kalkandan, çevrelerlerse kötü olur kalkanın bir kısmını açalım demeleri saçma.
2-Zamanı her türlü donunda sallayan bir karakter oluşturmuşsun, bir kez diğer filmde yaptığı gibi zamanı geri sarmadı. Stark yakalandığında rahatlıkla geri sarardı
3- Thanos'u sıkıştırmışlar, elinden eldiveni çıkarmak üzereyken bir salak evrenin en güçlü adamına sinirlendiği için yumruk atmaya başlıyor. Güldüm o sahnede. Sırf filmi bitirmemek için.
4-Hulk'u iki yumrukta yere seren adamı Kaptan Amerika durduruyor. Bu sahnede de güldüm.
5-realiteyi her türlü değiştirme gücüne sahip biri bütün kahramanları yok edebilecekken 2 saat hava civa savaşıyorlar.
6-Loki gibi bir karakter normal şartlarda Thanos'a ömrü billah bıçak çekmez, sırf hava civa. Ucuz kahramanlık adı altında yapmışlar.
7-Heimdall gibi her yeri gören adam var, Thanos'un gelişini göremiyor.
8-Thor'u uyarıyorlar, yıldıza girersen yanarsın diye. 10 dakika daha uzasın film diye Tarkan'ın volkana girme sahnesinden daha saçma bir sahne çekmişler.
9- Dünya'da 2 taş var. Önce birini alayım, sonra öbür galakside bir taş daha var onu alayım, sonra dünyadakiler hazırlansın, sonra savaşmak için geri döneyim diye bir kez daha kurgu hatası yapmışlar.
daha saymak isterim ama içi boş, sırf populer kültür ürünü, saçma film için yazmak istemiyorum. Tek yaptıkları başta hero dayak yesin, iyice güçsüz görünsün, birkaç ışık ve görsel efekt, sonra hero yensin. İstisnasız her marvel filmi böyle oldu. Deadpool tutunca deadpooldaki espiri tarzını her filmde uygulamaya başlamalarıda saçma. O karakterlere oturmuyor bu espiriler.

Neden salak yerine koymayacaklarmis? Insanlari sosyal medyada gaza getirip, herkesin film hakkinda konusmasini saglayip izlemek zorunda birakabiliyorlar? E insanlar salak olmuyor mu bu durumda?

Yillardir kimse ne senaryo, ne sinematografi, ne oyunculuk umursamiyor. Varsa yoksa CGI, hype, buyuk isimli oyuncular, ucuz sakalar iceren senaryolar...

Ki ben buna Christopher Nolan'i da katarim. Adamin her filmi ayni film. Ama eger super kahraman filmleri karsilastirilacaksa Batman digerlerinden daha iyi tabii.
Yarattığı Joker karakteri yeterli bence. Filmlerin altı dolu. Gerçekten o dünyayı ve kahramanın sıkıntılarını hissediyorsun. Kötüye safi kötü, iyiye safi iyi gözüyle bakmıyorsun. Benzer filmler çekmesi eleştirilmemeli bence, Tarantino hep benzer filmler çekiyor demek gibi olur. Ya da Hitchcock aynı filmleri çekmiş demeye benzer.

Süper kahraman filmlerini oldum olası sevmem ama 3 filmi ayrı tutuyorum, Nolan'ın Batman triologisi, ilk spiderman ve Hancock. Diğerleri vakit kaybı.

1-Tek bir yaratık bile geçemiyorken kalkandan, çevrelerlerse kötü olur kalkanın bir kısmını açalım demeleri saçma.
2-Zamanı her türlü donunda sallayan bir karakter oluşturmuşsun, bir kez diğer filmde yaptığı gibi zamanı geri sarmadı. Stark yakalandığında rahatlıkla geri sarardı
3- Thanos'u sıkıştırmışlar, elinden eldiveni çıkarmak üzereyken bir salak evrenin en güçlü adamına sinirlendiği için yumruk atmaya başlıyor. Güldüm o sahnede. Sırf filmi bitirmemek için.
4-Hulk'u iki yumrukta yere seren adamı Kaptan Amerika durduruyor. Bu sahnede de güldüm.
5-realiteyi her türlü değiştirme gücüne sahip biri bütün kahramanları yok edebilecekken 2 saat hava civa savaşıyorlar.
6-Loki gibi bir karakter normal şartlarda Thanos'a ömrü billah bıçak çekmez, sırf hava civa. Ucuz kahramanlık adı altında yapmışlar.
7-Heimdall gibi her yeri gören adam var, Thanos'un gelişini göremiyor.
8-Thor'u uyarıyorlar, yıldıza girersen yanarsın diye. 10 dakika daha uzasın film diye Tarkan'ın volkana girme sahnesinden daha saçma bir sahne çekmişler.
9- Dünya'da 2 taş var. Önce birini alayım, sonra öbür galakside bir taş daha var onu alayım, sonra dünyadakiler hazırlansın, sonra savaşmak için geri döneyim diye bir kez daha kurgu hatası yapmışlar.
daha saymak isterim ama içi boş, sırf populer kültür ürünü, saçma film için yazmak istemiyorum. Tek yaptıkları başta hero dayak yesin, iyice güçsüz görünsün, birkaç ışık ve görsel efekt, sonra hero yensin. İstisnasız her marvel filmi böyle oldu. Deadpool tutunca deadpooldaki espiri tarzını her filmde uygulamaya başlamalarıda saçma. O karakterlere oturmuyor bu espiriler.

1-Kalkandan epey geçen oldu abi kaçırdın sanırım orayı , arka taraftan dolanıp ordan birkaç tanesi geçerse direk visiona ulaşırlar mantığıyla açtılar
2-strange zamanı geri sarmadı çünkü 14 milyon olasılığı zamanı ileri sararak gözlemlediği için muhtemelen tek kazanma yolunun aksamaması için müdahele etmedi
3-sevdiği kadının öldüğünü öğrenince mantık devredışı kaldı orada
4- kaptan 2 saniye eldiveni tuttu sonra yere serildi zaten bunu durdurmak sayamayız kanımca, görüntü olsun diye ağır çekim bi sahne işte, ilk sahnede de hulk en başta dövüyordu sözde thanosu
5- thanos kendisini durdurmaya çalışanlara saygı duyduğunu pek çok kez belirtti ama beyhude çabalar olduğunu da belirtti, bu çabaların beyhude olduğunu özümsemeleri ve belki de kabullenmeleri için şak diye işlerini bitirmemiş olabilir
6-buna katılıyorum ama bunun altından başka bir şey çıkarsa şaşmayız öbür filmde, loki ölüp ölüp diriliyor malum
7- katılıyorum ancak görse bile önlem alacak imkanları pek yoktu
8- adamın şimşek tanrısı olduğuna inanıyorsun da yıldız kuvvetine 2 dk dayanmasına mı inanamadın :D
9- black orderin taşları alıp titana getirmesini istemişti , titandaki randevuya gidince baktı ki becerememişler sonra kendisi gidip aldı, yani kendisinin planı böyle değildi
hiçbir mantık hatası yok diyemem fakat biraz fazla olmuş seninkiler kanımca, bu bakış açısıyla ben de şunu söyliyim, strange banner çatısına düşünce zamanı avengers 1in tarihine geri sarıp (gerçi o zaman da taş kendisinde değildi, taşın çalışma prensibine bu uyuyor mu bilemedim) lokiye her şeyi anlatır sonra loki yanındayken de zamanı thanosun uyuduğu bir ana alıp onu öldürmesini ister :D film bitti

1-Kalkandan epey geçen oldu abi kaçırdın sanırım orayı , arka taraftan dolanıp ordan birkaç tanesi geçerse direk visiona ulaşırlar mantığıyla açtılar
2-strange zamanı geri sarmadı çünkü 14 milyon olasılığı zamanı ileri sararak gözlemlediği için muhtemelen tek kazanma yolunun aksamaması için müdahele etmedi
3-sevdiği kadının öldüğünü öğrenince mantık devredışı kaldı orada
4- kaptan 2 saniye eldiveni tuttu sonra yere serildi zaten bunu durdurmak sayamayız kanımca, görüntü olsun diye ağır çekim bi sahne işte, ilk sahnede de hulk en başta dövüyordu sözde thanosu
5- thanos kendisini durdurmaya çalışanlara saygı duyduğunu pek çok kez belirtti ama beyhude çabalar olduğunu da belirtti, bu çabaların beyhude olduğunu özümsemeleri ve belki de kabullenmeleri için şak diye işlerini bitirmemiş olabilir
6-buna katılıyorum ama bunun altından başka bir şey çıkarsa şaşmayız öbür filmde, loki ölüp ölüp diriliyor malum
7- katılıyorum ancak görse bile önlem alacak imkanları pek yoktu
8- adamın şimşek tanrısı olduğuna inanıyorsun da yıldız kuvvetine 2 dk dayanmasına mı inanamadın :D
9- black orderin taşları alıp titana getirmesini istemişti , titandaki randevuya gidince baktı ki becerememişler sonra kendisi gidip aldı, yani kendisinin planı böyle değildi
hiçbir mantık hatası yok diyemem fakat biraz fazla olmuş seninkiler kanımca, bu bakış açısıyla ben de şunu söyliyim, strange banner çatısına düşünce zamanı avengers 1in tarihine geri sarıp (gerçi o zaman da taş kendisinde değildi, taşın çalışma prensibine bu uyuyor mu bilemedim) lokiye her şeyi anlatır sonra loki yanındayken de zamanı thanosun uyuduğu bir ana alıp onu öldürmesini ister :D film bitti

bunlari yazmak icin bilgisayara gectim vallahi :)
Emegine saglik.
6 ve 7 mantiksiz buldum bende aynen.

tenor.gif

Güzeldi ama yukarıda Cuma'nın saydıkları benim de gözüme battı. Ben Thor: Ragnarok'u daha çok sevdim şahsen.

Bir de Transformers'taki gibi Abd ordusu güzellemesi görmek istediğimden değil de bütün evrenin kaderini etkileyen bir savaşta bir tane ülke ordusu olmaz mı?

Benzer filmler çekmesi eleştirilmemeli bence, Tarantino hep benzer filmler çekiyor demek gibi olur. Ya da Hitchcock aynı filmleri çekmiş demeye benzer.

Yani bence de ikisi de ayni filmleri cekiyor, Nolan gibi. Nolan'i su anki diger yonetmenlerle karsilastirmak sacma olur haklisin, ama bilemiyorum ben yonetmenden daha fazla sey bekliyorum (Kubrick gibi).

Spiderman'den cok iyi film cikar aslinda, cunku ana kahraman neredeyse cift kisilikli. Kimse bunun ustune gitmedi ama.

Hala Nolan'ın komik Batman'i örnek veriliyor buralarda.Ne Batman'i çizgi roman Batman'i ne Bane'in çizgi romanlardakiyle bir alakası var.Kendi içerisinde tutarlı ama alakasız bir seriydi o.Sağolsun Snyder gerçek Batman'i BVS'de izletti bize.
Bu filmi dün izleyebildim,Marvel karakterleri pek ilgimi çekmiyor olsa da kurgunun düzgünlüğü,filmin akışı ve özellikle Thanos yüzünden en beğendiğim Marvel yapımı oldu diyebilirim.Bir çizgi roman uyarlaması ancak villainı kadar iyi olabilir.Motivasyonunun mantıklı oluşu,yaptıklarını hahahah ben çok kötüyüm hahaha şeklinde yapmaması ve bize her yönüyle verilmesi çok önemli etmenlerdi benim için.Pek sanmıyorum ama umarım Darkseid'ı da böyle kudretli bir şekilde izleyebiliriz sinemada.Marvel doğru bir strateji ile ilerlemeye devam ediyor,bir DCsever olarak takdire şayan buluyorum.

1-Tek bir yaratık bile geçemiyorken kalkandan, çevrelerlerse kötü olur kalkanın bir kısmını açalım demeleri saçma. ( burayı anlayamamışsın , çevrelerse değil birkaç tane yaratık bile olsa vision'ın olduğu kuleye geçip işlemi yarıda keserse diye kendi üzerlerine çekiyorlar yaratıkları.Ki açtıkları kapı çok dar ve savunması daha kolay. )

2-Zamanı her türlü donunda sallayan bir karakter oluşturmuşsun, bir kez diğer filmde yaptığı gibi zamanı geri sarmadı. Stark yakalandığında rahatlıkla geri sarardı ( filmin en yumuşak karnı bu ama dikkat edersen 14milyon olasılığı gözden geçiriyor tam da ne zaman taşı kullanacağını öğrenmek için ama sadece birinde başarılı oluyorlar onda da taşı thanos'a teslim ettikleri ve yenildikleri versiyon.Her şey stark'a bağlı , bunu anladığından stark'ın hayatta kalması için taşı veriyor thanos'a . Ancak asıl mantık hatası taşın yok edilmesi gerektiği , hadi vision için bir hayat şansı var deniyorlar, ama zaman taşı yok edilse evrenin yarısı kurtulacak otomatik olarak, tapınak rahiplerinin yemini falan kafa ..kiyorlar, zaten stark da sinir oluyor onu dinlemedikleri için )

3- Thanos'u sıkıştırmışlar, elinden eldiveni çıkarmak üzereyken bir salak evrenin en güçlü adamına sinirlendiği için yumruk atmaya başlıyor. Güldüm o sahnede. Sırf filmi bitirmemek için. ( klişe bir sahne , ama zaten çizgi roman uyarlaması bunlar, çizgi romanlarda çok daha mantık dışı saçma kurgular var , ben normal karşıladım .En azından kahramanların ekip olarak birlikte çalıştığında thanos'u nasıl alt edebileceklerini göstermiş oldular )

4-Hulk'u iki yumrukta yere seren adamı Kaptan Amerika durduruyor. Bu sahnede de güldüm. ( bunu anlamamış olman şaşırtıcı , kaptan amerika diğer karakterlere göre çok daha farklı bir aurası olan bir kahraman , karanlık bir tarafı yok ve dürüstlüğü ,erdemi , iyiliği en fazla içeren en sağlam kahraman aslında.Mesela az daha thor'un çekicini kıpırdatacak oluyor .Bu konuda kaptan amerika gibi diğer öenmli karakter vision mesela direk çekiçi alıyor zorlanmadan.Ama dövüşlerde birebirde çok zayıf kalıyor , resmen eziliyor.Yani kas gücü değil asıl önemli olan )

5-realiteyi her türlü değiştirme gücüne sahip biri bütün kahramanları yok edebilecekken 2 saat hava civa savaşıyorlar. (realite üzerinde daha fazla durabilirlerdi ama o zaman da çorba olurdu film, bu biraz da aksiyon filmi , akıl oyunları milyonları cezbetmez zannımca , onun için çizgi romanlarda zibiliyon kadar farklı senaryo var zaten meraklısına , ama mesela reality taşı loki de olsa anasını ağlatırdı ortalığın )

6-Loki gibi bir karakter normal şartlarda Thanos'a ömrü billah bıçak çekmez, sırf hava civa. Ucuz kahramanlık adı altında yapmışlar. (loki biraz da hikayenin ana temasında yer almadığından hemen devre dışı kalıyor.Zaten ragnarok'ta iyi tarafa katılıyor , antihero görevini yerine getiriyor.onun ölümü tamamen thor'un dramatik sahnesini güçlendirmek için )

7-Heimdall gibi her yeri gören adam var, Thanos'un gelişini göremiyor. (heimdal'ın gücü ve görüşü asgard dışında ne kadar güçlü bilmiyoruz ayrıca bildiğim kadarıyla herkesi ışınlamaya yetecek kadar gücü yok ve zaten yaralı durumda , ayrıca gemileri çok ufak ve thanostan kaçmaya yetecek bir ekipmanları yok )

8-Thor'u uyarıyorlar, yıldıza girersen yanarsın diye. 10 dakika daha uzasın film diye Tarkan'ın volkana girme sahnesinden daha saçma bir sahne çekmişler. ( bence güzel bir sahneydi , thor'un illa silaha ihtiyaç duymasına ben şaşırdım zaten god of thunder ama filmde ellerini ve yıldırımları kullanacağına illa gidip silah alıcam diye tutturuyor , asıl saçma olan bu bence )

9- Dünya'da 2 taş var. Önce birini alayım, sonra öbür galakside bir taş daha var onu alayım, sonra dünyadakiler hazırlansın, sonra savaşmak için geri döneyim diye bir kez daha kurgu hatası yapmışlar. ( aslında aynı anda komutanlarını yolluyor dünyaya bunda pek mantık hatası görmedim )

bana asıl saçma gelen şey bir hulk'ın bu kadar devre dışı kalması ve asla çıkmaması ve vision'ın bu kadar ezik gösterilmesi.Açıkçası vision'ın ordaki enm güçlü kahraman olması gerekirdi ama ezildikçe eziliyor.Ben olsam vision'ı ön plana çıkartır ve thanos ile kapışırken sevigilisi için fedakarlık yapmak zorunda bırakırdım , bunun için de reality taşını kullanırdım.

Bu tip filmlere istanbulda iseniz emaar 4dx te gitmenizi oneririm
4dx çok overrated ve sinir bozucu bir uygulama bence.

açıkçası bir süre sonra yoruluyorsun ve filmden aldığın zevk düşüyor , boyun ve bel sorunları olanlara da asla önermem.
ışıklandırma efektleri iyi ama koku yetersiz.bir süre sonra atmosferin içinden çıkıyorsunuz ve eziyete dönüyor.

sinema teknolojisi için VR kasklar gerekiyor , film tamamen VR kameralar ile çekilip seyirci interaktif olarak VR kaskları ile istediği açıdan izleyebilmeli hatta dilerse senaryoya seçimleriyle yön vererek birden fazla sona sahip filmler ile tekrar tekrar bu deneyimi yaşayabilmeli.

4d 5d falan bunlar boş işler.

Üst Alt