Avrupa Ligi Gruplardaki Rakiplerimiz | Panathinaikos, Dinamo Bucureşti, Sturm Graz - Sayfa 45 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Ligi Gruplardaki Rakiplerimiz | Panathinaikos, Dinamo Bucureşti, Sturm Graz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Gruplardan Sonra

bundan sonraki turlar eleminasyon sisteminde oynanıcak

gruptan çıkan takımlar son 32 takım arasına girecek

şampiyonlar liginden gelen 8 takımdan en iyi 4'ü ile gruplardan 1. çıkan 12 takım yani toplam 16 takım 1. torbadan kuraya girecek

2. olan 12 takım ile şampiyonlar liginden gelen en kötü 4 takım 2. torbadan toplam 16 takım kuraya girecek

eşleşme bu şekilde olacak

eleminasyondaki ilk turu geçince son 16 son 16'yıda geçersek çeyrek finale kalacağız ama grup lideri olmamız çok çok önemli çünkü şampiyonlar liginden çok büyük takımlar geliyor.

liverpool düştü bu gece bayern münihte%90 düşecek o düşmese üste çıkarsa juventus düşecek

real madrid ve milan sallantıda gidiyorlar ama bu geceki maçlarını alırlarsa guruptan çıkacaklar.

barca , interde son maçlarında berabere kalsalar bile çıkacaklar ama iki takımdan birisi yenilirse uefaya düşecek.

Grup lideri olmamız Liverpool'la Bayern'ne oynamamayı garanti etmiyor. Çünkü onlar da gruplarını daha düşük puan alarak bitirirlerse 2. torbada yer alabilirler. O torbalarda UEFA takım sıralaması değil, grupta kaç puanla 3. olduğuna bakılacak. Yani grup lideri olduğumuz halde Liverpool son maçta yenilip grubunu 7 puanda tamamlar, bu 7 puan da onu en iyi 4'e sokmazsa Liverpool'la bile eşleşebiliriz.

Grup lideri olmamız Liverpool'la Bayern'ne oynamamayı garanti etmiyor. Çünkü onlar da gruplarını daha düşük puan alarak bitirirlerse 2. torbada yer alabilirler. O torbalarda UEFA takım sıralaması değil, grupta kaç puanla 3. olduğuna bakılacak. Yani grup lideri olduğumuz halde Liverpool son maçta yenilip grubunu 7 puanda tamamlar, bu 7 puan da onu en iyi 4'e sokmazsa Liverpool'la bile eşleşebiliriz.

hayır, benim bıldıgım gruplarda aldıgı puana degil uefa dakı takım puanına bakılıyor. kısacası liverpool bayern munıh a.madrid gibi takımlar uefa ya gelirse kesın 1. torbada olacaklar diye biliyorum.

hayır, benim bıldıgım gruplarda aldıgı puana degil uefa dakı takım puanına bakılıyor. kısacası liverpool bayern munıh a.madrid gibi takımlar uefa ya gelirse kesın 1. torbada olacaklar diye biliyorum.

Malesef siz yanılıyorsunuz, kontrol ettim, grupta aldıkları puanlara göre yerleştirilecekler, UEFA sıralamalarına göre değil. Tabi grupta aldıkları puanlar, averajlar, gol sayısı, deplasman gol sayısı, galibiyet sayısı, deplasmandaki galibiyet sayısı gibi kriterlere bakıldığında bunlar hala eşitse UEFA sıralaması etkili olacak, altta UEFA web sitesindeki Şampiyon Ligi formatını belirleyen detaylı pdf'den alıntıladım. Buyrun:

UEFA.COM' Alıntı:
The four best third-ranked teams are seeded for the UEFA Europa League

round of 32. This ranking is determined in accordance with the following

criteria (in descending order):

a) higher number of points obtained in the group matches

b) superior goal difference

c) higher number of goals scored

d) higher number of away goals scored

e) higher number of wins

f) higher number of away wins

g) higher number of coefficient points accumulated by the club in

question, as well as its association, over the previous five seasons

Cevap: Avrupa Ligi Gruplardaki Rakiplerimiz | Panathinaikos, Dinamo Bucureşti, Sturm

Bilemiyorum inşallah akıllanır oyuncular bol gollü zevkli bir maç izleriz.

Cevap: Avrupa Ligi Gruplardaki Rakiplerimiz | Panathinaikos, Dinamo Bucureşti, Sturm

Olabilir öyle şeyler gidipte o strum graz maçını eleştirmenin bir manası yok takım çokta güzel oynadı Baroşu kaçırdığı golu kim unutabilir o maçta ?

Boş kaleye vurdu dışarı attı kalenin dibinden :D

O zaman bu 2 maç ta önemli.

Aslında aksine önemli ama çok da önemli değil anlamına geliyor. Gruptan çıkışımız zaten garanti. Grup lideri olsak da güçlü takımlarla eşleşme olaslığımız var (örneğin Aletico Madrid, ve Avrupa Ligi'nin diğer üçüncüleri, ki aralarına Liverpool, Bayern Munich falan da girebilir) İkinci olsak da güçlü takımlarla eşleşebiliriz tabi, çünkü hem Şampiyonlar Ligi'nden gelen iyi puanlı üçüncüler arasında hem de UEFA grup liderleri arasında da güçlü takımlar olacak. Yani yine lider olduğumuz zaman güçlü takımla eşleşme olasılığımız daha az. Bu sebeple lider olmak bir nebze daha avantajlı. Ayrıca lider olanlar ilk maçı deplasmanda oynayacaklar.

Ancak yine de lider olduk diye çok sevinmeyelim çünkü lider olduğumuz halde gidip Atletico Madrid veya Liverpool'la falan eşleşme şanssızlığına uğrayabiliriz, yani bu olasılık da var, ben sadece bunu söylemek istedim. Bazılarının sandığı gibi lider olursak kesin kolay rakiple eşleşme durumu olmayacak, bu sebeple lider olmayı çok abartılı bir avantaj olarak görmemek lazım, bence en büyük avantajı liderlerin ilk maçı deplasmanda oynayacak olmasıdır.

Galatasaray'ın rakibi Sturm Graz'da şok gelişme

6620_B_sturm.jpg

Maddi sıkıntılarla boğuşan ve futbolcuların sigortalarını dahi ödeyemeyen Sturm Graz'ın iflası istenmişti. Kulübe gelecek icraaları durdurmak için 3 aylık süre isteyen ekipte bugün şok bir gelişme daha yaşandı.

Antrenörler Gregor Pötscher, Martin Amerhauser ve Roland Goriupp 15 Temmuz 2008 tarhinden bu yana maaşlarını alamadıklarını belirterek istifa edeceklerini açıkladılar. Üç antrenör de Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleyerek kulüpten ayrılma nedenlerini detaylı bir şekilde anlatacaklarını belirttiler.

Kaynak : DHA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt