Avrupa Parlamentosu Üyesi Daniel Cohn-Bendit: "Mbappe artık en fazla 35-40 milyon euro edecek" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Parlamentosu Üyesi Daniel Cohn-Bendit: "Mbappe artık en fazla 35-40 milyon euro edecek"

1587369337726.png

Koronavirüs salgınının ardından futbolcuların değerlerinin de azalması bekleniyor.

Avrupa Parlamentosu üyesi Daniel Cohn-Bendit, futbolun koronavirüs salgını tarafından dönüştürüldüğünü ve Kylian Mbappe gibi yıldızların artık önceki fiyatlarını bulamayacağını söyledi.

Salgından önce yaz transfer döneminde PSG'den ayrılabileceği konuşulan Mbappe'nin transfer ücretinin 300 milyon euro'yu bulabileceği iddia ediliyordu.

Quest France' a konuşan Cohn-Bendit ise, "Bu kriz profesyonel spordaki mantıksızlığı ortadan kaldıracak. Sanki nükleer bir saldırı yaşanmış ve her şeyin yeniden inşa edilmesi gerekiyor gibi olacak" dedi.

"Artık Mbappe'yi transfer etmek en fazla 35 - 40 milyon euro'ya mâl olacak," diyen Cohn-Bendit, "200 milyon euro'ya onu kimse alamaz. Bu konuda fiili bir düzenleme yapılacaktır. Maaş sınırında da daha ileri gitmek gerekli olabilir. Sadece oyuncu maaşlarında değil, aynı zamanda imaj ve tanıtım haklarında da yeniden bir yapılandırmaya ihtiyaç var" şeklinde konuştu.

Bunun uzun vadede olumlu bir şey olacağını söyleyen Cohn-Bendit, "Biraz daha eşitlik iyi bir başlangıç olacaktır. Futbolcular daha az kazanırlarsa daha kötü oynamazlar" dedi.

Goal.com

fiili duzenleme neye gore yapilabilir ki, saçma. osm oynamiyoruz bot belirlesin degerleri... su dk covidi salalim 2-3 seneye bu piyasayi yakalar futbol

Mevcut sponsorluklar iptal edilirse her şey mecburen düşmeye başlayacak.

Sadece sonsuz parası olan City - PSG gibi takımlar devam edebilir bu trende. İnsanlar stadyuma gidip maç izlemeye çekinecek, bunların kırılması hep zaman alacak.

Onu da geçtim, futbola bu kadar yatırım yapmanın saçma olduğunu idrak edenlerin tavrı da yine başka olacaktır.

İşleri bu noktaya getiren kulüplere dur demeye bağlı her şey.

Sadece futbol üzerinde değil bir çok sektörde bu ekonomik buhranın etkileri daralma olarak yansıyacaktır.

Çok yüksek rakamların döndüğü ve hak edişi tartışılır pek çok alanda küçülme kaçınılmaz. Bir futbolcunun 200 Milyon Euro ettiği piyasa zaten rekabet edilebilir ve gerçekçi değildi. Bu açıdan olumlu bile yansıyabilir.

Sadece sonsuz parası olan City - PSG gibi takımlar devam edebilir bu trende. İnsanlar stadyuma gidip maç izlemeye çekinecek, bunların kırılması hep zaman alacak.

Onu da geçtim, futbola bu kadar yatırım yapmanın saçma olduğunu idrak edenlerin tavrı da yine başka olacaktır.

Abi hani diyorlar ya, bu virüs olayindan sonra cok sey farkli olacak vs diye. Valla bence hicbir sey farkli olmayacak. Basimiza gelen hangi felaket neleri degistirdi ki simdiye kadar. İnsanlik fazla buyutuluyor. Basina gelen kotu seyleri cok kisa surede unutup hicbir sey olmamis gibi hayatina devam etmek insanin sahip oldugu degismeyecek ozellikler biri maalesef.

Abi hani diyorlar ya, bu virüs olayindan sonra cok sey farkli olacak vs diye. Valla bence hicbir sey farkli olmayacak. Basimiza gelen hangi felaket neleri degistirdi ki simdiye kadar. İnsanlik fazla buyutuluyor. Basina gelen kotu seyleri cok kisa surede unutup hicbir sey olmamis gibi hayatina devam etmek insanin sahip oldugu degismeyecek ozellikler biri maalesef.
Yıl sonuna kadar devam ederse çok şeyi değiştirir.

Bugün biterse pek bir şey değiştirmez.

Iyi de bonservis dustuyse senelik maaslar da duser. PSG petrol ve dougal gazdan dolayi etkilenmez ve senelik 15 milyon filan verebilir.
Benim merak ettigim seneye UCL paralari aynen devam edecek mi?

city ve psg nin de sonsuz parası yok artık sahipleri petrol zengini ve petrol fiyatları dibin dibinde şu anda. onların da artık böyle sansasyonel transfer yapacaklarını sanmıyorum.

Nasser, Mbappeyi satmaz.Real, boşuna hayal kuruyor.Perez , Nasserden korkusundan Mbappeyi istiyorum deme cesaretine bile sahip değil.

Üst Alt