Avrupa Seyahatimin Önemli Parçası: Vatikan | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa Seyahatimin Önemli Parçası: Vatikan

Evet renkdaşlarım bir süredir yurtdışındaydım.Bu sürede GSC'nin Avrupa'ya açılması için büyük takımların taraftar forumları adminleriyle görüşmeler gerçekleştirdim.Tabi bol bol gezme fırsatıda elde ettim.Gezdiğim yerlerin içerisinde beni en çok etkileyen tarihi dokusu ve mimarisiyle Vatikan olmuştur.Bir çok Cami ve Kilise gezmeme rağmen hiç bir yapı veya yer beni böyle etkilemedi.

Sizlerle bu küçük ülkeden çektiğim fotoğrafları paylaşmak istedim;fotoğraflar yüksek kalitede olduğundan spoilere alıyorum.

Öncelikle Vatikan'a girmek için muazzam bir sıra bekliyorsunuz.En boş gününde size sıra gelmesi 2 saati falan buluyor.Ayrıca kahpe Neron, Aziz Petrus'u burada çarmıha germiştir.

Wk27Wq.jpg

y5d0ma.jpg

Merdivenlere kadar ulaştıktan sonra bir süre orda da bekliyorsunuz.İçerideki yoğunluk azaldıktan sonra girebiliyorsunuz.

g8lO5R.jpg

MpYdk1.jpg

bD8ByZ.jpg

Bu alanda Katolik müzikleri duaları okunuyor sürekli.Ziyaretçilerde eşlik ediyor.

d3jOXD.jpg

A7213v.jpg

0nVEyZ.jpg

qMqvWR.jpg

nMPlOV.jpg

ZkN33V.jpg

A72zzv.jpg

Ve bu özel yapı yine özel askerlerle korunuyor.İsviçreli mufafızlar 1506'dan beri Papa ve Vatikan'ı koruyor.

ljYZQQ.jpg

GSC Vatikan Temsilciliği

Ahahah ulan ya beni ve bir kaç kişiyi almamışlardı buraya şort giyiyoruz diye. Hatırladım yine sinirlendim. İtalya'ya bir daha gitmek istiyorum sırf burayı görmek için.

Aynen belirli kurallar var giriş için.Kadınlar ve erkekler belirli kıyafet ölçüsünü bozmamalı.

İşlerine göre karar veriyorlar ya. Orada tam 3-4 saat grubumuzdan girenleri bekledik meydanda. bazı girenleri görünce hadi ordan diyesi geliyor insanın. Bir de şebeğe dönmüştük orada yaptığımız bir işle. Girenleri görünce pazardan şal benzeri bir şey alıp sardık belimize. Dedik az önce aldıklarınızı gördük bak biz bunu yaptık bizi de alsanıza hacım diye. Adam despot tavırla olmaz demişti dalga geçer gibi. Orada sırada bekleyenlere rezil olmuştuk gülmüşlerdi baya. :D

Son düzenleme:
Hakikaten insanı etkileyen bir mimarisi var, bizde bu şekilde etkilemek yerine tam tersi itici şekilde davranıyor, mimari tasarlıyoruz bırak gavurun etkilenmesini, müslümanı soğutuyoruz.

Harikulade bir mimarisi var gerçekten. Etkilenmemek mümkün değil. Emrah katolik olduysa şaşırmam :D

Şaka bir yana adamlar ne kadar da güzel satıyorlar değerlerini. Harikulade bir görsellik. Bir de bizimkilere bak. Sümela Manastırı mesela. Duvarda taşla kazınmış Fadime, Dursun falan yazıyor ya. Ayasofya'ya hiç değinmiyorum. Sürekli bakımda zaten. Aynı şekilde Topkapı sarayı.

Cidden kendi değerlerimizin kıymetini bilmiyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Like çalışsaydı likelerdim birader

Affeyle

Harikulade bir mimarisi var gerçekten. Etkilenmemek mümkün değil. Emrah katolik olduysa şaşırmam :D

Şaka bir yana adamlar ne kadar da güzel satıyorlar değerlerini. Harikulade bir görsellik. Bir de bizimkilere bak. Sümela Manastırı mesela. Duvarda taşla kazınmış Fadime, Dursun falan yazıyor ya. Ayasofya'ya hiç değinmiyorum. Sürekli bakımda zaten. Aynı şekilde Topkapı sarayı.

Cidden kendi değerlerimizin kıymetini bilmiyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Beğenmek isterdim ama beğeni tusunu ne ettiniz la :D

Like geldi alayım şimdi likeları :d

Vay be lise zamanlarım aklıma geldi bizim burda hemen hemen her okul götürür öğrencilerini. O zaman değerini anlamamışız bu gezilerin.

Envoyé de mon Nexus 6 en utilisant Tapatalk

Üst Alt