AYD Ödülü Baydöner'in - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

AYD Ödülü Baydöner'in

buranın döneri döner değil yav. ama bunun kadar tutulan başka yer de yok. avm lerde bir burası bir de burger king en çok işleyen iki firma.

onun haricinde yerel restaurantlar haricinde zincir restaurantlardan bilirsiniz meşhur Bursalı köfteci yusuf var. Onun döner Şubesi dönerci yusuf'un döneri 10 numaradir. başka illerde de şubesi var koftesi ile karşılaştırmayın bile tavsiye ederim.

ulan almancılar da zırt pırt alaman döneri alaman döneri diye zırvalıyordu, vidyo da izlediğim ekmek arası salata. burada onu döner diye versen adama kafa atarlar.

ulan almancılar da zırt pırt alaman döneri alaman döneri diye zırvalıyordu, vidyo da izlediğim ekmek arası salata. burada onu döner diye versen adama kafa atarlar.
Ne sacmaliyon yav. Dolduruyorlar eti, istersen salata az koydurup veya hic koydurmuyosun. Türkiyedeki gibi graml satmiyorlar. Cogu yerde agzina kadar et dolu oluyor isiramayip önce catalla yiyorsun

Gesendet von meinem XT1580 mit Tapatalk

Döner İngiltere de yenir. Niye mi et ucuz nere gitsen adamlar kuzudan veya sığır etinden yaprak döner yapıyor birde bol koyuyorlarki. Almanya Fransa daki gibi dandik kıyma buzlu ne olduğu belli olmayan tuzlu dönerlerden değil.( Almanya da da güzel var közde yaprak döner yapanlar) ama genel olarak yeme konusunda İngiltere bir numara valla. Avrupa'nın hangi şehrinde kahvaltı salonu var? İngiltere de var 6 da açılıyor ingilizler valla sabah hayvan gibi bacon yumurta kuru fasulye yiyor. Adamlar seviyor yemeyi bizim fransızlar gibi iki süs koymuyorlar tabağa yada almanlar gibi bir wurst mu ne onla bir öğün geçirmiyorlar.

Envoyé de mon iPhone SE en utilisant Tapatalk

Son düzenleme:
Her yemeğin en iyisi anavatanında yenir arkadaşlar kendimizi kandırmayalım, Almanya'da veya başka yerde iyi yapan yerler mutlaka vardır ama Türkiye'de bu işi hakkıyla yapan yerlerle yarışması imkansız.

Ülkeyi geçtim bu dediğim şehirler içinde geçerli; mesela Konya'da iyi bir yerde yediğin etli ekmeği başka bir yerde yemen mümkün değil.

Başka bir örnek daha vereyim, ABD Boston'da bir yerde hamburger yemiştim. Türkiye'de hamburger yemediğim yer hemen hemen yoktur, aşırı kazık yerlerde de yedim; oradaki hamburgerin yanına yaklaşanını görmedim.

Son düzenleme:
Döner İngiltere de yenir. Niye mi et ucuz nere gitsen adamlar kuzudan veya sığır etinden yaprak döner yapıyor birde bol koyuyorlarki. Almanya Fransa daki gibi dandik kıyma buzlu ne olduğu belli olmayan tuzlu dönerlerden değil.( Almanya da da güzel var közde yaprak döner yapanlar) ama genel olarak yeme konusunda İngiltere bir numara valla. Avrupa'nın hangi şehrinde kahvaltı salonu var? İngiltere de var 6 da açılıyor ingilizler valla sabah hayvan gibi bacon yumurta kuru fasulye yiyor. Adamlar seviyor yemeyi bizim fransızlar gibi iki süs koymuyorlar tabağa yada almanlar gibi bir wurst mu ne onla bir öğün geçirmiyorlar.

Envoyé de mon iPhone SE en utilisant Tapatalk

Bu Almanlarin en gicik oldugum seylerden biri adamlar aksam yemek yemiyor. Ekmek yiyor kahvaltida gibi.

Gecen bir is arkadasim acele etmem lazim hanim yemege bekliyor demisti, ben de sordum ehh menü de ne var da acele ediyorsun diye. Abendbrot, yani aksam ekmegi var dedi. Dedim ulan gec kalsan ne yazar ekmek sonucta :D

Ben cocukken alman arkadaslarim hep sasiriyordu aksamlari bizde kalinca yemek sofrasi görünce.

Her yemeğin en iyisi anavatanında yenir arkadaşlar kendimizi kandırmayalım, Almanya'da veya başka yerde iyi yapan yerler mutlaka vardır ama Türkiye'de bu işi hakkıyla yapan yerlerle yarışması imkansız.

Ülkeyi geçtim bu dediğim şehirler içinde geçerli; mesela Konya'da iyi bir yerde yediğin etli ekmeği başka bir yerde yemen mümkün değil.

Başka bir örnek daha vereyim, ABD Boston'da bir yerde hamburger yemiştim. Türkiye'de hamburger yemediğim yer hemen hemen yoktur, aşırı kazık yerlerde de yedim; oradaki hamburgerin yanına yaklaşanını görmedim.

Katiliyorum.

Etli ekmek örnegi iyi bir örnek. Konyali oldugum icin iyi biliyorum, orada aldigin tadi baska bir sehirde yakalayamiyorsun. Yerini tutmuyor.

Ne sacmaliyon yav. Dolduruyorlar eti, istersen salata az koydurup veya hic koydurmuyosun. Türkiyedeki gibi graml satmiyorlar. Cogu yerde agzina kadar et dolu oluyor isiramayip önce catalla yiyorsun

Gesendet von meinem XT1580 mit Tapatalk
yav he he gördük vidyoda. adamlar döner diye dayamış ekmek arası tavuklu salatayı.

Bazi seylerde piskolojiktir, insanlar bazi alistigi seyler, damak tadini etkiliyor. Kiymali dönerlere alisip, et dönerlerini begenmeyenler var. Zamaninda güzel bir test yapmislardi, yeni nesil cocuklara. Cok ünlü bir ahciydi bir grup cocuga, kendi cok özel bir pudingini hazirladi. Diger yandan da normal super marketten aldigi paketlerden, iki süt döküp, kaynatarak standart bir hazir puding sundu.
Cocuklarin hatirladigima göre hepsi, yada neredeyse hepsi, o süpermarketten alinan iki üc liralik hazir pudingleri begendiler. Cocuklar daha fazle taste bud a sahip olduklari icin, daha hassas tad alirlar.

Almanya´daki yedikleri dönerleri, Türkiye´den daha fazla sevenlerin, olayi bana göre ondan ya yanlis yerlerde yediklerini düsünüyorum, ya da basit bir sekilde aliskanliktan ibarettir. Cocuklukta alistiklari lezzetlerden kopamayan insanlar mevcut.

Üst Alt