Aydın Yılmaz: "Yabancı oyuncunun 1 yılda aldığını 20 yılda kazanamadım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Aydın Yılmaz, Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra ilk kez konuştu, içini döktü.

5c9fdad467b0a9160cb33ec3.jpg

Senden beklentiler çok büyüktü. Potansiyelin dikkate alınınca ‘Aydın Yılmaz, Türk futbolu için bir kayıptı’ diyorum. Katılır mısın?

"Şu bir gerçek; Türkiye’deki genç oyuncuların arkasında yeterince durulmuyor. Zaten Galatasaray kariyerimi incelerseniz bunu görürsünüz. Maçların son 10-15 dakikasında forma şansı buluyordum ve bu sürede benden her şeyi yapmam bekleniyordu.

"Bu çocuk bu kadar yetenekli, 15 dakikada işi bitirmeli’ gözüyle bakılıyordu. Futbol 90 dakika ama benim Galatasaray kariyerim için 15 dakika ile sınırlıydı sanki! 15 dakikada mucizeler yaratmam istendi. Belki de 2006’daki Konya ve 2012’deki Braga maçlarında attığım goller alıştırdı insanları buna. Galatasaray’da benim arka arkaya 3 tane ilk 11 çıktığım maç yok! Aslında bu sadece benim değil Türkiye’nin sorunu..."

"O SENE BU SENE! F.BAHÇE'Yİ YENECEĞİZ"

İki hafta sonra Fenerbahçe-Galatasaray maçı var. Kadıköy’de 20 yıldır kazanamayan Galatasaray bu kez başarabilir mi?

"Başka bir takımın, ezeli rakibinin sahasında bir maç galip gelmek önemli değil. Önemli olan kupalar kazanabilmek... Bazı insanlar günlük sonuçları, bazıları da kazandığı kupaları, şampiyonlukları konuşuyor. Biz de Galatasaray olarak kaldırdığımız kupalar, müzemizdeki şampiyonluklarla konuşuyoruz. Bence önemli olan her zaman şampiyonluk! Ben bu sene Galatasaray’ın Kadıköy’den galibiyet ile ayrılacağına inanıyorum. Çünkü Galatasaray şampiyonluk yolunda, o maçı zaten kazanmak zorunda."

"FATiH TERiM’iN YERi AYRI"

Çalıştığın teknik direktörler içinde en iyi dönemini kiminle geçirdin? Seni en iyi anlayan teknik adam kimdi?

"Fatih Terim’i her zaman ayrı tutuyorum. Hocamla ayrı bir bağımız vardır. Zaten Fatih hoca 2013’te Galatasaray’dan ayrılmasa idi, belki de ben hala o formayı giyiyor olabilirdim. Ayrıldıktan sonra bana, ‘Ben olsam buna izin vermezdim’ demişti. Fatih hoca oyuncular için bir şanstır..."

"YABANCININ 1 YILDA ALDIĞINI 20 YILDA KAZANAMADIM"

Galatasaray’da hak ettiğin değeri gördüğüne inanıyor musun?

"Florya’da 20 senem geçti ve orada he zaman hak ettiğimiz değeri gösterdiler. Ama Galatasaray A Takımı’nda daha fazla süre alabilirdim. Daha fazla arkamda durulabilirdi. Ülkemize gelip tüm sezon oynayan ya da hiç oynamadan para kazanan yabancı futbolcular oldu. Bu noktada hep bizim kazandığımız paralar konuşuldu. Baktığınızda ben bir yabancı oyuncunun bir sezonda kazandığını, Galatasaray’da 20 senede kazanmamışımdır!"

"BEN TRiBÜNE OYNAYAMAM!"

İyi gitmeyen kariyerinde senin hataların neydi?

"Benim hatalarım tabii ki olmuştur. Nasıl diyeyim; ben biraz sessiz, sakin ve içine kapanık biriyim. Türkiye’de bu prim yapmıyor. Özellikle taraftara, tribüne oynamam. Golden sonra sosyal medyada paylaşımlar yapmam! Bu karakterle alakalı bir şey. Belki o dönemde ikili ilişkileri daha iyi götürsem daha da farklı olabilirdi. Ben kariyerim boyunca özel hocalarla da çok çalıştım. Kendime baktım. Ama sakatlıklar çok uzun sürdü İki kere ayağım kırıldı."

"KIRGIN DEĞİLİM AMA..."

G.Saray’da herhangi bir bir kimseye kırgınlığın var mı?

"G.Saray’dan ayrıldığım sezonun başında para pazarlığı yaptığım iddiası ortaya atıldı. ‘Aydın 2 milyon dolar istiyor’ diye yazanlar oldu. Bu beni çok kırdı. Taraftarların tepkisi olmuş, kulüp de sözleşme imzalamamıştı. Bir şey diyemiyorsunuz! Ama ben kimseye kırgın değilim. Eden bulur elbet karşılığını." diye konuştu.

Hürriyet

Ulan bunların bu mağdur edebiyatlarına da bitiyorum. Galatasaray gibi kulüpte antrenmana çıkıyorsun, fiziğini koruyorsun güzel spor filan, ayda yılda bir 3-5 kere sonradan oyuna gir, tüm maçları en güzel yerden izle, evlat kontenjanından ve bitmek bilmeyen "genç oyuncu" titrinden ekmek ye, habire sözleşmen uzasın, garanti parayı cukkala, katkın olmayan galibiyet ve şampiyonluklardan paranı da al, en güzel yerlerde yaşa, ye iç vs. sonra ağla.​
Karakterinize sokim.

Oynayanlar nasıl oynuyor, Ozan 6 ay oynadı Avrupa’ya gitti üstelik

Ozan'a çok kızıldı ama ben büyük saygı duyuyorum. Hele bunun gibi parazitleri gördükten sonra. Oynamaya niyeti olan adam oynayacağı bir kulüp bulur oynar. Bu Aydın, Eray gibi hem hiçbir şey yapmayayım hem de havadan para kazanayım kafasında olanlar bizden ayrıldıktan sonra profesyonel seviyede kulüp bulamadılar.

Bunlara kalsa bunlarda hiç bi suç yok. Yabancı sınırı yokken Cenk nasıl kendini geliştirdi de 23 milyon euroya satıldı 18 yaşındaki Ozan nasıl 6 ay oynayıp 11 milyon euroya satıldı ben onların yaptığı neyi yapmadım demiyorlar hiç

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Serefsiz, sendeki yetenek arda da yoktu, ama sen kendi kendine ihanet ettin. Sen arda ya göre daha hızlı bir oyuncu dun... Herkes sana güvenip yola çıktı, ancak 1 maç var 5 maç yoklari oynuyordun

Haketmediği halde FT sayesinde sozlesmesi uzatılmıştı.. Bunun gibi haksız para kazanan asalak oyuncuların özeleştiri yapmayıp, hala magdur edebiyatını yapmasını anlamak mumkun degil.

Play off sezonunda gercekten iyi oynamisti. O yaz Scott Piri varmiydi bilmiyorum ama fizik kondisyonu cok iyiydi. Bu cocugun ve cogunun sorunu da fizik kondisyon zaten. Aynaya bakip sucu kendilerinde arasinlar

Üst Alt