GSC Haber - Ayhan Akman, Evladı Hamza ve Efe'nin Geleceği Hakkında Açıklık Getirdi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Ayhan Akman, Evladı Hamza ve Efe'nin Geleceği Hakkında Açıklık Getirdi

20240209_093502.jpg

Ayhan Akman: "Hamza ve Efe neden sözleşme uzatmadı sorusunun muhatabı ben değilim. Uzatma teklifi gelmedi. Her günün neredeyse 24 saat Erden Timur ile görüşüyorum. Ben çocuğumu Galatasaray'dan kaçıracak bir adam değilim. Ben bu camianın insanıyım. Galatasaray'dan çok şey kazandım, çok şey kazandırdım. Camianın evladıyım. Burada babalığı ve profesyonelliği ayırdım.”

Ayhan Akman: "Futbolda torpil var diyorsunuz. Galatasaray'da kimse torpille oynayamaz."

Ayhan Akman: "Hamza için Kopenhag ile görüştüm ama hiçbir detay konuşmadık. Kopenhag ilgisini söyledi, görüşmeyi sezon sonu yaparız dedim. Efe’yi Roma'ya götürmek gibi bir durum söz konusu değil. Ön satın alma hakkı zaten Roma'da.”

Ayhan Akman: "Hamza’nın 3 yıllık kontratı bu sene bitiyor. Oynamadığı için ayrılmayı düşünüyor."

(Spor Gecesi Digital)

Baba ile Profesyönelliği ayırdım cümlesi önemli - haksızda sayılmaz.

ama kulüp içinde transfer komitesine bu kadar yakınken daha rahat halledilebilir olaylar "teklif gelmedi" demek yerine.

nasıl Erden Timur "Muslera cnaımız ciğerimiz . içimizde hallederiz onu" diyerek medyada konunun sakız olmasını önledi sayılır .

aynı mantıkta gidilebilir.

Akman kardeşlere torpilli diyen altyapı topçularına pek hakim değil demektir.

Zira ikisi de yaş gruplarının en iyilerindendi yıllardır. Fakat takdir edersiniz ki her altyapı bir fabrika değil. 10 yılda 1 bir tane topçu tutarsa sevinmek durumundayız.

Baba ile Profesyönelliği ayırdım cümlesi önemli - haksızda sayılmaz.

ama kulüp içinde transfer komitesine bu kadar yakınken daha rahat halledilebilir olaylar "teklif gelmedi" demek yerine.

nasıl Erden Timur "Muslera cnaımız ciğerimiz . içimizde hallederiz onu" diyerek medyada konunun sakız olmasını önledi sayılır .

aynı mantıkta gidilebilir.
Bu seferde başlarlar galatasaray'ın paralarını çocuklarına veriyor diye eleştirmeye. En iyisini yapıyor.

Hamza geçen seneyi uzun bir süre sakatlıkla geçirdiği için tam kendini göstereceği yaşta gösteremedi. Daha sonra sezon başı hoca hamza'ya şans verdiğinde sahada yürüyordu.
19 yaşına gelip o atılımı yapamazsan boşa çift taraflı zaman kaybına gerek yok.

Yeteneksiz mi elbette yetenekli, kendisi için en iyisi dikine giden kuzey takımlarına gidip pişmesi. Altyapı eğitimini bir yere kadar verebiliyoruz o kırılma döneminde bizim kulüpte ve ligde o aşamayı verebilecek bir eğitim sistemi ve yapı yok. Oynaman lazım nasıl oynayacaksın. Ülkede senede 50 milyon dolar harcayan büyük kulüpler altyapıdan oyuncu çıkaramaması komik bir durum. Burada futbolun marka değerini artırdığını iddia edenlerin de payı çok büyük.
Altı üstü bu futbolcuların en azından profesyonel futbolcularla oynayabileceği bir rezerv lig vadı apar topar birileri ne kadar boktan bir altyapısı olduğunu anlayıp sonuncu olup istedi diye iptal edildi.

Herhangi bir genç yetenekli altyapı oyuncusu bu 18 yaşını doldurup belki 10 dakika şans bulurum diye kenarda beklemesi gerzekçe bir eylem.
Pilot takım uygulaması işte bu yüzden önemli. Avrupada kulüplere yetenekli gençleri %50 hak, geri alma bedeli yada 20 maç 70 dakika üstü vs. oynatma garantisi karşılığında maaşını +100/200 bin euro gibi yetiştirme bedeli vereceksin yetiştirsinler.
Bu ülkedeki yetenekli çocuklar anca bu şekilde yetişirler.
Yada ispanyadaki gibi bir sistem olmalı 2. ligde gerekiyorsa çıkabiliyorsa da 1.ligde bu çocuklar maça çıkıp aynı anda da hocanı da tecrübelendireceksin.

İkisi de bu fizikle oynayamaz bizde, uçan kaçan çocuklar da değiller, o fizikle ya Toreira gibi olacaksın ya da Kante gibi, yoksa olmaz o mevkilerde.

Gitmeleri hayırlı olur.

Eskiden yangın yapardım. Şimdi hiç gerek duymuyorum abi. İsteyen kalsın, isteyen gitsin. Üzerine biri düşülecekse şu an net olarak Emin Bayram var.

Haklısın , o konuda ben de dahıl yanıldık.
Neyin peşindeyiz biliyormusun elin oğlu Angelino Roma'da oynarsa ne paralara gider bunu düşünenler ,Efe yarın Romaya bedavaya gidip 30-40 Eurolara başka takıma giderse ozaman ne düşünecekler onu ben çok merak ediyorum.Bu çocuklar şuan bedava oynuyor dikkatinizi çekerim bedava.

Ikiside yetenekli. Kulubun fizik guc konusuna ozel yatirim yapmasi sart. Ustelik fizik guc en kolay istir. Bu kadar emek harcayip tonla yetenekli genc toplayip yetistiriyosun ama fizik guc icin BAY gibi genetik istisnalar bekliyosun.

Bu söylediğin doğru ama Yusuf Demir'e 6 milyon verirken bunu hiç gözardı etmedikmi?
Yusuf hamzadan 6 ay küçükken Barcelona görmüş herif, roma bile transfer önceliği aldı bizden. Bu piyasada gelişim gösterebilen yetenekli oyuncu sınıfında. Hamza hiç bir zaman o sınıfa çıkmadı.
İki oyuncu da farklı sınıflarda futbolcular, efe bunların içinden ayrılır abisinden daha üst sınıfın oyuncusu ki prof sözleşme imzalamak atla deve değil ayarlanır bir sözleşme babasının eline sıkıştırılır imzalar zaten. 18 yaşına gelmesi bekleniyor muhtemelen.
Halilin ise alt yapısı Avrupa, yetenek konusunda Hamza’nın fersah fersah üstündedir belki de Türkiye liginin mevcut en yeteneklisi ama azim yok, tembel, kafası da çalışmıyor.
Var öyle tipler hayatta.
Alt kategorilerin en yetenek fışkıranı, rakiplerini ezen bir beknaz vardı prof sözleşme imzaladık ve Türki cumhuriyetler kontenjanını işgal ediyor, altyapıda bile oynayamıyor.
Bunu tartışalım önce, sözleşme imzaladıklarımız kendini gösteremiyorken imzalamadıklarımızı tartışmak gereksiz,

Üst Alt