Aykut Kocaman: "Bu işler ayarlanıyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aykut Kocaman: "Bu işler ayarlanıyor"

Atiker Konyaspor, Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Beşiktaş'a deplasmanda 3-2 mağlup olurken Aykut Kocaman maç sonrasında sert açıklamalar yaptı. Hakem Ali Palabıyık'a yüklenen kocaman, Hadziahmetovic-Necip pozisyonunun penaltı olduğunu dile getirerek "Bu işler ayarlanıyor, gidiyor" ifadelerini kullandı

2398633_810x458.jpg

Beşiktaş'a Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında 3-2 mağlup olan Atiker Konyaspor'da maç sonrasında hakem Ali Palabıyık ve VAR hakemlerine tepki vardı. Aykut Kocaman karşılaşmanın ardından sert açıklamalar yaptı.

Mücadeleyi değerlendiren Kocaman "İstediğimiz sonuçla ayrılamıyoruz. Tabii bunun nedenleri var. İğneyi kendimize batırıp, sonra çuvaldız için yer var mı bakalım etrafa. Merkezde top kaybetmemek gerektiğini defalarca söylememize rağmen, yediğimiz iki gol direkt olarak bu şekilde geldi. Beraberliği yakalamayı başardık, ritim bize de dönmüştü ama ayağımızdaki topla beraber mağlup ayrıldık. Beşiktaş'ın bugün kazanmaya yakın taraf olduğunu söyleyebiliriz. 2-2'den sonra ayağımıza fırsatlar geldi fakat başaramadık" dedi.

"DARBE NET BİR DARBE. BİR BÜYÜĞÜMÜZÜN DEDİĞİ GİBİ, 'İŞLER AYARLANIYOR, GİDİYOR"

Maçın hakemi Ali Palabıyık'a tepki gösteren Kocaman şunları söyledi:

"Ali Palabıyık'la ilgili şunu söylemek lazım: Son bölümde dengeyi kaçırdı. Bu atmosferde kabul edilebilir bir durum. Kabul edilemeyecek durum şu: Akhisar maçında son dakikada çok net bir penaltı, Trabzon maçında olmayan penaltı, Malatya maçında net penaltı... Oyuncu, dizine aldığı darbeye rağmen tüm iyi niyetiyle orta açıyor ama bu o darbeyi ortadan kaldırmaz. Bu kadar net pozisyonu görmemek için ya kör olmak lazım ya da art niyetli olmak lazım"

"Beşiktaş bizden daha iyiydi, kazanmaya yakındı, buna itirazım yok. Neden vermiyorsunuz penaltıyı? İncelendi diyorlar. Darbe net bir darbe. Tekrarlıyorum. Bu bir ayarlar meselesi, bir büyüğümüzün söylediği gibi. İşler ayarlanıyor gidiyor. VAR diye bir sistem geldi, oturuyorlar, gördüklerini vermiyorlar. Amir'in dizine çok net bir darbe var. Bunu görmedim demek ayıp olur."

Ntvspor

Şikeci aykut bunu bilmeyen mi var.Ancak böyle konular sizin canınız yanınca dillendiriyorsunuz.Galatasaray olunca söz konusu korsan bildiriler havada uçuşuyor.

Ayarlanıyor tabii bizle olan maçta haksız şekilde aldığınız puanı sizden bir bir çıkarıyorlar o gün işinize geldiği için sesiniz çıkmadı şimdi ne kadar konuşsanız boş.

Aykut Kocaman'in bu sekilde ortaligi kaosa surecek aciklamalar yapmasindan hosnutum

Ha ayrica 2010/11 sezonu sikesi bilgisi dahilinde yapilmamistir diye dusunuyorum

Hala Fatih terime laf koyma derdinde ulan utanmaz herif hakkını yeselr değil bitarafini durtseler hala bı buyugumuz bu işleri iyi biliyor bı buyugumuz bu işlerden anliyo diyip duracak

Aykut Kocaman'in bu sekilde ortaligi kaosa surecek aciklamalar yapmasindan hosnutum

Ha ayrica 2010/11 sezonu sikesi bilgisi dahilinde yapilmamistir diye dusunuyorum

Aykut'un Fatih hoca kompleksi olması çok normal. İki gidişinde de şampiyonlukları hocaya kaptırmıştı. Adamın oynattığı oyun üzerinden algı yapılması GS nefretlerini kapatmaya yönelik perde. 2007-2008 UCL performansları dışında zaten hiç bir zaman iyi top oynamadılar. Bunlar heyecanlı gollü geçen müsabakaları iyi futbol olarak değerlendiriyorlar. Ersun ve Daum kondisyon odaklı kaotik oyunlar oynatıyordu o dönem ki oyunu iyi ve doğru oyun olarak görüyorlar. Bu yüzden ligde elde ettikleri şampiyonluklar olsa da her avrupa maceralarında cortluyorlar.

Fenerliler tarihlerinin en iyi hocası olabilecek adamı Fatih Terim ve Galatasaray nefreti yüzünden tu ka ka yaptı. Göndermemiş olsalar şuan ligde bizden önde Başak ile de kafa kafaya olurlardı. Aykut'un en büyük olayı takım uyumunu kimyasını felsefesini hızlıca oturtabilmesi. Fenerde ki en büyük sorun da bugün bu esasen uyum yok ne oynadıkları belli değil. Küme düşme hattında ki rakiplerine göre çok daha az pozisyon vermelerine rağmen totalde inanılması güç bir gol yemişler.

Ligin ikinci yarısı itibariyle Ersun ile beraber atılan gol rakamları iyileşse de genelde kalelerinde gördükleri şut ortalaması 8 civarı bunların en iyi ihtimalle yarısının kaleyi bulabileceğini düşünsek yedikleri gol rakamı haddinden fazla oluyor. Bu dengesiz performans ile lig de tutunmaları kolay olmayacaktır. Bizim forumu okuyan kanarya sevdalılar varsa uyaralım şimdiden.

Aziz Yildirim derbi öncesi ismini hatirlayamadigim su bunak lig tv muhabirinden bizim ilk onbiri ögrendiginde direk bu sinsi herife aktarmistir. Yoksa ne yapsin Aziz bizim ilk onbiri?
Bence gayet de bilgisi vardi renktas.

Üst Alt