Aziz Yıldırım: ''Aykut Kocaman'dan hücum takımı isteyeceğim'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aziz Yıldırım: ''Aykut Kocaman'dan hücum takımı isteyeceğim''

0

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı lacivertlilerdeki başkanlık seçimini değerlendirdi ve Aykut Kocaman'la ilgili açıklamalarda bulundu.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı lacivertlilerdeki kritik başkanlık seçimi öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

A Spor 'a konuşan Yıldırım, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın sarı lacivertlilerdeki geleceğiyle ilgili ''Seçimden sonra Aykut Kocaman ile karşılıklı oturup konuşacağız, anlaşacağız.'' dedi.

''Sahadaki oyun, taraftarı memnun etmedi''
Fenerbahçeli taraftarların iç sahadaki maçlara ilgi göstermemesine değinen Yıldırım, ''Taraftarın istediği futbolu sahaya yansıtamadığımız için taraftar stada gelmedi. Taraftar, teknik direktörün oynattığı oyundan memnun değildi. Teknik direktör, oturtmak istediği oyun şablonunu geliştirmesi halinde Fenerbahçe'nin bir futbol stili ortaya çıkacaktır. Bir sistem kurulmaya çalışılıyor. Bunu 2011'de başarmıştık. O takım, takviyelerle Türkiye'yi domine edecekti ama 3 Temmuz hadisesiyle bozuldu. Yeniden bu düzeni kurmak için mücadele ediyoruz.'' dedi

Tribünlerin dolmamasıyla ilgili kendisine yöneltilen eleştiriye cevap veren Aziz Yıldırım, ''Ben gelmeden önce Fenerbahçe tribünleri hiç dolmuyordu. İyice bakın. 25 bin kapasitesi vardı stadın en fazla 15 bin oluyor. Biz 50 bine çıkarttık stadı. En iyi zamanımızda bile 30-35 bin kişiye oynadık. Kimse diyemez ki her maçı 50 bin kişiye karşı oynadık diye.'' açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe'deki seçim atmosferinin tribünleri etkilediğini düşünen Yıldırım, ''Belli bir kısımda bana 10 senedir muhalefet yapanlar var. Onlar bağırmaya başlayınca, onlardan etkilenenler de oluyor. Sosyal medyada da 'Bilet almayın', 'Kombine almayın' gibi yayınlar yaptılar.'' dedi.

''Galatasaray maçındaki penaltılar verilseydi, şampiyonduk''
Galatasaray maçında hakem hataları olduğunu söyleyen Yıldırım, ''Galatasaray maçındaki penaltılarımız verilse şampiyonduk. O penaltılar verilseydi, ne Aykut Kocaman için, ne de Aziz Yıldırım için bir şey söylenmezdi'' ifadelerini kullandı.

''Hücum eden takım oluşturacağız''
Fenerbahçe'nin takviyelerle güçleneceğini söyleyen sarı lacivertli başkan, ''İç sahada da kazanmaya başlarsak taraftarların takımlarına sahip çıkacağını düşünüyorum. Takviye yapmamız lazım. 3 Haziran'ı geçeceğiz önce. 4 Haziran'da da Aykut hoca ile oturur konuşuruz. Biz bir şeyler anlatacağız, o da anlatacak. Hücum eden, çok gol atan, az gol yiyen bir takım oluşturmasını isteyeceğiz. O da ben böyle yapmam demeyecektir herhalde.''

''Aykut, karakterli bir adam''
Bugünün futbolunda karakterli teknik direktör bulmanın zor olduğunu söyleyen Yıldırım, ''Aykut, karakterli bir teknik adam. Dürüst, namuslu... Böyle adamları bulmak çok zordur. Aykut'un tek bir hatası var. Çabuk morali bozulan, her şeyden kendisini sorumlu tutan, duygusal bir kişi. Kötü gidişatta dünyası değişiyor.'' açıklamasında bulundu.

''Tek bir kavgam var''
3 Temmuz süreciyle ilgili konuşan Aziz Yıldırım, ''Herkesten mahkemelerde hesap soracağız. Bizden başkası bunu yapamaz. Çünkü belli bir noktadan sonra bıkkınlık gelecektir. Ama biz öyle mi? Biz yaşadık bu hikayeyi. Bunun en çok mücadelesini biz veririz. Benim Fenerbahçe'den başkanlık beklentim yok artık. Tek kavgam var, Yargıtay kararı çıkınca bu mahkemeleri başlatmak.'' dedi.

''4-5 transfer yapacağız''
Gelecek sezon için transfer çalışmalarına başladıklarını açıklayan Başkan Yıldırım, ''4-5 tane transfer yapacağız ama bu isimleri açıklamak, şu anda doğru olmaz.'' ifadelerini kulllandı.

''Kongre üyelerinden düşünerek hareket etmelerini istiyorum''
Fenerbahçe camiasına teşekkür eden Aziz Yıldırım, ''Bana 20 senedir destek oldular. Tek isteğim var onlardan, benim tek derdim, Fenerbahçe'nin maddi haklarını almak için başkan olmak. Kongre üyelerinden aklı selim davranmalarını, Fenerbahçe'yi düşünerek hareket etmelerini istiyorum.'' açıklamasında bulundu.

Üst Alt