Aziz Yıldırım: "Hiç yorgun değilim, ilk günkü gibi heyecanlıyım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aziz Yıldırım: "Hiç yorgun değilim, ilk günkü gibi heyecanlıyım"

450

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ali Koç ile gireceği seçim öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.
Fanatik' e bir röportaj veren Yıldırım, "Hiç yorgun değilim. Aksine, ilk günkü gibi heyecanlıyım. Daha bitmemiş görevler olduğunu düşünüyorum. Bir insan ancak hayatının sonuna geldiğinde yorgun olmalı. Biz daha genciz" ifadelerini kullandı.

Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan detaylar şu şekilde:

"Sorun, Yargıtay’dan henüz karar çıkmaması. Yoksa, Fenerbahçe’de başkan adayı olmanız için tüzükte şartlar yazılıdır. Bu şartları yerine getiren herkes, istediği zaman başkanlığa aday olabilir. 34 bin üyemiz var. Bu üyelerin hepsi zaten Fenerbahçe’nin doğal başkan adayıdır."

"Yargıtay, mahkeme kararını onaylamazsa, yeniden yargılama gibi bir durum ortaya çıkacak. Bakın; Türkiye’de herkes artık şu gerçeği biliyor: Hepimize kumpas kuruldu. FETÖ örgütü, devletin içine sızmıştı. Bunlar gerçek. Ümidimiz; Yargıtay’ın mahkeme kararını tasdik etmesidir."

"Ümit ediyorum ki, kongre üyeleri bize teveccüh gösterecek"
"Şu an ‘seçimin neticesi bu olur’ demek doğru değil. Ali Bey ve ekibinin de, benim ve arkadaşlarım kadar şansı var elbette. Ümit ediyorum ki, kongre üyeleri bize teveccüh göstererek, üç yıl daha göreve devam etmemizi sağlayacaklardır. Çünkü Fenerbahçe’de bir ‘hikaye’ yaşandı. 3 Temmuz, asla unutulmaması gereken bir ‘hikaye’dir. Büyük bir acıyla başlayan ve en nihayetinde hepimizin mutlu olduğu bir sonla noktalanan bir hikaye. Çocuklarımız okullara gittiğinde, diğer takımları tutan çocuklar tarafından ‘şikeci’ diye suçlandılar. Sadece çocuklar değil; bütün Fenerbahçeliler bu haksızlıkları yaşadı. 2011 ve 2012 yıllarını böyle yaşadık. Ta ki, yeniden yargılama başlayıncaya kadar. Sonra bambaşka bir sürece girdik. Bunları yaşayanlar; bu ‘hikaye’nin baş aktörleri ben ve benimle birlikte suçsuz yere hapis yatan 63 kişidir. Ve bu insanların çoğu Fenerbahçe Kongre Üyesi’dir, Fenerbahçe yönetimindedir, Fenerbahçeliler’dir."

"Yargıtay’ın beraat kararıyla beraber yepyeni bir mücadeleye başlanması gerekiyor. Fenerbahçe’nin haklarını istemek için yapılacak bu mücadele. Biz, bu nedenle üç yıl daha burada olmak istiyoruz. Çünkü bireylere ve bazı kurumlara davaların açılması gerekiyor. Yeniden bir mahkeme sürecinin yürütülmesi, bu davaların açılması da; işte o günleri yaşayan bizler tarafından yapılmalıdır. Elbette başkaları da bu davaları açabilir, bu işin takipçisi olabilir. Fakat o acı dolu günleri kendileri yaşamadıkları için, belirli bir sürenin ardından bir bıkkınlık söz konusu olabilir. Hatta bu bıkkınlık, geri adım atmalarına bile neden olabilir. Fakat Aziz Yıldırım ve arkadaşları hiçbir zaman geri adım atmadı. Bundan sonra da atmayacak. Fenerbahçe’nin haklarını alabilmek için gereken mücadele ne ise yaparız. Bizim tek arzumuz şu: Kongrede seçilerek bu dava, mahkeme, hak arama sürecini başlatmak. Ondan sonra da gelecek kim olursa başkan ve yönetim olarak, bu davaların temiz sonuçlarıyla kulübümüzü onlara teslim etmek. Tek derdimiz, arzumuz bu."

"Bu son seçimim"
"Bu son seçimim, son dönemim. Daha önce de söyledim: Ben bir daha aday olmayacağım. 20 sene acısıyla, tatlısıyla her şeyi yaşadım. Bir insanın hayatında düşebileceği en kötü yer olan hapishaneye girdim. Fenerbahçe için yattım. Müteahhitlik yaptığım için beni hapse atmadılar. Fenerbahçe gibi güçlü bir camianın başkanı olduğum için hapse girdim. Çünkü FETÖ’nün hedefi, bütün güçlü kurumları ele geçirmekti. Bunlardan biri de Fenerbahçe’ydi. Ben o zaman Kulüpler Birliği Başkanı’ydım, güçlüydüm. 150 Milyon dolar olan ihaleyi, 450 milyon dolar'a çıkarmıştık. Bu da bir güçtü. Birçok kurumu ele geçiren FETÖ bu operasyonu yaptı. Toplamda yıllık 6-7 milyar dolar'lara ulaşan bu büyük pastadan pay almak için Fenerbahçe üzerinden Türk futboluna operasyon yapıldı. Hadise buydu. FETÖ’nün bu arzusu devam etmektedir. Ben bir dönem daha istiyorum. Sonrasında kim yönetici kim başkan olur, bilemem! Çünkü ben bir taraftar olacağım sonra. Tribüne gideceğim, maç izleyeceğim. Fenerbahçe kazanacak, mutlu olacağım. Fenerbahçe kaybedecek, üzüleceğim. Benden sonra gelecek hiçbir yönetimi rahatsız falan da etmem yani. Karışmam işlerine.

Allah sana cok uzun bir ömür versin ve her zaman böyle dinamik olursun. Pavali Köpeklevi Allah belalavini vevsin, nanköv köpeklev.

söylendigi gibi kongredeki adamların cogu azizin adamları degilse koç secilir ama secilse bile taraftarı birleştirme gecici bir gaz dısında neler getirecek merak ediyorum

aktaracagı paralar uefanın gözünden kacacakmı yıldızlarla vs taraftarın gözünü boyuyacakmı merak ediyorum

Birgun herkes Fenerbahceli olacak dedi. gulduk.
Ama bugun onun hakli oldugu yavas yavas cikiyor ortaya.
En koyu Galatasaray forumlarinda bile insanlar sari lacivert kalplerle selamliyor buyuk baskani.
Olaganustu bir adam. Fevkalade bir lider.

Üst Alt