# Bafétimbi Gomis - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Bafétimbi Gomis

Ben bunu 30+ saniyordum. 28 yasindaymis daha. Vallah fiyat/performans kiyaslamasi yaparsak muthesem bir transfer olabilir aslinda.

Yukarida bir renktasin söyledigi gibi bu transfer beni de bir pahali Dzeko/Balo transferinden daha mutlu eder.

Yani bir Elmander transferi misali.

Şimdi onu yazdım zaten ben de. Tarz olarak benzer, saha içinde çalışkan, topsuz koşuları iyi biliyor, bitiricilik vasat ama fizik gücü ile rakamları burada artabilir. Tekniği en azından Burak'tan daha iyi.

Bana kalsa ben satarım Burak'ı Mevlüt + 1 yabancı forvet alırım maliyeti sorun olmayacak ve uyumlu.

Yabancılar: Muslera-Dede-Melo-Candreva-Sneijder-Gomis/Vucinic/X +Bruma, Hajrovic

Sanki bu tarz bir yabancı kadrosu daha dengeli olur gibi gözüküyor. Ekonomik durum iyi gözükmüyor. Burak ile Lazio ilgisi malum bence bu sene gider oraya. Kafa kafaya veya 2-3 fazla vererek alabiliriz Candreva reisi

Burak, Amrabat, Chedjou'dan da ne kadar para kazanırsak kardır.

Yerli transferinde de Uğur Demirok, Mevlüt Erdinç, Hakan Çalhanoğlu 3'lüsü ilk hedefler olmalı.

Hakan direk 11'e diğerleri rotasyona

Bu adam sakat bi adam,bi ara idmanlarda ayılıp bayılıyodu,düsünülüyorsa tarafımızdan ciddi saglık testlerine sokulmalı...

Şimdi onu yazdım zaten ben de. Tarz olarak benzer, saha içinde çalışkan, topsuz koşuları iyi biliyor, bitiricilik vasat ama fizik gücü ile rakamları burada artabilir. Tekniği en azından Burak'tan daha iyi.

Bana kalsa ben satarım Burak'ı Mevlüt + 1 yabancı forvet alırım maliyeti sorun olmayacak ve uyumlu.

Yabancılar: Muslera-Dede-Melo-Candreva-Sneijder-Gomis/Vucinic/X +Bruma, Hajrovic

Sanki bu tarz bir yabancı kadrosu daha dengeli olur gibi gözüküyor. Ekonomik durum iyi gözükmüyor. Burak ile Lazio ilgisi malum bence bu sene gider oraya. Kafa kafaya veya 2-3 fazla vererek alabiliriz Candreva reisi

Burak, Amrabat, Chedjou'dan da ne kadar para kazanırsak kardır.

Yerli transferinde de Uğur Demirok, Mevlüt Erdinç, Hakan Çalhanoğlu 3'lüsü ilk hedefler olmalı.

Hakan direk 11'e diğerleri rotasyona

Hakani acikcasi bende cok isterim. O cocugun bence menajeri aklini celdi kisin o transfer haberlerinde Hamburg dan kontrat koparmak icin.

Chedjou da bence baya zarar edecegiz gibi. Amrabat icin düsüncelerim ise pozitif. Adama gercekten tapiyorlar Malaga da. Oradaki performansi Amrabati pazarlamamiz icin cok iyi. Yanilmiyorsam Malagadan sonra Valencia da istiyormus. Bence Ingiltereden de müsteri bulabiliriz. Orta halli takimlardan Stoke ya da Hull gibi. Böyle oyunculari severler.

Buraki da insallah bir türlü LAzioya falan kakalayabilsek güzel olur.

Hakan,Mevlüt ve Ugur Demirok bence de güzel olur. Candrevayi kolay kolay vermezler diye düsünüyorum acikcasi.

Hakani acikcasi bende cok isterim. O cocugun bence menajeri aklini celdi kisin o transfer haberlerinde Hamburg dan kontrat koparmak icin.

Chedjou da bence baya zarar edecegiz gibi. Amrabat icin düsüncelerim ise pozitif. Adama gercekten tapiyorlar Malaga da. Oradaki performansi Amrabati pazarlamamiz icin cok iyi. Yanilmiyorsam Malagadan sonra Valencia da istiyormus. Bence Ingiltereden de müsteri bulabiliriz. Orta halli takimlardan Stoke ya da Hull gibi. Böyle oyunculari severler.

Hakan,Mevlüt ve Ugur Demirok bence de güzel olur. Candrevayi kolay kolay vermezler diye düsünüyorum acikcasi.

Bende kesinlikle Chedjou'yu iyi pazarlamamız gerektiğini düşünüyorum tabi ki Dany'de Chedjou'nun bence şuan 4 Mn € minimum piyasası vardır zaten daha yüksek bir meblağa satarsak iyi olur , eğer satamıyorsak kiralayalım Fransa'da bir kulübe kendini göstersin bir sezon yada yarım sezon falan sonra Amrabat gibi illa ki taliplisi olur 5 Mn €'ya en azından. Dany konusunda da hemen hemen aynı düşünüyorum en azından 1-2 Mn € eder Dany , hızlı , birebirde kuvvetli bir oyuncu sonuçta. Burak ve Amrabat'ın ise çok iyi paralara gönderilmesinden yanayım İnşallah bu oyuncuları elimizden çıkarabiliriz.

Hakan Çalhanoğlu'nu ise kesinlikle takımda görmek istiyorum Arda madem olmuyor , olmayacak bu çocuğu alıp yerliler kıyaslamasında öne geçmek şart.

Mevlüt Erdinç ve Uğur Demirok'ta iyi derinlik sağlar ve iyi alternatifler olurlar ancak Uğur'dansa Kaan Ayhan'ın peşinde koşmak çok daha mantıklı olur gibi.

Hem daha Semih Kaya , Koray Günter gibi dörtlü stoper rotasyonundan iki tane yeri kesin olan oyuncu var , birde Semih'in yanına transfer gelecek muhtemelen yani dördüncü ve son ismin Kaan Ayhan olmasını daha çok isterim çünkü Koray zaten en kötü ihtimalle yedekler Semih'i hatta Koray'ın da ayağı belki daha farklı tipte bir stoper olabilir ancak Uğur Demirok çok farklı bir tip değil bildiğimizden farklı olarak boy avantajından dolayı hava hakimiyeti az biraz daha yüksek bir oyuncu sadece ve sadece , ancak tabi Kaan Ayhan olmuyorsa Uğur Demirok alınabilir.

Ek olarak yerine göre Gökhan Töre içinde girişimde bulunulması , en azından planlamanın bir köşesinde kendisine yer verilmesi ve alternatiflerin arasında tutulması önemli aynen Olcan Adın gibi mesela bu tür yerlilerle yakın markajda olmak gerekli diye düşünüyorum yeri gelecek böyle zor hamleler yapmak durumunda kalacağız emin olun.

Bende kesinlikle Chedjou'yu iyi pazarlamamız gerektiğini düşünüyorum tabi ki Dany'de Chedjou'nun bence şuan 4 Mn € minimum piyasası vardır zaten daha yüksek bir meblağa satarsak iyi olur , eğer satamıyorsak kiralayalım Fransa'da bir kulübe kendini göstersin bir sezon yada yarım sezon falan sonra Amrabat gibi illa ki taliplisi olur 5 Mn €'ya en azından. Dany konusunda da hemen hemen aynı düşünüyorum en azından 1-2 Mn € eder Dany , hızlı , birebirde kuvvetli bir oyuncu sonuçta. Burak ve Amrabat'ın ise çok iyi paralara gönderilmesinden yanayım İnşallah bu oyuncuları elimizden çıkarabiliriz.

Hakan Çalhanoğlu'nu ise kesinlikle takımda görmek istiyorum Arda madem olmuyor , olmayacak bu çocuğu alıp yerliler kıyaslamasında öne geçmek şart.

Mevlüt Erdinç ve Uğur Demirok'ta iyi derinlik sağlar ve iyi alternatifler olurlar ancak Uğur'dansa Kaan Ayhan'ın peşinde koşmak çok daha mantıklı olur gibi.

Hem daha Semih Kaya , Koray Günter gibi dörtlü stoper rotasyonundan iki tane yeri kesin olan oyuncu var , birde Semih'in yanına transfer gelecek muhtemelen yani dördüncü ve son ismin Kaan Ayhan olmasını daha çok isterim çünkü Koray zaten en kötü ihtimalle yedekler Semih'i hatta Koray'ın da ayağı belki daha farklı tipte bir stoper olabilir ancak Uğur Demirok çok farklı bir tip değil bildiğimizden farklı olarak boy avantajından dolayı hava hakimiyeti az biraz daha yüksek bir oyuncu sadece ve sadece , ancak tabi Kaan Ayhan olmuyorsa Uğur Demirok alınabilir.

Ek olarak yerine göre Gökhan Töre içinde girişimde bulunulması , en azından planlamanın bir köşesinde kendisine yer verilmesi ve alternatiflerin arasında tutulması önemli aynen Olcan Adın gibi mesela bu tür yerlilerle yakın markajda olmak gerekli diye düşünüyorum yeri gelecek böyle zor hamleler yapmak durumunda kalacağız emin olun.

Hakan bugün yine golü ile takimina 3 puan getirmis. Bu cocuk bu yasinda Bundesliga gibi bir ligde ILK senesinde takimini küme düsmeme savasinda SIRTLADI. Gercekten cok begendigim YERLI bir oyuncu. Kacirmamamiz lazim mutlaka alinmali bence. Cok büyük bir futbolcu olabilece kapasiteye sahip.

Bence Olcani alabilmemizin ihtimali cok düsük. Trabzonun verecegini düsünmüyorum. Gecen bir yorumcu söylüyordu bir spor programinda. Olcan Trabzonda kalip efsaneler arasina girmek istiyor diye. Biz onu zamaninda Yigitin yerine alacaktik, ama kacan balik büyük oldu. Bu sezon o da takimini sirtladi Onur ile birlikte iyi yürüyorlar. Takdir ediyorum ikisini de. Muslera olmasa, Onur bize yakisan bir kaleci olurdu hem kalite hem de KARAKTER olarak. Cok begendigim bir futbolcu.

Gökhan Törenin alinmasi bence daha kolay olur Olcana göre ama bu konuda bir süphem var o da Gökhanin kendisi icin istenilen paralari gercekten ettigi mi. Bence cok o para. Zaten oyun icinde cok kayboluyor ve istikrarsiz biri.

Vallah Kaan Ayhani da yazmissin ama Schalke onu hayatta birakmaz. Adamlarin elinde su an cok iyi genc oyuncular var A takimda. Kaan da son zamanlarda formayi kapti ve birakmiyor (zamaninda bizim Semih gibi). Schalke gelecegin takimini kurabilir su an ellerindeki oyunculari kacirmazlarsa. Cünkü A2 de ve U18 lerde falan cok yetenekli cocuklar var. O bölgeden iyi topcular cikiyor. Dortmund-Gelsenkirchen(Schalke)-Bochum. Ruhr bölgesi. Bizim anlastigimiz Wattenscheid takimi da zaten Bochumun bir semti. O anlasmayi yaparak cok iyi bir is cikardi Baskan gercekten.

Burak +para verirsek verebilirler de İtalyan oyuncular pek tercih etmiyor bizim ligi.

Tek bir İtalyan bile yok şu an. Mancini kalırsa bir ihtimal olabilir sadece. Dribbling accuracy'si çok yüksek bir oyuncu, teknik, fizikalite ve tempo da tam bizim liglik topçu.

4-4-2 ,4-4-1-1 sarkık 3-5-2 her türlü sistem de oynar.

Sneijder'i kompanse etmek için ve genetiğimize en uygun sistem olan 4-4-2 benzeri 4-4-1-1 oyunu için bu tarz adamlar şart.

Bakıyorum kadrolara

Bruma-Sneijder-Hajrovic bile var.

Topsuz oyun

Bruma- 5/20

Sneijder- 5-6/20 (Bir tek Mourinho Inter'i zamanında bu konuda iyiydi)

Hajrovic-keza aynı kayboluyor.

Türkiye Ligi'nde maç içinde top ayağında olduğundan daha çok topsuz alanda ne yapıyorsun o önemli.

Ek olarak;

Telles'in önüne ONUN PAS DİLİNDEN ANLAYACAK KADAR TEKNİK VE TÜRK BİR İSİM ŞART.

Kadro içinde beğenmediğimiz Emre Çolak dışında bu tarz bir adam yok. Tekrar 2011-2012 benzeri bir fonksiyonla oynatılmalı bana göre.

Bazı iç saha maçları, kupa maçları, ve Avrupa Kupası maçlarında Bruma gibi daha geniş alan seven isimler de iş yapar ve süre alır.

gomisi belese alma imkanin varsa alirsin bu kadar basit, fransanin Ibra Falcao ve Cavani'den sonra en iyi forvetidir

dzeko, balotelli bekleyenlerde cok bekler hele bi WC'nin oldugu bir yaz transfer doneminde

Hakan bugün yine golü ile takimina 3 puan getirmis. Bu cocuk bu yasinda Bundesliga gibi bir ligde ILK senesinde takimini küme düsmeme savasinda SIRTLADI. Gercekten cok begendigim YERLI bir oyuncu. Kacirmamamiz lazim mutlaka alinmali bence. Cok büyük bir futbolcu olabilece kapasiteye sahip.

Bence Olcani alabilmemizin ihtimali cok düsük. Trabzonun verecegini düsünmüyorum. Gecen bir yorumcu söylüyordu bir spor programinda. Olcan Trabzonda kalip efsaneler arasina girmek istiyor diye. Biz onu zamaninda Yigitin yerine alacaktik, ama kacan balik büyük oldu. Bu sezon o da takimini sirtladi Onur ile birlikte iyi yürüyorlar. Takdir ediyorum ikisini de. Muslera olmasa, Onur bize yakisan bir kaleci olurdu hem kalite hem de KARAKTER olarak. Cok begendigim bir futbolcu.

Gökhan Törenin alinmasi bence daha kolay olur Olcana göre ama bu konuda bir süphem var o da Gökhanin kendisi icin istenilen paralari gercekten ettigi mi. Bence cok o para. Zaten oyun icinde cok kayboluyor ve istikrarsiz biri.

Vallah Kaan Ayhani da yazmissin ama Schalke onu hayatta birakmaz. Adamlarin elinde su an cok iyi genc oyuncular var A takimda. Kaan da son zamanlarda formayi kapti ve birakmiyor (zamaninda bizim Semih gibi). Schalke gelecegin takimini kurabilir su an ellerindeki oyunculari kacirmazlarsa. Cünkü A2 de ve U18 lerde falan cok yetenekli cocuklar var. O bölgeden iyi topcular cikiyor. Dortmund-Gelsenkirchen(Schalke)-Bochum. Ruhr bölgesi. Bizim anlastigimiz Wattenscheid takimi da zaten Bochumun bir semti. O anlasmayi yaparak cok iyi bir is cikardi Baskan gercekten.

Hakan aynen konuştuğumuz gibi büyük potansiyelli ve kaliteli bir oyuncu açıkçası yabancı sınırlaması olmasa bile isterdim şahsen takımda görmeyi.

Olcan'a gelirsek Olcan kariyerinin sonlarına doğru geliyor ve en verimli yılları böyle bir zaman Şampiyonlar Ligi oynamak isteyecektir diye düşünüyorum , tabi ki zor bir transfer bana kalsa Olcan'ı alıp tekrar Trabzon ile arayı bozmaya gerekte yok ancak bu sınırlama bizi bu tür hamlelere zorlayacak emin olun.

Dediğimiz gibi keşke zamanında Yiğit değilde Olcan alınsaydı , kaçan balık büyük oldu bende Onur ve Olcan'ı takdir ediyorum ek olarak Aykut Demir , Yusuf Erdoğan ve Emre Güral'ın da iyi gençler olduğunu açıkça belirtiyorum. Muslera olmasa gerçekten Onur'u bende çok isterdim.

Gökhan Töre biraz daha kolay olabilir tabi ki duruş itibariyle ancak belki Olcan ikna edilse Rubin Kazan'dan Gökhan'ı alacağımızın fiyatın daha aşağısına Olcan'ı Trabzonspor'dan alabiliriz , birazda belirsiz tabi varsayım üzerine konuşuyoruz ancak bu tür hamleler görebiliriz. Bence de Gökhan 7.5 Mn €'yu asla haketmiyor ancak belki bir 5 Mn € (maksimum) civarını hakedebilir yabancı sınırlaması düşünüldüğünde oda.

Kaan Ayhan tercihini bizden yana kullandı diye biliyorum (Türkiye - Almanya) , Schalke'de de oynamaya başladı ancak bir yoklamak gerekli diye düşünüyorum ne kadar zor olursa olsun Kaan Ayhan'ın da tutun da Emre Can'ına ondan Levin Öztunalı'sına kadar hepsini yoklamak gerekli ikili bir münasebete girmek gerek Haldun Üstünel gibi :)

Bölge olarak bakınca evet o bölgeden iyi çocuklar çıktığını biliyorum , bu bölgelere hakim olmak gerekli diye de düşünüyorum Ünal Başkan çok göze batmasa da şuan bence de Wattenscheid takımı ile anlaşmayı yaparak büyük bir işe imza attı.

Jimmy Briand'nda sozlesmesi bitiyor.Kanat-Forvet oynamasi bizim acimizdan daha guzel,alinabilir. Direk Santrafor Gomis bize yetmez daha iyi bi isim alinmali o bolgeye..

alinsin, bonservisi yok dediydim zamaninda kimileri bu adama cop muamelesi yapti, bazilarida gelmesini savundu.

Adam swansea ile anlasti, bizede almeida kaldi. hayir madem bonservissiz adam alacaz neden boyle bi ismi kacirdik. New castle onceki agustos ayinda 8 milyon avro para verdi, transfer gerceklesmemisti tabi. almeida gelirse cidden bu sene bizim maclar izlenmez artik

Şu konuyu da hortlatayım ben :D oooooooo gomis bizi kesmez,ooooooooooo niasse açık alan topçusu diyip kimi yaftalıyosak direk yüzümüze tokat gibi geri geliyor.Zaten bizim forum kime kötü diyosa bilin ki o adam patlama yapar

Üst Alt