Ballon d'Or Ödülünü Luka Modric Kazandı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ballon d'Or Ödülünü Luka Modric Kazandı

1543873509354.png

France Football tarafından her yıl geleneksel olarak dağıtılan ve yılın en iyi futbolcusuna verilen ödül Luka Modric'in oldu. Real Madrid'in Hırvat yıldızı böylece Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo'nun hegemonyasına son verdi.

33 yaşındaki yaşındaki yıldız, bu yıl FIFA Yılın En İyi Erkek Futbolcusu ve 2017-18 sezonunda UEFA Avrupa'da Yılın Futbolcusu ödülünü de kazanmıştı. Ödül için son 4'e Luka Modric, Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann ve Kylian Mbappe kalırken, Lionel Messi, 12 yıl sonra ilk kez Ballon d'Or'da ilk 3 dışında kaldı. Gecede Kylian Mbappe, en iyi 21 yaş altı oyuncusu ödülünün sahibi oldu.

Öte yandan bu ödülle beraber Modric, aynı yıl içerisinde Ballon d'Or, UEFA Yılın Futbolcusu ve FIFA Yılın Futbolcusu ödüllerini kazanan ilk futbolcu oldu.

İlk 10 sıra ise şu şekilde oluştu:

1)Luka Modric

2)Cristiano Ronaldo

3)Antoine Griezmann

4)Kylian Mbappe

5)Lionel Messi

6)Mohamed Salah

7)Raphaël Varane

8)Eden Hazard

9)Kevin De Bruyne

10)Harry Kane

kral

35 yasinda Galatasarayimiza buyursun gelsin rahat 2 sene daha oynar 37'de sampiyon olur bizle ondan sonra birakir topa.

Messi ronaldo devri kapanıyor yavastan yaşları itibariyle mbappe devri baslar bundan sonra bu çocuk uzun süre pek kimseye bırakmaz gibi ödülleri

hak eden kazandı ama bok gibi bir organizasyondu kadınlarda altın top kazanan oyuncudan twerk yapması istendi! hangi kafayı yaşıyordu sunucular anlamadım.

Messi ile Ronaldo öyle bi standarta alıştırdılar ki, adamlar o standarttan biraz olsun kötü performans gösterdiklerinde ödülü alamıyorlar.

Ben Modric'in falan hak ettiğine katılmıyorum. Messi veya Ronaldo'nun geçen seneki performansını herhangi bi oyuncu göstermiş olsa açık ara alırdı ödülü.

Zeki bi öğrenci olduğunuzu düşünün. Diğerlerinin takdir alması için 80+ almaları yetiyorken sizin 95+ almanız gerekmesi gibi bişey.

Messi ile Ronaldo öyle bi standarta alıştırdılar ki, adamlar o standarttan biraz olsun kötü performans gösterdiklerinde ödülü alamıyorlar.

Ben Modric'in falan hak ettiğine katılmıyorum. Messi veya Ronaldo'nun geçen seneki performansını herhangi bi oyuncu göstermiş olsa açık ara alırdı ödülü.

Zeki bi öğrenci olduğunuzu düşünün. Diğerlerinin takdir alması için 80+ almaları yetiyorken sizin 95+ almanız gerekmesi gibi bişey.
%100 katılıyorum bu tespite :hat:

O ikisinin değeri 2030'da falan anlaşılacak, böyle rekabet görülmedi, böyleleri gelmedi denilecek.

Üst Alt