Barcelona, Inaki Peña'nın Sözleşmesini Uzattı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Barcelona, Inaki Peña'nın Sözleşmesini Uzattı

İstisnaların olması geneli bozmaz al bende başka örnek vereyim yukarda da yazılan. Keylor navasda çok uzun boylu bir kaleci olmamasına rağmen kedi gibi refleksleri bunu kapatmış bir isim.

1,84 kaleci mi olur dedin diye örnek verdim. Yann Sommer da bunlarin arasinda, kesinlikle kötü kaleci degil. Onun boyu da 1,83. Dünya kupasinda cok iyi performans sergiledi. Demek ki oluyor.

Boy haric kanat genisligide (Wingspan) önemli. Bir kaleci 1,88m olup ama kollari kisa diye kanat genisligi boyundan kücükse (1,85m civari) ben onun yerine 1,85m olup ve +1,90m kanat acikligi olan kaleciyi tercih ederdim.

Basketbolda'da öyle oluyor. Kaleciler topu sonucta kafalariyla kurtarmiyorlar

bu herifin paslarının da o kdr iyi olduğunu hatırlamıom . top kontrolü iyiydi sadece. pasları averajdı

Kısa adam iş görmez, sommer bile iyi bir kaleci ama kalede küçücük duruyor, o yüzden de zor bela sakatlık falan var diye anca gelebildi en üst seviyeye

Kisa olmasini elestirenler tamamen psikolojik etkiden dolayi. Bana da boyu kisa geliyor hatta Okan Kocuk da kisa geliyor veya kisa demeyelim de sanki kaleyi dolduramiyor gibi. Ayni etki Icardi yerine Zaniolo oynadiginda da hissettim.
Kisisel gorusum cok iyi olmasa da iyiye yakin bir kaleciydi. Eksik gordugum sey toplari öldürememesiydi ki genc kalecilerin cogunda ayni problem var. Yine de yabanci kontenjanini harcamaya deger miydi emin degilim.

Bize ayağı iyi aynı zamanda da kaledeki performansıyla maç kazandırabilecek bir kaleci lazım. Pena'nın sadece ayağı iyi kurtarış olarak genele bakarsak sınıfta kalır.

Bize genç bizi uzun yıllar taşıyacak bir kaleci lazım. Ama daha da öncesinde bize taffarel gibi gerçekten kaleci çalıştırmaktan anlayan bir antrenör lazım. Taffarel gidip bu fadıl koşutan denilen herif geldikten sonra kalecilerimzi hep geriye gitti ve bir arpa boyu yol alamadı.

Üst Alt