Barcelona'da Yeni Yönetim Durum Tespiti Açıklaması Yaptı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Barcelona'da Yeni Yönetim Durum Tespiti Açıklaması Yaptı

Nisan 2021'den beri kulüp çalışanlarına para ödenemiyor.

Camp Nou, kamu güvenliği açısından taraftara kapatılmalı.

Stadyumun sorunları var.

Neto, Cillessen ve Arthur anlaşmaları Barça'nın mali durumunu kurtardı

Takımda maaşlar 2017'de €419M iken 2020'de €759M'a sıçradı.

Takımda 4 oyuncunun maaş toplamı, Juventus'un maaş bordrosunun tamamından fazla.

Maaş ortalaması piyasanın %30 ile %50 üzerinde.

Oyuncu komisyonları piyasada %5-10 iken, Barça %20-30 ödedi.

Borç son 4 yılda €514M arttı.

Kulübün toplam borcu €1.37 Milyar

Esport3'ten Maria Garrido'nun haberine göre esas skandal ise eski yönetimin kulüp maillerini 90 günde bir siliyor olduğu ortaya çıktı. Kulüp çalışanları da kulübün değil kendi şahsi notebooklarını kullandı.

Bu yüzden yeni yönetim durum tespiti yapmakta zorlandı ve hala ortaya çıkan rakamların ve portrenin netliğinden endişe duyuyorlar. Kulüp hafızasını ve bilgi havuzunu derdest ettiği için Josep Maria Bartomeu yönetimne büyük tepki var.

Onda Cero'dan Alfredo Martinez: "Yeni Barça yönetiminden Ferran Reverter'in söylediğine göre 4 yıl boyunca takımdaki 4 oyuncuya €1.4Milyar ödenmiş. Sezonluk ortalama maliyeti bu oyuncuların €350M. Delilik"

Satılmadan kurtuluşları yok gibi. Bir sahipli kulüp daha görmek istemiyorum. Bunlar bu kadar borç içindeyken baskete nasıl bu kadar yatırım yaptılar akıl alır iş değil.

- 2020-2021 sezonunda 481 milyon euro zarar etti

-Bir önceki yıla göre gelirleri 224 milyon euro azalan Barcelona bunu COVID-19'un etkilerine bağlarken, direkt olarak pandeminin verdiği zararı 181 milyon euro olarak açıkladı. Ayrıca, kulübün işletme giderleri %19 artarak tarihin en yüksek seviyesine çıktı ve 1 milyar 136 milyon euro oldu.

-Gelirlerde de problem yaşayan Katalan bölgesi ekibi, transfer gelirlerinde 92 milyon euro azalma yaşadı ve 56 milyon euro getiriye sahip olabildi.

Demek ki her yerde oluyormuş böyle şeyler
Futbolun dünyada bir temizliğe ihtiyacı var
Başta astronomik futbolcu maaşları

Ama geliri de 750’ymiş, borç 2 senelik gelir seviyesinde, koymaz bunlara hızlı toparlarlar
O 4 oyuncuyu gönderirler. 2 yılda daha güçlü dönerler

Demek ki feda sezonlari geliyor barca icin bukadar basirili olupda bukadar rezil yöntilmis bir külüp varmidir, demeki cl.forma satislari yetmiyormus starlarin aldigini karsilamaya

Bonserviz ve maas cilginligi bitmedi süre bu tür külüpler birer birer batar.
Mi 9T Pro cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Demek ki feda sezonlari geliyor barca icin bukadar basirili olupda bukadar rezil yöntilmis bir külüp varmidir, demeki cl.forma satislari yetmiyormus starlarin aldigini karsilamaya

Bonserviz ve maas cilginligi bitmedi süre bu tür külüpler birer birer batar.
Mi 9T Pro cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Bolca Deniz ürünlü Paella'a alışık olan Barçalı oyuncular Menemen yerler mi ki ?

20229436_10155033528436843_1148336374263985461_o.jpg

Üst Alt