Bartuğ Elmaz, Kadro Dışı Bırakıldı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bartuğ Elmaz, Kadro Dışı Bırakıldı

Burak Elmas: "Bartuğ Elmaz ve babasıyla görüştüm. Kalmak istemedi. Menajerleri zaten önceden kafasını karıştırmış. Yolu açık olsun. Galatasaray'da kalmak, olmak istemeyeni biz de Galatasaray'da istemeyiz..."

Hayatında bu bahsettiğin gençleri oturup iki kere izledin mi ? Bunların hangisi fiziksel olarak yabancı yaşıtlarıyla aynı seviyede ? Ezbere konuşmayı bırakın harcandı bilmemne diye. Ozan'ın fiziksel durumu müsaitti ve çıktı aldı formayı, üstüne transfer yaptı. Formayı alamayan düşünsün. Bartuğ o bacak kalınlığıyla omuzlarla falan orta saha oynayamaz. Atalay'a hiç girmiyorum direkt çocuk gibi duruyor sahada.
Fiziksel olarak geliştirmek de senin görevin değil mi? Bacak kalınlığını, omuz genişliğini sen geliştirip ideal hale getireceksin. Modric 1.72 boyuyla dünya çapında orta saha oluyor ama Atalay 1.74 boyuyla çocuk gibi duruyor. Bartuğ 1.79 boyuyla orta saha olamaz deniyor.

1-2 çocuk böyle olsa dersin ki kişiseldir ama 12 yaşında kulübün içine giren çocuklardan neredeyse tamamı çelimsiz haldeyse burada senin altyapın sıkıntılıdır. Atalay 12 yaşında kulübe geldi 21 yaşına geldiğinde hala fizik olarak gelişmemişse burada sorun var. Sen 9 sene boyunca hiçbir şey katamamışsın o anlamda sorun var, ikinci sorun ise 9 sene boyunca gelişmediğini görmeyerek tutmaya devam etmişsin. Aynı şey Çipe için de geçerli 26 yaşına kadar kalecilik öğretmediğin gibi kaleci olmadığını anlayıp gönderememişsin bile. Yunus, Ozan o jenerasyonun en yeteneklilerinden biri değildi ama diğerlerinden farkı sistemden umutlarını kesip bireysel olarak çabaladılar. Mevcut sistem oyuncuların bireysel çaba göstermesine bakıyor. Eğer oyuncular kendisi sistem harici yöntemler belirleyip ekstra çaba göstermezse gelişmeleri mümkün değil.

Ben scout kökenli biriyim, bu çocukları 14-15 yaşlarından beri aktif olarak izliyorum. Bartuğ 14 yaşındayken kimse tanımıyorken ben maçlarını izliyordum. 15 yaşındayken milli takım kampında denk gelmiştik ayak üstü sohbet edip fotoğraf çektirmiştik hatta. Çocuklarda sorun yok, onları geliştiremeyen ve potansiyellerini ortaya çıkaramayan sistemde sorun var. Messi La Masia’da değil de Florya’da futbol hayatına başlasaydı çelimsiz diye damgalanır 20-21 yaşında Eyüpspor’a, Ümraniye’ye kiralanırdı.

Sana tavsiyem karşı tarafı tanımadan “iki maçı izlemeden yorum yapıyorlar” gibi çıkışlar yapma, ummadık taş baş yarar :)

Son düzenleme:
Antalya'ya kampa götür sonra kadro dışı bırak. Her işiniz amatörlük. Ayrıca yukarıda bahsedilmiş sen o.s. olmayan maça alparslan - v.anhold tandemiyle çıkıp bu kadar beklentin olduğu çocuğa şans vermezsen çeker gider.

Galatasaray SK başkanlık makamında oturan zat-ı muhtereme o kadar kızgınım ki şu başlığı kaç seferdir "Burak Elmas Kadro Dışı Bırakıldı." diye okuyorum.

Maçı satmak için elinden gelenin fazlasını göstere göstere yaptı fenerin attığı 2 gol öncesi Fred'e kasti olarak kayması aynı şekilde maç içinde yürümesi tam bir karakter yoksunuymuş.

Üst Alt