Başkan Dursun Özbek, AA Spor Masası'nda Açıklamalarda Bulundu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başkan Dursun Özbek, AA Spor Masası'nda Açıklamalarda Bulundu

1671532982973.png

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, AA Spor Masası'nda açıklamalarda bulunacak.

📺 AA abonelerinin canlı alacakları yayın, 20 Aralık saat 13.00'te başlayacak ve AA sosyal medya hesaplarından da takip edilebilecek.

Dursun Özbek:

“Finansal zorluklar içerisindeyseniz, sürdürülebilir bir sportif başarı isteniyorsa, mali bağımsızlığı mutlaka yakalamak zorundasınız. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyoruz.”

“Camianın, taraftarların bizi desteklemesi, bu projelerin hayata geçmesindeki en önemli faktör. Birlik beraberlik bizim mayamızda var. 500 senelik değerlerimiz var.”

“Baba Gündüz ne demiş? Galatasaray bir halatı hep beraber çekenlerin takımıdır. Bu kendi kendine oluşmuş bir şey değil. 500 senelik bir gelenek”

Leo Residences’in gördüğü ilgi bizi ve herkesi şaşırttı. Gayrimenkul piyasasının şu dönemde %34 küçüldüğünü düşünürsek, bu talep, bu ilgi, 1 saat gibi sürede 134 parçanın satılması çok önemliydi.”

“Şu soru sorulabilir; “Galatasaray’ın mali durumu ortada, bu inşaatı nasıl yapacaksınız?” Kaba inşaatı bitmiş halde olsa da içinde de maliyet var. G.Saray’ı ve yönetimimi çok şanslı görüyorum. E. Timur’un olması büyük şans. Erden Timur ve NEF’in katkısı çok büyük”

“Yaklaşık 150 milyon TL’lik bir yatırım yapmamız gerekiyor Mecidiyeköy’deki binaya. Bunun büyük kısmını Erden Timur karşılayacak. Kendisine teşekkür ediyorum. Bir kısmını da sponsorlukla karşılayacağız”

“Mecidiyeköy’de projenin %70’ini satışa çıkardık. 1 milyar ₺’nin üstünde bir gelir elde ettik. Beklediğimizin de üzerinde gelir sağladık. Bu gelir Galatasaray'ın kasasına girecek”

Kemerburgaz’da inşaata başladık. Yakında temel atma töreni yapacağız. Orada da ihale yaptık, yine Mecidiyeköy’deki gibi Erden Timur ve Nef denetleme gibi devrede.”

Florya’da G.Saray 60 dönüm üzerinden proje yapacak. Biz gayrimenkullerimizi satmıyoruz, geliştiriyoruz. Gayrimenkullerimizi bugün bu halleriyle satsak hiçbir şeye yetmiyor. Galatasaray, bu projelerin sonunda “giderler düştükten sonra 10 milyar ₺” fona kavuşacak.”

"Florya, fiziki anlamda Galatasaray'a bugün hizmet verebilecek bir tesis değil. Oradaki sıkışmışlık sorununu Kemerburgaz'da çözeceğiz. Florya'daki arsanın ekonomik değeri de yüksek."

“2017’de salon için girişimde bulundum ama daha sonra öyle kaldı. Yakında Spor Salonu projemizi de açıklayacağım. Galatasaray’ın branşları çok dağınık yerlerde. Salon sporlarını aynı yere toplamak istiyoruz”

“Yapacağımız salon projesini de çok kısa bir sürede üyelerimize açıklayacağız”

Büyükçekmece projemiz var. İlk müracaatı yaptık. Yapılaşma olacak. Göl manzaralı bir yer. Hepsini bir anda anlatmak istemiyoruz. Sırayla… Galatasaray’ın geleceğini inşa ettiğimizi düşünüyorum.”

“Büyükçekmece’de yapacağımız tesis altyapıya hizmet edebilecek muazzam bir alan. Eğer Galatasaray’da torunlarımıza bir şeyler bırakmak istiyorsak bunlar çok önemli. Bu projelerin hepsi benim dönemimde bitmez. Benden sonraya da sarkar.”

“Biz bir spor kulübüysek, sporu, sporcuları desteklemeliyiz. Tesisleşme şart. İkincisi sivil toplum kuruluşu olmamızın getirdiği sorumluluk var, birlik beraberliği yaratmamız lazım”

“Galatasaray’ın bankalar birliğine anapara olarak 2.2 milyar ₺ borcu var. Günlük 1 milyon ₺ faizi var. Sürdürülemez. Biz bu anlaşmadan çıkmak istiyoruz. Her yerde vurguluyorum bunu.“

“Cumhurbaşkanımıza projelerimizi anlatırken de söyledim, ben para pul istemiyorum. Benim projelerime destek verin dedim. Biz projeleri anlatırken destek istedik. Bu desteğe bağlı olarak da projelerin devamını sağlıyoruz”

-Devre arası transfer?

“Teknik heyetin bize bir rapor sunmasını bekliyoruz. Eksiklerimiz varsa gerekeni yapacağız. Tabii finansal olarak geldiğimiz noktayı da ihmal etmiyoruz. Galatasaray kesenin ağzını açtı diye bir şey yok. Transferlerimiz piyasası olan oyuncularımız tabii”

“Bütçeyi sabit tutarak kadromuzu çok iyi bir seviyeye çıkardık. 26 futbolcu gitti, 13 futbolcu geldi. Takımın oyun tarzı ortada. Tabii şampiyonluğa giden yolda 1 maç bile çok kritik. Kadro derinliği de önemli. Hocamızın raporunu bekliyoruz”

Cristiano Ronaldo’yu kadronuzda görmek ister misiniz? Böyle bir soru olabilir mi? Kim “hayır” diyebilir? Kimse Ronaldo’yu istemiyorum diyemez. Elbette isteriz ama koşullar, ekonomi… O mali yapıya sahip miyiz? O maliyeti karşılayabileceğimizi düşünmüyorum”

”Ronaldo, en önemli futbolculardan birisi, millet bunu bize yakıştırıyor.”

“Bizim kadromuzu kurmamız bayağı süre aldı. Mazbatayı geç aldık, önümüzde rapor yoktu… Hazırlık süreci biraz sıkıntılı geçti. Ama şimdi verilen arada çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Okan hocanın yarattığı ortam çok iyi”

“Sadece Nelsson ve Boey değil, 3-4 oyuncumuza daha teklif var. Ama biz şampiyonluğa gidiyoruz. Herhangi bir oyuncuyu satma niyetimiz yok. Bu kadroyla devam edeceğiz”

Rashica ve Icardi çok önemli iki oyuncumuz. Özellikle Icardi’nin transferini gerçekleştirebilirsek çok sansasyonel bir transfer olur. Rashica’yı da isteriz. İkisiyle de devam edebilirsek iyi olacaktır”

“Galatasaray-Fenerbahçe derbisi, bir dünya derbisi. Dolayısıyla her zaman heyecanın doruğa çıktığı bir karşılaşma. Yine öyle olacak. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım, Kadıköy’de olacağız. Oradan 3 puanla dönmeyi ümit ediyorum”

-Yabancı sınırı?

“Futbol bir şov. Şunu düşünmek lazım, en iyi futbolu sahaya nasıl koyarım. Taraftarları nasıl tatmin ederim amacı olması gerekir. Bu amaca giderken “şu kadar yabancı oynatamazsın” demek, çağ dışı. Biz Galatasaray olarak, lamasına karşıyız!”

“Bir de anadolu kulüplerini düşünün, düşük bütçeliler. Bırakın Avrupa havuzundan oyuncuları kadrolarına katıp bizimle rekabet edebilsinler! Yabancı kısıtlaması Türk futbolcuların da piyasasını yükseltiyor.”

“Mesela Yusuf Demir. Türk oğlu Türk. Öyle kısıtlamalar getirmişiz ki, Türk statüsünde oynayamıyor. Bu kuralları koyduğumuz gibi kaldırmamız da lazım! Kimliği itibarıyla Türkiye’de Türk olmanın getirdiği şeylerden faydalanırken sahada yabancı sayılıyor”

“Diğer takımların da %90’ı yabancının serbest olmasını istiyor. Bizim çektiğimiz sıkıntıyı onlar da çekiyor. Sadece biz çekmiyoruz ki? Yabancıya kısıtlama getirmenin bir anlamı yok!”

“Biz bu taraftarla UEFA, Süper Kupa aldık. Biz bu taraftarla şampiyonluklar kazandık. Bu stat 50 bin kişiyle dolduğunda oluşan ambiansı biliyorsunuz. Galatasaray’ı sevmenin çok büyük rolü var. Yönetimlerin görevi, burayı doldurmak”

"Türkiye'de en çok şampiyon olan takımız."

“Taraftarımız sadece futbolda değiş, amatör branşlarda da bizi desteklesinler. Onlara çok teşekkür ediyorum.”

Kıymetli sayın başkanımız Tostos ağabeyi dinleyelim. Şu an ülke topraklarında yaşayan en önemli üçüncü insan kendisi.

Galatasaray:

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek’in Anadolu Ajansı Spor Masası’nda yapacağı açıklamaları saat 13.00’ten itibaren
@GSTV, http://galatasaray.com ve YouTube kanalımızdan canlı yayınla izleyebilirsiniz.

Kemerburgaz projesi biraz geciktimi acaba ? Hangi firma inşaatı yapacak o da belli değil
Gelecek yıla hazır olsa güzel olurdu
soyle bir tweet vardi dun:

@Turkserhan
Galatasaray önümüzdeki sezon Kemerburgaz tesislerinde antremanlarını yapar. Bankalar Birliği anlaşmasından 2023 sonu gibi çıkmayı planlanıyor. Dün satışa çıkan 134 dairenin tamamı satılırken, 52 daire ve 5 dükkan dan ise maximum gelir bekliyor

Gökhan Dinç: "Galatasaray, 10 gün içerisinde Kemerburgaz tesislerinde temel atma töreni yapacak!"

Dursun Özbek: "Büyükçekmece projemiz var. İlk müracaatı yaptık. Yapılaşma olacak. Göl manzaralı bir yer. Hepsini bir anda anlatmak istemiyoruz. Sırayla… Galatasaray’ın geleceğini inşa ettiğimizi düşünüyorum."

Dursun Özbek: “Büyükçekmece’de yapacağımız tesis altyapıya hizmet edebilecek muazzam bir alan. Eğer Galatasaray’da torunlarımıza bir şeyler bırakmak istiyorsak bunlar çok önemli. Bu projelerin hepsi benim dönemimde bitmez. Benden sonraya da sarkar.”

Son düzenleme:
Dursun Özbek: “Teknik heyetin bize bir rapor sunmasını bekliyoruz. Eksiklerimiz varsa gerekeni yapacağız. Tabii finansal olarak geldiğimiz noktayı da ihmal etmiyoruz. Galatasaray kesenin ağzını açtı diye bir şey yok. Transferlerimiz piyasası olan oyuncularımız tabii”

Dursun Özbek: “Bütçeyi sabit tutarak kadromuzu çok iyi bir seviyeye çıkardık. 26 futbolcu gitti, 13 futbolcu geldi. Takımın oyun tarzı ortada. Tabii şampiyonluğa giden yolda 1 maç bile çok kritik. Kadro derinliği de önemli. Hocamızın raporunu bekliyoruz”

Soru: Nelsson ve Sacha Boey’e teklif var mı?
Dursun Özbek: Var. Sadece onlara değil 3-4 oyuncumuza daha teklif var ama şu anda herhangi bir ismi satmayı düşünmüyoruz.

Dursun Özbek:

“Cristiano Ronaldo’yu kadronuzda görmek ister misiniz? Böyle bir soru olabilir mi? Kim “hayır” diyebilir? Kimse Ronaldo’yu istemiyorum diyemez. Elbette isteriz ama koşullar, ekonomi… O mali yapıya sahip miyiz? O maliyeti karşılayabileceğimizi düşünmüyorum”

"Ronaldo, en önemli futbolculardan birisi, millet bunu bize yakıştırıyor."

Dursun Özbek: ''Kulübümüze gelen birçok resmi teklif var. Sacha Boey ve Nelsson'da dahil. Biz şampiyonluk için kadromuzu asla bozmak istemiyoruz!''

Dursun Özbek: “Rashica ve Icardi çok önemli iki oyuncumuz. Özellikle Icardi’nin transferini gerçekleştirebilirsek çok sansasyonel bir transfer olur. Rashica’yı da isteriz. İkisiyle de devam edebilirsek iyi olacaktır”

Dursun Özbek: “Galatasaray-Fenerbahçe derbisi, bir dünya derbisi. Dolayısıyla her zaman heyecanın doruğa çıktığı bir karşılaşma. Yine öyle olacak. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım, Kadıköy’de olacağız. Oradan 3 puanla dönmeyi ümit ediyorum”

Dursun Özbek: “Futbol bir şov. Şunu düşünmek lazım, en iyi futbolu sahaya nasıl koyarım. Taraftarları nasıl tatmin ederim amacı olması gerekir. Bu amaca giderken “şu kadar yabancı oynatamazsın” demek, çağ dışı. Biz Galatasaray olarak, yabancı sınırlamasına karşıyız!”

Dursun Özbek: “Bir de anadolu kulüplerini düşünün, düşük bütçeliler. Bırakın Avrupa havuzundan oyuncuları kadrolarına katıp bizimle rekabet edebilsinler! Yabancı kısıtlaması Türk futbolcuların da piyasasını yükseltiyor.”

Dursun Özbek: “Mesela Yusuf Demir. Türk oğlu Türk. Öyle kısıtlamalar getirmişiz ki, Türk statüsünde oynayamıyor. Bu kuralları koyduğumuz gibi kaldırmamız da lazım! Kimliği itibarıyla Türkiye’de Türk olmanın getirdiği şeylerden faydalanırken sahada yabancı sayılıyor”

Dursun Özbek: “Diğer takımların da %90’ı yabancının serbest olmasını istiyor (BEŞİKTAŞ hariç). Bizim çektiğimiz sıkıntıyı onlar da çekiyor. Sadece biz çekmiyoruz ki? Yabancıya kısıtlama getirmenin bir anlamı yok!”

Üst Alt