Basketbolcuların Futbolculardan Daha Eğitimli Olması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Basketbolcuların Futbolculardan Daha Eğitimli Olması

Kucuklugumden beri bilirim. Mahalle'nin egitimli cocuklari daha cok basketbol, bizim gibi firlamalarda futbol oynardik. Futbol oynayanlar daha ofsayt nedir bilmezken basketbol oynayan cocuklar oyunun en ince ayrinti ve detayini bilirlerdi.

Televizyonlarda futboldan gelmis milli takim oyunculari ve hocalari (Tuncay, Terim ve niceleri) ingilizce konusmaya calisip kendilerini rezil ederken basketbol oyuncu ve hocalarin rahatlikla yabanci dil konusabildiklerini gorebilmekteyiz.

Basketbolun bir kolej sporu olmasi ve basketbolcularin universite okumayi kendilerine hedef sectiklerinden dolayi ortaya boyle bir durum ciktigini dusunuyorum.

Birde nedense basketbolcularin isimlerininde garip bir sekilde birbine benzedigini dusunuyorum. istisnalar kaideyi degistirmez. Genelde isimleri cogunlukla ozturkce veya semitik olmayan isimlerdir. Bora, ender, ozan, ergin, efe, atalay, efecan, atakan vs.. Iclerinde isimleri bilal ibrahim mustafa olanlarda cikiyor elbet ama ne demek istedigimi anladiniz sanirim..

Kucukken elimizde fotomac fotospor vardi. abuk subuk Romario Cimbom'a, Koeman Fener'de haberleri okurduk.. Basket oynayan pic kurularinin ellerinden oyunun teknigini anlatan NBA dergileri dusmezdi.

Türkiye'de basketbol ya salonda ya okul bahçesinde oynanır. Hatta eskiden okul bahçesinde de oynanamazdı.

Akşam annesinden sokakta basketbol oynamak için izin alan veledler gördüğümüzde futbolcularla aynı kaderi paylaşacaklardır şüphesiz.

Doğru bir tespit. Bununla birlikte basketbolcuların egoları futbolculara göre daha fazladır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dediğin gibi basketbol biraz daha kolej sporu olması neticesinde oyunu oynayan kişiler biraz daha eğitim seviyesi yüksek oluyor zaten şöylede baktığımızda basketbol branşında futbol branşından çok daha başarılıyız buda daha eğitimli kişilerin bu işin içinde olmasından kaynaklanıyor.

Üst Alt