Batı K. Final | Dallas Mavericks 4-1 Oklahoma City Thunder - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Batı K. Final | Dallas Mavericks 4-1 Oklahoma City Thunder

Cevap: Batı K. Final | Dallas Mavericks 1-1 Oklahoma City Thunder

oklahama uzunlara top indirmede nba de en zayıf takım pota altını hiç kullanmıyor adamlar sürekli saçma dış şutlar

olmaz boyle geri donus 22 sayi farktan 8 e indi :) son 6 dk

dallas nerdeyse maçı veriyordu ama nowitzki son çeyrek el yakan topları iyi kullandı. jason terry lakers serisinde nasıl bu kadar iyi 3lük attı akıl alır gibi değil adam kariyerine uygun bir seri geçiriyor oklahama serisinde. lakers serisinde serbest atıştan iyi 3lk atıyordu

Cevap: Batı K. Final | Dallas Mavericks 2-1 Oklahoma City Thunder

Ben koç olsam daha iyi yönetirim Oklahoma'yı. NBA'in en kötü koçlarından biri OKC'nin başında. 4-1 veya 4-2 bitecek bu seri anlaşıldı.

Yalnız bu maçta da bütün herkes leş ötesi şut atmış. Nowitzki bile leş şut performansı gösterdi.

OKC hakikaten mükemmel bir takım. Her parçaya sahipler. Mohammed, Perkins, Ibaka, Collison gibi 4 uzun var. Sefolosha gibi defansif bir 2 numara var. Cook gibi ceza kesecek bir 2 numara var. Harden gibi her şekilde skor üretebilen bir 2 numara var. Westbrook gibi inanılmaz atletik, hızlı oyunu çok iyi oynayabilen ve oyunu okuyabilen bir oyun kurucu var. Şu takımdan Durant'i takasla yollayıp, karşılığında 2-3 parça almalılar bence. Daha sonra da liderliği Westbrook'a bırakmalılar.

Westbrook'dan lider olursa Nate Robinson'dan süperstar olur.

Durant yokken, Westbrook önderliğinde Boston'ı Boston'ın en iyi zamanlarında yendi OKC.

Normal lig maçları ne yazık ki playofflar için bir önem arz etmiyor. Bu playofflarda net 3 maç kaybetmesine neden oldu OKC'nin. Dallas'daki 1. maç, Memphis serisinde kaybettikleri iki maçı tamamen onun yüzünden kaybettiler. Buna rağmen Durant her seferinde sahip çıktı Westbrook'a.

24 saniyelik hücum süresinin 16 saniyesi top elinde şebelek gibi dolaşan sonra da saçma bir şut tercihinde bulunan bir adamın senin tabirinle oyunu okuyabilen bir oyun kurucu olması mümkün değil. Hele hele bu hareketi playofflarda maç başına minimum 5-6 defa yapan bir adamı savunman iyi değil.

Normal sezonda ben de çok övdüm Westbrook'u hatta Durant'ı da eleştirdim ama playofflarda iş değişti. Durant belki ahım şahım oyun oynamıyor ama hiç değilse Westbrook gibi takımına el freni olmuyor.

Gerçi bunların baş sorumlusu Scott Brooks'dur.

Durant yokken, Westbrook önderliğinde Boston'ı Boston'ın en iyi zamanlarında yendi OKC.

Playofflari takip ediyormusun Serhat? Daha önceden acaba haklimi bu cocuk diye düsünmüstüm. Cünkü Westbrook cok iyi performans gösteriyordu. Ancak Playofflarda bütün takimi Westbrook batiriyor. Asil Westbrook ya kendi egosunu kenara biraksin,veya onu takas etsinler 1-2 oyuncuya.

Westbrook şu anda şaşkınlık dönemi içerisinde. Aynı geçen sene Durant'ın yaşadığını yaşıyor. Lakers-OKC serisinde Durant'ı Artest savunup şaşkına çevirmişti geçen sene. Bu sene Westbrook o şaşkınlığı yaşıyor onu Artest gibi savunan bir adam olmamasına rağmen.

Westbrook iyi oyuncudur. OKC eğer Scoot Brooks malı ile yolları ayırıp takıma söz geçirebilecek bir hoca ile anlaşırsa Westbrook da iyi oynar bu takım da şampiyon olur önümüzdeki senelerde.

İlk yarıyı izledim belliydi zaten Dallas'ın kazancağı :D

Westbrook kurban seçildi, bizdeki Arda gibi. OKC'nin olası başarısızlığında Durant'in adı lekelenmesin diye Westbrook öne itildi. Medya gücü böyle bir şey. Önce "Westbrook, Durant'e pas atmıyor!" gibi saçma bir iddia ortaya attılar, ki hemen ardından istatistiklerle cevap gelmişti. Westbrook'un playofflarda Durant'e yaptığı 54 asist(dün geceye kadar 54'dü), en yakın takipçisini(Rondo ve hatırlayamadığım bir takım arkadaşı) 2'ye katlamıştı. Bundan vazgeçtiler, "Westbrook takımı baltalıyor" demeye başladılar. Westbrook bütün yıl böyle oynadı, yeni mi aklınıza geliyor? OKC'yi 4. sıraya taşırken sesleri çıkmıyor, Durant tam bir choker'a dönüşünce suçlu Westbrook oluyor. Ne güzel bir kafa yaşıyorsunuz siz öyle.

Maçları izlemesek haklısın diyeceğim de yok yani maçları izliyoruz. Görünen köy kılavuz istemez. Hakan Balta gibi Westbrook'a da taktın. İkisi de süper ikisi de efsane tamam.

Maçı izleyemedim yenilmişiz.Durant'in daha fazla topla oynaması gerekiyor.Önümüzdeki yılda Westbrook'u takasta kullansınlar.

Üst Alt