Bayanlar Voleybol Dünya Şampiyonası Finalleri - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bayanlar Voleybol Dünya Şampiyonası Finalleri

Cevap: Sultanlar 2. turda!

Bence yarın Kore'yi yenebilirsek alkışı hakederiz . nedir bu 2 maçta verilen 4 set anlamıyorum . Hadi dominic e versen versen 1 set verirsin ama kanadaya 2.0 geriye düşmek de ne.naz a Seda ya noldu onu hiç anlamadım .Neslihan emin adımlarla en iyi oyuncu olma yolunda ilerliyo.İnşallah yarın 3.2 falan kazanırız . Hem tur atlarız hem Neslihan açar arayı Flier le gamovayla

Cevap: Bayanlar Voleybol Dünya Şampiyonası Finalleri

ilk seti alıp,2. seti kaybetmişiz g.koreye..3.set bitti; biz 21-25 onlar..

setler 2-2.

son sete 6-0 geride başladık.

şuan 5-8

7-10.

yuh neslihan. bu kadar kritik yerde servisi dışarı attı.8-11

korenin 10 numarası bitirdi bizi ya.

10-12. son umut..

neslihan yine en kritik sayılardan birinde batırdı..

12-13.son bi umut daha.

13-14.

13-15...

son seti izleyemeyenler için anlatmış oldum...

Son sette mağlup olduk!

Japonya'da düzenlenen Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda, Türkiye, D Grubu'ndaki 5. ve son maçında Güney Kore'ye 3-2 yenildi. A Milli Takım, bu yenilgiye rağmen 2. tura yükseldi.

Cevap: Son sette mağlup olduk!

Maçı izledim.Takım tamamen Neslihan ve arkadaşları şeklinde toplanmış.İnsan değil Neslihan.O güzellikte ve zariflikten o sert vuruşlar nasıl çıkıyor inanılmaz.

İşte rakiplerimiz!

Türkiye, Tokyo'daki E Grubu'nda, Japonya, Sırbistan, Polonya ve Peru ile karşılaşacak

16. Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda 2. turdaki eşleşmeler belli oldu.

Japonya'da başkent Tokyo'nun yanı sıra Osaka, Hamamatsu ve Matsumoto kentlerinde yapılan ilk tur maçlarının ardından, gruplarında ilk 4 sırada yer alan 16 takım, 2. turda 2 ayrı grupta mücadele edecek.

Tokyo ve Nagoya kentlerinde organize edilecek 2. turda, E ve F olmak üzere 8'erli 2 grupta yapılacak maçlar sonunda gruplarında ilk 6 takım arasına girmeyi başaranlar yarı final grubuna yükselecek.

2. turda, ilk tur sonunda A ve Türkiye'nin de yer aldığı D gruplarından yükselen 8 takım E Grubu'nu, B ve C gruplarından gelen 8 takım ise F Grubu'nu oluşturacak.

Takımlar bu turda, ilk turda gruplarında karşılaştıkları rakiplerle maç yapmayacak, sadece diğer gruptan gelen takımlarla mücadele edecekler.

Buna göre Türkiye, Tokyo'daki E Grubu'nda, ilk turda A Grubu'ndan gelen Japonya, Sırbistan, Polonya ve Peru ile 4 maça çıkacak. A Milli Takım, bu 4 maç sonunda grupta ilk 6 takım arasına girebilirse Yarı Final Grubu'na yükselecek.

Bu arada takımlar 2. tura, ilk turdan getirdikleri puan ve sayı averajlarıyla başlayacak. Takımların, ilk turda elenen takımlarla yaptığı maçlarda aldığı puan ve sayılar averaja dahil edilmeyecek.

6-10 Kasım tarihleri arasında yapılacak 2. turda E ve F Grubu'nda mücadele edecek takımlar şöyle:

E GRUBU (Tokyo): Japonya, Sırbistan, Polonya, Peru, Rusya, Güney Kore, Türkiye, Çin

F GRUBU (Nagoya): Brezilya, Hollanda, İtalya, Çek Cumhuriyeti, ABD, Almanya, Küba ve Tayland

Türk Milli Takımı, 2. tur maçları için yarın havayolu ile Tokyo'ya hareket edecek. 5 Kasım Cuma günü takımlar antrenman yapacak. Ardından 6 Kasım Cumartesi günü 2. tur ilk maçları yapılacak.

Voleybolu takip etmem ama kafama takılan bir soru var. Bilen varsa yanıtlasın. Neden bu bayanların Dünya Şampiyonası, Dünya Grand Prix'i, Dünya Finalleri (Bu kadar milli maç oynatmanın ne manası var o da ayrı bir konu) hep Japonya'da yapılıyor. Ne zaman bayanlarla ilgili bir voleybol turnuvası görsem Japonya'da maçlar. Hep sabah saatlerinde oynanıyor bitiyor. Bu maçlar Avrupa'da ya da Güney Amerika'da falan oynanamıyor mu, sadece Japonya'da mı var bu sporun yapılacağı salonlar. Neden hep Japonya'yı seçiyor Voleybol'u yönetenler. Var mıdır bir açıklaması..

bestscorer.png

servis.png

libero.png

adsznl.png

Valla işler kötü gidiyo.Allahtan sonraki maçlar cumartesi falan.Vizeler yüzünden maçların yarısını kaçırıyorum sürekli .5 setlik maç oynamaktan bıkmadılar da..Ayrıca neden turnuvalar japonyada diye sorulmuş inanın bende merak ediyorum .Spiker seneler önce cevaplamıştı bunu amaa hatırlamıyorum malesef :D

gece 3.30 da sırbistanla oynuyoruz.Uyumam izlerin bugün.Irmak kızlar çok hırslı dedi.Hadi bakalım

O kadar NBA'e kalkıyoruz bu gün de bayan voleybola kalkarız.

Basketi pek sevemiyorum ben ya . Ama voleybol futbol hastasıyım.Bi zamanlar tenis ve basketi de deli gibi izlerdim ama geçti.Milleti uyutup maç izlicem artık :asd:

maci izleyen var ilk 2 seti rahat kazandi milli takimimiz su an 3. set oynaniliyor durum 8-2 Türkiye lehine, oyun kopmus durumda 11 tane blok yapildi su ana kadar muthis

Üst Alt