BBL 12/13 H:3 | Anadolu Efes 73-83 Galatasaray MP | Maç Sonucu | 29 Ekim - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BBL 12/13 H:3 | Anadolu Efes 73-83 Galatasaray MP | Maç Sonucu | 29 Ekim

Cevap: BBL 12/13 H:3 | Anadolu Efes - Galatasaray MP | 29 Ekim | 18.30 | Lig TV 3

Kötü savunma yapıp şutları sokamazsak farkta yiyebiliriz reyiz. Adamlar zaten bizi görünce insanüstü atıyorlar. Ama ben kadro yapımız itibariyle öyle bir durumun olacağını sanmıyorum. Tam kadro olduğumuz taktirde anormal bir fizik üstünlüğümüz var.

Yani bize karşı herhangi bir efeslinin anormal şut sokması acayip sinirime dokunuyor.

Geçen sene Kerem Tunçeride 5 veya 6 tane üçlük yemiştik.Sonra bir daha böyle oynadığını hatırlayan yok Tunçerinin.

Bu maç Vujacice dikkat etmek gerek burdada Hawkins bildiğimiz savunmayı yapıp olayı fiziksel mücadeleye getirmeli.Sonrasında Hawkins hücumda post yapar ve oradada üstünlük sağlayabilir.

Biz kendimiz gibi oynarsak kazanma ihtimalimiz yüksek Efes 10 tane üçlük atsa bile.

Bu arada Gordon bu maç biraz güçlenmiş şekilde iyi oynamalı.

Farmarı fizik olarak baya yıpratabilir kendisi.

Cevap: BBL 12/13 H:3 | Anadolu Efes - Galatasaray MP | 29 Ekim | 18.30 | Lig TV 3

Millet nasıl gaza gelmiş anlamak zor. Efes'ten fark yemeyiz umarım. Biraz gerçekçi olun.

Efes inanilmaz bir takim degil ki? Ne olmus ki Efes´e? Bizim kadromuz da en az onlarinkisi kadar kaliteli. Korkacak bir durum yok.

Umarim Domercant hazir durumda olur. Cünkü ekstra performanslara ihtiyacimiz olacak.

Domercant'i izleyelim artık. Tam kadro çıkarsak alırız maçı bence.

Jaka Lakoviçte döner umarım maça kadar guard eksikliğini hissediyoruz

Şu bir gerçek eğer Farmar dahil Olimpiakos maçında ki performansa yaklaşırlar ise işimiz çok zor ama ben güveniyorum Ergin Ataman'a...

Domercant'ın oynamasını bekliyoruz da eğer oynamazsa (Allah korusun, umarım böyle bir şey olmaz) Lakovic'in en azından benchte olması lazım. Mesela geçen Aliağa maçında yoktu Domercant, bir Lakovic sürprizi bekliyordum ben. En azından benchte olur diye bekliyordum ama kadroya dahi giremedi. Hocanın da neden kadroya almadığını anlamadım açıkçası. Lakovic dışında herhangi bir yabancının kadro dışında olduğu zaman Lakovic kadroda olmalı bence, kaybedeceğimiz bir şey yok sonuçta.

Domercant'ın oynamasını bekliyoruz da eğer oynamazsa (Allah korusun, umarım böyle bir şey olmaz) Lakovic'in en azından benchte olması lazım. Mesela geçen Aliağa maçında yoktu Domercant, bir Lakovic sürprizi bekliyordum ben. En azından benchte olur diye bekliyordum ama kadroya dahi giremedi. Hocanın da neden kadroya almadığını anlamadım açıkçası. Lakovic dışında herhangi bir yabancının kadro dışında olduğu zaman Lakovic kadroda olmalı bence, kaybedeceğimiz bir şey yok sonuçta.
aldıgı parayı indirirse kadroya girecek deniyor.

Lakovic indirime gitse bile daha lisansı cıkarılacak, Federasyona 6.yabancı için ek ücret ödenecek vs. vs. bir yığın evrak işlemi olacak. Ergin hoca oynatmayı düşünse bile beceriksiz Murat Özyer ve ekibi asla yetiştiremez onu Efes macına. Şu 1 hafta için unutun Lakovic'i.

İki günde gelip de maçı kurtaracak hali yok zaten. Takımla doğru düzgün çalışmadı bile. Domercant yetişir inş.

Zor maç inşallah kazanırız

Yorumlara bakıyorum çoğu arkadaşımız efesi öcü olarak görüyor.

Yav onlar iyiyse bizde onlar kadar iyiyiz.

Olympiakos maçından korkulmuş tamam Efes iyi oynadı ama anormal şutlar soktuklarını unutmamak lazım.

Her zaman girmez o şutlar.

Bizde Domercant döndüğünde Hawkins,Domercant ve Macvanla bombardımana tutacağız rakiplere.

Hani şöyle anlatıyım takımımız Euroleaguede olsa Final Four'u zorlayacak bir takım.

Daha iyi anlatabiliyorum umarım.:)

Takımımızı güvenin.:)

Bu sene takıma güveniyorum en azından sağlam adamlarımız var kötü gününde olabilir ama maçı son topa kadar kovalıyoruz.

Yorumlara bakıyorum çoğu arkadaşımız efesi öcü olarak görüyor.

Yav onlar iyiyse bizde onlar kadar iyiyiz.

Olympiakos maçından korkulmuş tamam Efes iyi oynadı ama anormal şutlar soktuklarını unutmamak lazım.

Her zaman girmez o şutlar.

Bizde Domercant döndüğünde Hawkins,Domercant ve Macvanla bombardımana tutacağız rakiplere.

Hani şöyle anlatıyım takımımız Euroleaguede olsa Final Four'u zorlayacak bir takım.

Daha iyi anlatabiliyorum umarım.:)

Takımımızı güvenin.:)

Millet Oly macından değil, son Rixos cup macı ve gecmişteki Efes-Galatasaray maclarından cekiniyorlar ki ne yalan söyleyeyim bende cekiniyorum. Hatta kadromuzun Efes'ten daha iyi olduğunu iddia ettiğim halde çekiniyorum. He bu demek değildir ki yenilecez ama aynı 3-4 sene öncesinin Türk Telekom'u gibi şansları tutuyor adamların bize. Bizim maclarda genellikle daha iyi şut atıyorlar. Sezon boyu eleştirilen oyuncuları bizim maclarda Ray Allen'a dönüşüyor. Bizim bu noktadaki tek güvencemiz Ergin Ataman ve David Hawkins'in, Efes maclarının karnesi olabilir. Ergin hocanın kurduğu takımların geçmiş yıllarda Mahmuti ve Efes'e kurduğu ezici üstünlük biliniyor. David Hawkins'te aynı sekilde gecmişte oynadığı Efes maclarında müthiş bir performans göstermişti. Ama ne kadar yeterli olurlar görecez. Umarım kazanırız. :)

Millet Oly macından değil, son Rixos cup macı ve gecmişteki Efes-Galatasaray maclarından cekiniyorlar ki ne yalan söyleyeyim bende cekiniyorum. Hatta kadromuzun Efes'ten daha iyi olduğunu iddia ettiğim halde çekiniyorum. He bu demek değildir ki yenilecez ama aynı 3-4 sene öncesinin Türk Telekom'u gibi şansları tutuyor adamların bize. Bizim maclarda genellikle daha iyi şut atıyorlar. Sezon boyu eleştirilen oyuncuları bizim maclarda Ray Allen'a dönüşüyor. Bizim bu noktadaki tek güvencemiz Ergin Ataman ve David Hawkins'in, Efes maclarının karnesi olabilir. Ergin hocanın kurduğu takımların geçmiş yıllarda Mahmuti ve Efes'e kurduğu ezici üstünlük biliniyor. David Hawkins'te aynı sekilde gecmişte oynadığı Efes maclarında müthiş bir performans göstermişti. Ama ne kadar yeterli olurlar görecez. Umarım kazanırız. :)

Domercant dönünce kalitemiz 1 kat daha artacak.

Efes'e göre avantajlarımız var.

Mesela Savanovic'in Macvan'ı durdurabilme şansı çok zayıf çünkü bariz fizik farkı var arada.

Semih Erden ve Baraca karşıda elimizde Ndong ve Furkan gibi savunmaları iyi oyuncuda var.

Korktuğum 2 isim var biri Farmar,diğeride Vujacic.

Bunların şut performansını azaltırsak maç zaten bize gelecektir.

Farmar şut sokamasada sıkıntı yaratır,ancak Vujacic şut sokamazsa oyunda düşüyor.

Ayrıca eski dost Jamon Gordon ve Kerem Tunçeride deli gibi şut sokabilir.

Geçen sene Kerem Tunçeri'nin attığı el üstü şutlar hala hafızamda zaten ondan sonra onu görende bir daha olmadı.

Bizde kritik isimlerden biri Jamont Gordon bunun önemini maçta herkes görecek.:)

Kenardan gelen oyuncuların çok iyi yüzdeyle oynaması lazım

Ergin Ataman sadece geçen sezon üstünlük kurmuştur Mahmuti'ye ve Efes'e. 2003-2004 ve 2004-2005'te Mahmutili Efes, Atamanlı Ülker'e; 2010-2011'de Mahmutili Galatasaray, Atamanlı Beşiktaş'a üstünlük kurmuştur.

Üst Alt