BBL H:6 | Beşiktaş C.T. 67-74 F.Ülker | 21 Kasım | Maç Sonucu - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BBL H:6 | Beşiktaş C.T. 67-74 F.Ülker | 21 Kasım | Maç Sonucu

Cevap: BBL H:6 | Beşiktaş C.T. 67-74 F.Ülker | 21 Kasım | Maç Sonucu

İverson'un yatışa falan geldiğini düşünmüyorum. Yatışa gelen adam sözleşme maddelerine Nba'a dönüş opsiyonu koydurmaz.

Ayrıca şunu unutmamak gerek ki, İverson %30 ile ancak oynuyor. Ben üç maçını da izledim. Özellikle son avrupa maçında ayakları biraz daha çabuklaşmıştı.

İverson'un kendi vasatında oynaması için bile en baştan 6 - 7 maç oynaması gerektiği zaten ortadaydı. Biz tipik psikolojimiz gereği anında insanların geçmişlerini, yeteneklerini iki üç maçta yok sayarız.

Ben bir İverson hayranı olarak iddia ediyorum. 6 7 maç sonra adama sallayanlar oha o neydi be, o nasıl hareketti vs türkülerini söylemeye başlayacaklar.

Kaldı ki adamın büyük şanssızlığı da Ömer Onan gibi üst düzey bir avrupa savunmacısına denk gelmesi. Henüz avrupa basketbolunu tanıma aşamasındasınız, idmansızsınız, hazır değilsiniz ve sizi Ömer Onan savunuyor.

Beşiktaş Fenerbahçe maçında coaching hatasına kurban gitmiştir. Burak Bıyıktay maç sonlarını kaldırabilen bir koç değil bu alanen ortada. Gerek değişiklikleri, gerek takıntılı man to man savunma anlayışı Beşiktaş'ı ayağından vuruyor.

Ve bir de bizim de başımızı ağrıtacak bir konudan bahsetmek lazım. Fenerbahçe Ülker yatırımı doğrultusunda hakemler tarafından ciddi anlamda tölere ediliyor.

Hiç bir Fenerbahçe Ülker maçında eşit düdük çalındığını görmedim. Özellikle Banvit ve Beşiktaş maçlarında ki bu maçları kafa kafaya oynadılar. Bariz düdük hataları sonucu belirledi. Misal son Beşiktaş maçında alenen Ömer'in elinden çıkan topun Fenerbahçe'ye verilmesi gibi.

Fenerbahçe basketbol takımı cidden iyi bir takım fakat bu çifte standart can sıkıcı bir hale gelecek. Fenerbahçe'nin şu an ki basketbol kültürü savunma moraliyle hücumda coşan bir stil. Sanırım kendileri ligimizde yorulmasınlar diye de baltalar elimizde savunması ligimizde tölere ediliyor.

Cevap: BBL H:6 | Beşiktaş C.T. 67-74 F.Ülker | 21 Kasım | Maç Sonucu

İverson şu anki halinden çok daha iyi oynayacaktır, bu kesin

ama legal olarak 2M , söylentilere göre açıktan para ile birlikte 4,5 M para harcıyorsanız bir adama

sizi tek başına sırtlaması gerekir çünkü o paraya iyi bir takım kurulur

Üst Alt