Bedelli Askerlik - Sayfa 162 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

Çok rahat yerde yaptım 26 gün yattım ama hayatımda bulunduğum en kötü en pis ortamdı. İlk gece uyuyamadım 3 4 gün tuvalete çıkamadım aşağı tarafta zaten his denilen bir şey yok kesilmiş gibi geziyorsun. Yine olsa parası neyse yine verir bedelli yapar gelirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

18 gün zorlu kış şartlarında yaptığım askerlik türü.

Yerel kanallardan bol bol yabancı film ve çakma iphone reklamı izleyerek geçti.

telefon hatti almayin giristetelefonunuz kameraliysa kirmak istemiyorsaniz telefonum yok diyin. xrayden gecerken aciktan kenara koyup gecin. hat almak zorunda kalmazsiniz. kamera kirmak zorunda da kalmazsiniz. coklu priz goturun 3 lu 4 lu. sarj sorununuzu rahatca giderirsiniz. muhtemelen sarj yerleri dolu olacak ve 3 lu ile hemen birini sokup kendinize ve soktugunuz kisiye yer acmis olacaksiniz. iclik mutlaka alin. kulaklik ile radyo hayat kurtaricidir. bir diger hayat kurtarici ise bulmaca dergisi goturun iki adet. etrafinizda bolca adam olur birlikte gule eglene cozersiniz muhabbet olur. guzel vakit gecirtir. kitap okuyabilirsiniz serbest. ilac goturecekseniz iceri girdeiginizde yaninda ilaci olanlar kimler diye soracaklar sesinizi cikartmazsaniz almazlar. yoksa revirden ilac dilenmek zorunda kalirsiniz. ilacinizi asla gostermeyin.

SM-M526BR cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

telefon hatti almayin giristetelefonunuz kameraliysa kirmak istemiyorsaniz telefonum yok diyin. xrayden gecerken aciktan kenara koyup gecin. hat almak zorunda kalmazsiniz. kamera kirmak zorunda da kalmazsiniz. coklu priz goturun 3 lu 4 lu. sarj sorununuzu rahatca giderirsiniz. muhtemelen sarj yerleri dolu olacak ve 3 lu ile hemen birini sokup kendinize ve soktugunuz kisiye yer acmis olacaksiniz. iclik mutlaka alin. kulaklik ile radyo hayat kurtaricidir. bir diger hayat kurtarici ise bulmaca dergisi goturun iki adet. etrafinizda bolca adam olur birlikte gule eglene cozersiniz muhabbet olur. guzel vakit gecirtir. kitap okuyabilirsiniz serbest. ilac goturecekseniz iceri girdeiginizde yaninda ilaci olanlar kimler diye soracaklar sesinizi cikartmazsaniz almazlar. yoksa revirden ilac dilenmek zorunda kalirsiniz. ilacinizi asla gostermeyin.

Bilgi için teşekkürler

bedelli ne güzelmiş ya üçlü prizler,xrayden sıyrılmalar,bulmaca dergileri
bedelli icin degil hepsi icin gecerli. uzun donemler cok daha rahat akilli telefonlarla girip hergun sevk alarak vakitlerini disarda geciriyorlar. hastayim diyip revire, revirden sevk alip hastaneye gidiyorlar. hastaneye ugramadan carsida gezip otobus saatinde otobuste oluyorlar. donduklerinde sira gelmedi diyip tekrar sevk ediliyorlar. xrayden siiyrilma diye bisey yok kapida uzun donem erler var ellerinde androidlerle oturuyorlar. sen girerken telefonun varmi deyip kirdirtiyorlar. cogu zaman telefonlari es dosttan alip geri veriyorsunuz ve kirip vermek icine sinmiyor. ayrica manga kidemlisi veya bady ler birbirinden telefonla haber almak zorunda denecek ortalikta yoksa birileri veya cagir ara diyecekler. askercell sadece aksam 7 9 arasi acik oldugunu bildiklerinden hattinizi kullanmanizi soyleyecekler sadece gun icinde sahsi aramalari caktirmadan yapin diyecekler. ayakkabi tabanligi soguk yerlere gidecekler icin sart. normal erlere verdikleri botlardan verilmiyor can yakici derecede sert ve alti direk plastige temas ediyor. haricinde ilaclari iceri zaten sokuyorlar revire teslim ediyorlar ancak revir size sadece aksam alabilirsin saat 8 8ceyrek arasi diyor. herkesi hasta ettikleri icin ilac alamayan butun askerligini hasta geciriyor ve cikinca da devam ediyor. hos degil.

500 küsür lira olmuş insan keriz değilse almaz zaten. :asd:

Kışın gidenler hasta olacaksınız ve vizitedeki herif itin önden gideni ise yalan olursunuz diyeyim.
Antibiyotik şart banko yanınızda götürün.
Boğaz enfeksiyonu için gargara hayat kurtarır.(sadece bunu bile soksanız sizin için muazzam iş)
Kapalı paket olduğu sürece her türlü içeriye ilaç sokarsınız zaten ilk girişte sallamıyorlar içeride ilacı olan var mı diye soracakları için ilk aranma aşamanız(akıllı telefon, alkol gibi) yasaklı ürün sokmamanız. Ben xrayden renkli ekran kayar kapak telefon cebimde geçtim. Hatta ve hatta elemanın birinde kocaman nokia asha model sokmuştu. Xrayde dokunmatikle aynı oranda sinyal verecektir.
Bahsettiğim telefon da şu.

Nokia-Asha-210.png

Ne yalan 3'lü prize falan ihtiyaç olacağını da zannetmiyorum çoğunlukla gidip geceden şarja takıyordum telefonu 2 saatte full oluyor 3 gün şarjı gidiyordu zaten. En kötü sabah kalktığınızda 5 gibi hemen takarsınız eğitime kadar şarj olur alırsınız telefonu. Kimse sizin götü boklu tuşlu telefonunuzu çarpmaz zaten. :asd:

Herifin biri birde 20bin mah powerbank sokup 3 günde bir şarj ediyordu. Akıllı telefonu böyle sokup kullanmış herif.
Birini de şikayet ettik, puştluksa puştluk. Milletin telefon çekmiyor 15 gün ailesini görememiş herif manitayla whatsappta aşk yaşıyor :asd:

Son düzenleme:
ayrica bu ay 28 cektiginden 3 gun +1 gun izinli sayilacaksiniz ve 24 gun yapacaksiniz askerliginizi

Yok yav 26 gün içeride geçirirler. Değişeceğini zannetmiyorum onun dün birliğe katılmalar başladı mart 1 gibi çıkarlar. Zaten 1. gün öğleden sonra birliğe katılıp son gün de öğlen gibi ayrılırlarsa herkes gibi 24 gün +2 yarım gün = 25 gece yapacaklar askerliği.

1 martta çıkacaklarmış. Benim dediğime denk geliyor.
Katıldığın gün, terhis olduğun gün bunları yarım gün olarak hesaplarsak içeride teslim olduğun günün ertesi pazar günü ve terhis olcakları günün önceki gecesi olan salı günü olmak üzere 24 tam gün geçirecekler.
Katıldığın günü ve terhis olduğun günü de eklersen 26 güne denk geliyor yani bundan önceki gidenler gibi. Üzerine de 1 idari izin 3 tmi
toplam 30 gün askerlik yapmış oluyorlar.

Çok rahat yerde yaptım 26 gün yattım ama hayatımda bulunduğum en kötü en pis ortamdı. İlk gece uyuyamadım 3 4 gün tuvalete çıkamadım aşağı tarafta zaten his denilen bir şey yok kesilmiş gibi geziyorsun. Yine olsa parası neyse yine verir bedelli yapar gelirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu standart değil mi yav. Bizde 6.gün yapan vardı, birde zaten yemek düzene oturunca psikoloji de eklenince bağırsak duruyor heralde.
Ben içerde geçirdiğimiz toplam 25 gecede toplasan çeyrek ekmek yemedim misal. Sabah kahvaltıya iniyorduk herif 6 dilim ekmek almış :asd:
Ben hayatımda böyle düzenli bir israfın olduğu başka ortam görmedim desem yeri.

Üst Alt