behzat.jpg


Behzat Ç. Cinayet masasında bir polis.Akademiden 1985 yılında mezun olmuş.Sınıf arkadaşı mesleğinde en üst mevkiiye yükselirken o aldığı cezalardan dolayı hep aynı yerde kalmış. Çünkü Behzat Ç. yazılı adalete karşı çıkıyor.

Kanun onun umurunda değil! Onun için varsa yoksa vicdan. Özel hayatında yaşadığı travmalar iş hayatını doğrudan etkiliyor.O yüzden belki de bu kadar tutarsız.Hayatta hiç kimseye özellikle kadınlara güvenmiyor.Tek güvendiği

insan kızı Berna.'Bir Ankara Polisiyesi Behzat Ç.', gerek hikayesi gerek o hikayeyi anlatım tarzıyla, yani atmosferiyle, temposuyla, kişileri ve diyaloglarıyla, başarılı bir polisiye hikayesi.​
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Behzat Ç.| Bir Ankara PolisiyesiArka Sokaklar'ın çok tutması dizi yapımcılarını polisiye dizilere yöneltti.Hikayesi ilginç gibi, Erdal Bey de iyi bir oyuncu.Başarılı olur dizi umarım.
 
Cevap: Behzat Ç.| Bir Ankara PolisiyesiArka Sokaklar'ın çok tutması dizi yapımcılarını polisiye dizilere yöneltti.Hikayesi ilginç gibi, Erdal Bey de iyi bir oyuncu.Başarılı olur dizi umarım.İzlediğim fragmana göre absürt komediye benziyor.

Polisiye ve absürt komedi birbirlerine hiç yakışmayan iki kavram bence.Adanalı'da Oktay Kaynarca'nın halini görüyüruz.

Ama Polisiye ağırlığıyla gerçek komedi iyi harmanlanırsa ortaya Yılan Hikayesi gibi birşey çıkar o ayrı.Eğer ciddi ve gerçekçi bir dizi olursa ve yayınlanma zamanı da iyi seçilirse güzel birşey çıkar ortaya.
 
Üst Alt