Berkan Kutlu: "Galatasaray, benim hayalimdeki takım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Berkan Kutlu: "Galatasaray, benim hayalimdeki takım"

1628096567320.png

Galatasaray’da yeni transfer Berkan Kutlu, UEFA Avrupa Ligi 3’üncü Ön Eleme Turu ilk maçı olan St. Johnstone maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

"Her gün soruyordum oldu mu oldu mu..."

Gerçekleşen toplantıda yeni transfer Berkan Kutlu'da söz alarak hayatının en güzel günlerini yaşadığını dile getirdi. Kutlu, "Hocam bana nerede görev verirse ben elimden geleni yapacağım. Açıkçası benim çok bilgim yok. Sadece menajerimle konuştuğumda Galatasaray seninle ilgileniyor dedi. O zaman çok heyecanlandım. Galatasaray gibi benim hayallerimdeki takım kapıyı çaldığında sadece menajerime her gün soruyordum oldu mu oldu mu... O da olduğu anda İstanbul'a geldim. Çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

"O günden sonra Galatasaray hayalim ve hedefim oldu"

Galatasaray'a transfer süreciyle ilgili de açıklamada bulunan Kutlu "Ben şu an hayatımın en güzel yıllarını yaşıyorum ama ülkemizde yangınlar var. Umarım her şey yakın zamanda düzelir. Bizim de elimizden bir şey varsa yapmaya hazırız. Transfere gelecek olursak Galatasaray'ı seçmemde çok faktör var. Ama Avrupa'dan da teklifler vardı. 2018'te bir anım var. Abimle beraber Fatih hocayla bir fotoğraf çekinmek istemiştim, hoca da bizi kırmayıp 45 dakika bizimle sohbet etmişti. Ben o zaman altyapı oyuncusuydum o zamanlar. O günden sonra Galatasaray hayalim ve hedefim daha da güçlenmişti açıkçası çünkü bir hocanın o gün altyapı oyuncusuna verdiği değeri görünce... Ona da buradan çok teşekkür etmek istiyorum. Bana değer verdi hayatla ilgili konuştuk. Bugün buradayım ve çok mutluyum. Çok farklı duygular yaşıyorum ama bildiğiniz üzere maçta var. Her şeyi karışık yaşıyorum ama ben profesyonel oyuncuyum ve kendimi maça hazır tutmaya çalışıyorum. Hocamız da zaten gerekli taktik ve teknik bilgiyi bize iletti. Yarın için de elimden gelen her şeyi vereceğim. Bu ilk günden itibaren Galatasaray formasıyla böyleydi ve son güne kadar böyle kalacak. Baskı bence ayrıcalıktır hayatta. Çünkü baskı olmadığında hayatta çok hedefinin olmadığı anlamına gelir. Hazır mıyım? Yarın göreceğiz ama ben çok çalışmaya devam edeceğim. Üstüne koyarak devam etmek istiyorum." şeklinde konuştu.

"Felipe Melo beni çok etkilemişti"

Son olarak "Galatasaray'da İdol aldığın bir oyuncu var mı?" sorusuna Berkan Kutlu şu cevabı verdi:

"Öyle bir anım var tabii. İsviçre Milli Takımı'nın altyapısındayken bir ödev verilmişti bize. Model çizme gibi ödevimiz vardı. Ben de o dönem Galatasaray'da çok modelim vardı ama Felipe Melo beni çok etkilemişti ve onu çizmiştin. Bu yakın zamanda Felipe Melo diyebilirim. Tabii idollerle oynamak çok farklı olur. Ben bir Melo olmayacağım, ben Berkan Kutlu'yum buraya Berkan Kutlu olarak geldim."

çok eskiden beri tanirim kendisini işviçreden birlikte oynardik. cok zeki bir oyuncu idi model ödevleri verildiginde bende ne çizecegim diye kara kara dusunmustum. Meloyu başta ben cizecektim o sirada Berkan geldi yanima hagiyi cizmekten bahsetmişti, yok ebesinin bari cruyffu çiz diye çikişmistim.

O da ne çizeyim abi aklima birsey gelmiyor diyince melo modelini sunup ona cizdirmistim. bende hagi ile donem ödevi birincisi olmuştum.

yaptigi cizimde buydu
20210804_211554.jpg

Üst Alt