GSC Scout - #Berkan Kutlu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Son dönemin parlayan oyuncusu.

Altyapısı İsviçre, zaten orada doğmuş.

Sene başında Alanyaspor bedava Sion'dan alıp getirmiş.

Ümit Milli takımda da oynamışlığı var, 98 doğumlu oyuncu.

Oyuncu solak, 6, 8 ve 10 oynayabiliyor. Top sürüşü fena değil, pasları kesinlikle kaliteli, tempo olarak da izlediğim maçlarda fena bulmadım. Bir dönem Salih gitmek istiyor diye kesilmiş yerini almıştı, şimdi ise Bakasetas da gidince Siopis arkada, Salih ve Berkan önde çift pivot gibi oynuyorlar.

Oyuncunun menajeri Merih'in ve Oğulcan'ın da menajeri aynı zamanda.

Sezon sonu veya gelecek sezon sonu yüksek ihtimalle ismi transferde anılacaktır, gelişimini bu konu altında takip edelim.

Ligde izleyen izlemiştir zaten pek videosu yok, yine de bulduğumu koyayım. Hafta sonu Hatayspor karşısında izlemek de iyi olabilir.

Alanya maç konularında adı çok sık geçen bir isim .. Bu yılki Alanya'da herkesin formu çok yukarıda Tayfur Bingol bile dikkat cekiyor.. Biraz daha takip etmekte fayda var genç gelişime açık bir isim bakalım nerelere gelebilecek

Orta saha ihtiyacımı barizdi ee bu çocuk Ümit Millide oynamıştı ve bedavaydı.

Alıp denesek ne olacaktı merak ediyorum? Niye Alanya aldıktan sonra alalım moduna giriyoruz?

Üstat işte bazen potansiyeli olan adamın oynaması gerekiyor. Alanya aldığında biz alsak muhtemelen yılda 3-4 Türkiye Kupası maçı oynardı, kulübede çürürdü, futbolu geri giderdi. Sen demezsin ama gösterdiği ilk kötü performansla da “Kim bu zurnacı?” veya AAK gibiler “Hoca ne kadar komisyon aldın” derlerdi.

Böyle adamları alıp kiralama yapsak olur ama. Çağdaş’ın eline topçu verilir bu belli.

Misal aslen Çanakkaleli olarak Selçuk İnan’ın tam bir 8 olduğunu biliyordum ama önce Manisa’da sonra Trabzon’da düzenli oynamadan bize gelse, direkt Dardanel’den alsak bu Selçuk olur muydu(İlk 2 senesinden bahsediyorum) Muhtemelen olmazdı.

2 hafta arayla Güngören Beldiye’ye ve Anfield’da Liverpool’a karşı oynamış Topal veya direkt katkı veren -her ne kadar genelde kulübeden gelse de- Hasan Kabze gibi örnekler de var gerçi de her zaman olmuyor bu maalesef.

Üstat işte bazen potansiyeli olan adamın oynaması gerekiyor. Alanya aldığında biz alsak muhtemelen yılda 3-4 Türkiye Kupası maçı oynardı, kulübede çürürdü, futbolu geri giderdi. Sen demezsin ama gösterdiği ilk kötü performansla da “Kim bu zurnacı?” veya AAK gibiler “Hoca ne kadar komisyon aldın” derlerdi.

Böyle adamları alıp kiralama yapsak olur ama. Çağdaş’ın eline topçu verilir bu belli.

Misal aslen Çanakkaleli olarak Selçuk İnan’ın tam bir 8 olduğunu biliyordum ama önce Manisa’da sonra Trabzon’da düzenli oynamadan bize gelse, direkt Dardanel’den alsak bu Selçuk olur muydu(İlk 2 senesinden bahsediyorum) Muhtemelen olmazdı.

2 hafta arayla Güngören Beldiye’ye ve Anfield’da Liverpool’a karşı oynamış Topal veya direkt katkı veren -her ne kadar genelde kulübeden gelse de- Hasan Kabze gibi örnekler de var gerçi de her zaman olmuyor bu maalesef.

Bence mevzu sahaya koyabilmek ondan önce de oyuncunun forma savaşını tatması. Yıllarca competitive olduğu tartışılacak u bilmem kaç kategorilerinde oyuncuları boşa bekletiyoruz. 16-17 yaşında koyacaksın sahaya, kiralayacaksın fiziğin değil de tekniğin ön planda olduğu yerlere. Oyuncu gelmiş 20 yaşına daha baskı altında taraftar önünde oynamayı bilmiyor, bu şekilde olmaz.

Berkan'ın zaten geçmişi de vardı yani oynamış önceki takımında gördüğüm kadarıyla o yüzden bence direkt sahaya bile sürülebilirdi.

Bence mevzu sahaya koyabilmek ondan önce de oyuncunun forma savaşını tatması. Yıllarca competitive olduğu tartışılacak u bilmem kaç kategorilerinde oyuncuları boşa bekletiyoruz. 16-17 yaşında koyacaksın sahaya, kiralayacaksın fiziğin değil de tekniğin ön planda olduğu yerlere. Oyuncu gelmiş 20 yaşına daha baskı altında taraftar önünde oynamayı bilmiyor, bu şekilde olmaz.

Berkan'ın zaten geçmişi de vardı yani oynamış önceki takımında gördüğüm kadarıyla o yüzden bence direkt sahaya bile sürülebilirdi.

Bence de böyle olmalı admirim de işte bunu yapabilecek en yürekli hoca bizde olmasına rağmen Kerem’in oynamasını bekliyoruz hala ki çocuk baya ışık da gösterdi. Kerem şu anda Alanya’da olsa, Malatya’da olsa banko oynar. Koyacaksın dediğin gibi dayak yiye yiye sahada durmayı öğrensin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt