Beşiktaş, Deniz Türüç'le Ön Sözleşme İmzaladı İddiası! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beşiktaş, Deniz Türüç'le Ön Sözleşme İmzaladı İddiası!

Bu besiktasin sucu degil ki... Sampiyon olan her takim bir nevi rakibin zafiyetinden faydalaniyor. Biz kötü olsakda, adamlar bize karsi sampiyon olmus oluyor.
Ben zaten Beşiktaşın suçu demedim. Dikkat çekmek istediğim nokta iki ezeli rakibi kendi hataları yüzünden bu kadar kötü olmasına rağmen zar zor şampiyon oldular, çekiştikleri takım toplama kadrosu olan Başakşehir. Bu benim için Beşiktaşın abartıldığı kadar iyi bir kadroya sahip olmadığını gösteriyor.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Ben zaten Beşiktaşın suçu demedim. Dikkat çekmek istediğim nokta iki ezeli rakibi kendi hataları yüzünden bu kadar kötü olmasına rağmen zar zor şampiyon oldular, çekiştikleri takım toplama kadrosu olan Başakşehir. Bu benim için Beşiktaşın abartıldığı kadar iyi bir kadroya sahip olmadığını gösteriyor.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Basaksehir bu sezon büyük takim kadar puan topladi. Ve ayni zamanda, Galatasaray´in yaristan kopusu, Arena´da kaybettigi Besiktas macina takabül ediyor. Yani adamlar bizi yenerek, sampiyonluk yarisindan itip, rahatladilar...

Bir sezon icinde bir cok kilit maclar var. Kimi takimi zirveye cikmasindan yardimci olur, kimi takimin da cöküsünü hazirlar.

Bizde 13/14 sezonunda 5. haftada Besiktas´i 80.000 kisinin önünde yenerek, dengelerini bozup, yaristan ittik. 5 mac felan ceza yediler sonra.

Son düzenleme:
Basaksehir bu sezon büyük takim kadar puan topladi. Ve ayni zamanda, Galatasaray´in yaristan kopusu, Arena´da kaybettigi Besiktas macina takabül ediyor. Yani adamlar bizi yenerek, sampiyonluk yarisindan itip, rahatladilar...

Bir sezon icinde bir cok kilit maclar var. Kimi takimi zirveye cikmasindan yardimci olur, kimi takimin da cöküsünü hazirlar.
Evet topladı ama Başakşehir bunu en fazla bir, bilemedin iki sezon yapar. Bizi Şampiyonluktan koparan maç Kayseri maçı, bizim için tren o maçta kaçtı. Evet bize karşı gelip kazandılar ama şans faktörü, hemde yüz kere de bir kere olacak bir şans golü ile kazandılar, bizi, bizim o halimize rağmen bile kolay yenemediler. Beşiktaş iki kilit maç olan Kibirbahçe ve Başakşehir maçlarında bir beraberlik ve bir Mağlubiyet aldı,yine ilk yarıda oynanan derbiler ortada. Tekrar ediyorum, abartıldığı kadar iyi kadroları yok, yerin dibine sokulacak kadar kötü kadrolarıda yok. Bizim başımızda iki gram aklı olanlar olsa, çok değil beş iyi transfer ile ipleri yine elimize alırız. Tek tek maçlar tek başına kriter değil, bir takımın süper kadrosu var ise katıldığı her kulvarda sezonu ezici bir şekilde domine eder.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Evet topladı ama Başakşehir bunu en fazla bir, bilemedin iki sezon yapar. Bizi Şampiyonluktan koparan maç Kayseri maçı, bizim için tren o maçta kaçtı. Evet bize karşı gelip kazandılar ama şans faktörü, hemde yüz kere de bir kere olacak bir şans golü ile kazandılar, bizi, bizim o halimize rağmen bile kolay yenemediler. Beşiktaş iki kilit maç olan Kibirbahçe ve Başakşehir maçlarında bir beraberlik ve bir Mağlubiyet aldı,yine ilk yarıda oynanan derbiler ortada.
Bu Ateş üfleyerek sönmez

Diger sezonlar önemli degil ki, bu sezondan bahsediyoruz. Bir takim sampiyon olursa, zaten genelde diger takim 70 orta bir puan topluyor. Süperlig´de iki takimin kora kora 70 üstü 80 civari zorladigi zaten cok ender gerceklesiyor.

Kayseri macida önemli bir faktör, fakat Galatasaray Besiktas macini yenseydi, hersey terse dönecekti. Sittin sene Besiktas bu sene sampiyon olamazdi en azindan. Trabzon´da mavi cevirme motivasyonu da bulamazdi. Bizde ivme yakalayip sampiyon olabilirdik.

Derbi deplasmanlari her daim zordur. BJK iki senedir ancak yeniyor bizi arenada, fark atacak halleri yok. Pozisyon vermeden aldilar maci.

Emre Akbaba ve Deniz Türüc, bana göre gayet iyi adamlar... Iyi bir hoca, ve güzel bir takimda cok faydali olurlar.

Türk oyuncularda sunu kriter haline getirmek lazim...

1. Savunma oyunculari, özellik ile de bek....

Almamak aldirmamak lazim...

2. Özellik ile iyi istatistik yakalamis, orta saha ve forvetler...

Genelde is yapiyorlar. Daha iyi bir takimda, normalde performansini daha da yükseltebilmen lazim.

Galatasaray´da alinip da tutmayan yerli oyuncular:

Ya stoper, bek´dir... Yada kendi takiminda bile tartisilan, sadece ucuz ve kadro doldurmak icin alinmis oyuncudur.

Diger sezonlar önemli degil ki, bu sezondan bahsediyoruz. Bir takim sampiyon olursa, zaten genelde diger takim 70 orta bir puan topluyor. Süperlig´de iki takimin kora kora 70 üstü 80 civari zorladigi zaten cok ender gerceklesiyor.

Kayseri macida önemli bir faktör, fakat Galatasaray Besiktas macini yenseydi, hersey terse dönecekti. Sittin sene Besiktas bu sene sampiyon olamazdi en azindan. Trabzon´da mavi cevirme motivasyonu da bulamazdi. Bizde ivme yakalayip sampiyon olabilirdik.

Derbi deplasmanlari her daim zordur. BJK iki senedir ancak yeniyor bizi arenada, fark atacak halleri yok. Pozisyon vermeden aldilar maci.
Top oynamadan şans golü ile aldılar, yüz kere de bir kere olacak şans golü. Bende zaten bu sezondan bahsediyorum, ortada doğru düzgün rakip olmadığı halde zar zor şampiyon oldukları sezondan. Kadroyu değerlendirdiğim bir başka faktör şampiyonlar ligi, bu sezonun belkide en kolay gruplarından birinden çıkamadılar. Sezonun geneline baktığım zaman, çok iyi denilen kadro ile elde var 33. haftada Başakşehire karşı alınan bir şampiyonluk. Benim kriterlerime göre başarılı değiller.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Top oynamadan şans golü ile aldılar, yüz kere de bir kere olacak şans golü. Bende zaten bu sezondan bahsediyorum, ortada doğru düzgün rakip olmadığı halde zar zor şampiyon oldukları sezondan. Kadroyu değerlendirdiğim bir başka faktör şampiyonlar ligi, bu sezonun belkide en kolay gruplarından birinden çıkamadılar. Sezonun geneline baktığım zaman, çok iyi denilen kadro ile elde var 33. haftada Başakşehire karşı alınan bir şampiyonluk. Benim kriterlerime göre başarılı değiller.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Kenal Ünal kriterlerine göre sampiyon olamadik diye, üzülsün mü simdi adamlar ? Hala sans golü diyorsun, adamlar deplasmanda oynuyor. Bir golü bulup yattilar üzerine. Iyi takimlarda kötü oynayarak da kazanmasini bilmeleri gerekir. Kötü oldugu maci kazanamayan da büyük takim degildir.

Manchester City Mancini ile sittin sene cikamadi o gruplardan yillarca. Sampiyonlar ligi aga orasi, boru degil. Her takim zayif olsa bile, oraya 100% konsantre olarak cikiyor.

Realist bakmak lazim olaya... Türkiye liginde sampiyon olan basarilidir... Galatasaray ve Fenerbahce´nin bukadar zayif olmasi bu sezon, basarilarini daha bile degerli kiliyor heriflerin.

Son düzenleme:
Kenal Ünal kriterlerine göre sampiyon olamadik diye, üzülsün mü simdi adamlar ?

Manchester City Mancini ile sittin sene cikamadi o gruplardan yillarca. Sampiyonlar ligi aga orasi, boru degil. Her takim zayif olsa bile, oraya 100% konsantre olarak cikiyor.

Realist bakmak lazim olaya... Türkiye liginde sampiyon olan basarilidir... Galatasaray ve Fenerbahce´nin bukadar zayif olmasi bu sezon, basarilarini daha bile degerli kiliyor heriflerin.
Şimdi Adem kardeşim işi devamlı başka yerlere çekiyorsun. Ben Beşiktaş için yapılan çok iyi kadroları var olayını değerlendiriyorum. Benim Kriterime göre adamların üzülüp üzülmemesi değil burada ki konu. Benim kriterlerimden biri şampiyonlar ligi, hemde öyle bir gruptan. Misal bizim Fatih hocanın üçüncü döneminde ki ilk şampiyonlar ligi sezonu, Kadro çok süper değildi ama çeyrek final oynadık. Yine misal senin derbi kriterin, baktığın zaman adamların tek derbi galibiyeti var oda kimse inkar edemez gram top oynamadan acayip şanslı bir gol ile. Ben tam aksini düşünüyorum, Galatasaray, Kibirbahçe ve Beşiktaşın bu kadar kötü olduğu bir sezonda, toplama kadrosu olan Başakşehire karşı böyle zar zor şampiyon olsa ben oyuncu ve teknik direktöre saydırırım.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Şimdi Adem kardeşim işi devamlı başka yerlere çekiyorsun. Ben Beşiktaş için yapılan çok iyi kadroları var olayını değerlendiriyorum. Benim Kriterime göre adamların üzülüp üzülmemesi değil burada ki konu. Benim kriterlerimden biri şampiyonlar ligi, hemde öyle bir gruptan. Yine misal senin derbi kriterin, baktığın zaman adamların tek derbi galibiyeti var oda kimse inkar edemez gram top oynamadan acayip şanslı bir gol ile. Ben tam aksini düşünüyorum, Galatasaray, Kibirbahçe ve Beşiktaşın bu kadar kötü olduğu bir sezonda, toplama kadrosu olan Başakşehire karşı böyle zar zor şampiyon olsa ben oyuncu ve teknik direktöre saydırırım.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Neden saydirsinlar ? Besiktas´in bütcesi neredeyse GS VE FB´ye göre yarisi.

Kolay grup dedigin neye göre kolay ? Hic bir türk kulübü icin o gruptan cikmak kolay degil. Benfica, Kiew, Napoli. Hayvan gibi grup bu, ve hepsinin deneyimi uluslararasi anlamda BJK´den fazla... 6:0´lik Kiew maci olmasa, yine iyi bir serüven gecirmis olacaklardi ve kil payi kacirdilar cikmayi.

Özellik ile Napoli ve Benfica bütcesinde türk takimi yok.

Bir türk takimi icin o gruptan ücüncü cikmak fena sayilmaz.

Ve tam tersi söz konusu. Bu tamamen zügürt tesellisidir. Bizim bukadar zayif kalmamiz, onlari sadece daha bile güclü gösteriyor.

Son düzenleme:
Neden saydirsinlar ? Besiktas´in bütcesi neredeyse GS VE FB´ye göre yarisi.

Kolay grup dedigin neye göre kolay ? Hic bir türk kulübü icin o gruptan cikmak kolay degil. Benfica, Kiew, Napoli. Hayvan gibi grup bu, ve hepsinin deneyimi uluslararasi anlamda BJK´den fazla... 6:0´lik Kiew maci olmasa, yine iyi bir serüven gecirmis olacaklardi ve kil payi kacirdilar cikmayi.

Özellik ile Napoli ve Benfica bütcesinde türk takimi yok.

Bir türk takimi icin o gruptan ücüncü cikmak fena sayilmaz.
Senin fikrin, ben katılmıyorum, çok zayıf, aşırı zayıf bir grup, ne Benfica eski Benfica, nede Napoli o kadar zor bir rakip. Kiev zaten iyi bir takım değil, son maçta adamların hiç bir iddiası yok gidip altı yediler, iyi bir takım o gruptan çıkardı, hemde galiba bir beraberlik yetiyordu son maçta. Beşiktaş abartıldığı kadar iyi bir takım değil, biz ve kibirbahçe toparlasa bu ligimizde de kabak gibi ortaya çıkacak. Bizim zayıf kalmamız onları daha mı güçlü gösteriyor? Tam aksine olan bir mantığı neden bu kadar zorluyorsun anlamıyorum, esas rakiplerin yönetim hatası sebebi ile bu kadar kötü durumda iken, sen liginde şampiyonluğa bu kadar zor ulaşıyorsan çokta iyi bir takım değilsindir. Yok hayır aslında bu onları daha güçlü gösterir, bu denklemi pek çözemedim doğrusu. Böyle bir denklem, onları sadece biz en büyüğüz yanılgısına iter, oturup baktığın zaman, Allah Allah bizim esas rakiplerimiz bu kadar kötü iken biz neden 33. haftada şampiyon olabildikdir işin aslı. Ne Galatasaray, nede kibirbahçe, devamlı böyle kötü durumda olmayacaklar.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Yıllardır aynı hamleleri yapıp, gelen futbolcuların başarısız olmasını izliyoruz. Hem gelen yerli futbolculara, hem de bize yazık oluyor. Taraftardaki ön yargıyı kıracak futbolcular dışında kimsenin gelmesini istemem. Hatta 1-2 sene Anadolu'dan transfer yapılmaması gerekiyor bence.

Senin fikrin, ben katılmıyorum.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Inekler ucabiliyor, bu da benim fikrim mi diyeyim kenan kardesim ?

Hangi akil ve mantikli düsünce sonucu o sampiyonlar ligi grubunun kolay oldugunu, ve bir türk takimi icin kesin olarak gecilmesi gerektigini düsünüp, bunun fikrini oldugunu söylüyorsun ?

Napoli´nin gecen sezon kadrosunu kurmak icin harcadigi bonservisi Besiktas son 10 senede harcamamistir.

Benfica yine sadece son 3 senede 100 Milyon avro harcamis bonservislere. Galatasaray ve Fenerbahce´den cok altta bir bütce ile mücadele eden Besiktas´i gectim. GS ve FB bile TOPLAM son 3 sezonda bukadar para harcamadi.

Ve bunun icine birde bu kulüplerin oynadigi liglerin cazibesini katarak, oraya ici gecmis degil de, ici gecmis degil de, yükselen grafikte ve büyük hedefleri olan oyuncularin gittigini hesaba katalim.

Inekler ucabiliyor, bu da benim fikrim mi diyeyim kenan kardesim ?

Hangi akil ve mantikli düsünce sonucu o sampiyonlar ligi grubunun kolay oldugunu, ve bir türk takimi icin kesin olarak gecilmesi gerektigini düsünüp, bunun fikrini oldugunu söylüyorsun ?

Napoli´nin gecen sezon kadrosunu kurmak icin harcadigi bonservisi Besiktas son 10 senede harcamamistir.

Benfica yine sadece son 3 senede 100 Milyon avro harcamis bonservislere. Galatasaray ve Fenerbahce´den cok altta bir bütce ile mücadele eden Besiktas´i gectim. GS ve FB bile TOPLAM son 3 sezonda bukadar para harcamadi.

Ve bunun icine birde bu kulüplerin oynadigi liglerin cazibesini katarak, oraya ici gecmis degil de, ici gecmis degil de, yükselen grafikte ve büyük hedefleri olan oyuncularin gittigini hesaba katalim.
yine konu ile ne alakası olduğunu anlamadığım bir cümle. Senin fikrin o gruptan üçüncü çıkmak başarıdır, benim fikrim değildir, bunu inekler uçabiliyor gibi absürt bir cümle ile karşılamak biraz ilginç oldu doğrusu.

Portekiz ligi, İtalya ligi ve Ukrayna liginin olduğu takımlar. O şampiyonlar ligi grubunun kolay olduğu mantık diğer gruplar ile yapılan karşılaştırma, bu kriteri ilk dile getirdiğimde zaten yazdığımda o, bu sezonun en kolay şampiyonlar ligi gruplarından biri. Eğer böyle bir gruptan son maçta bir beraberlik bile yetmesine rağmen çıkamıyor isen, hemde grubun en zayıf takımından altı yiyerek, kendi liginde ezeli rakiplerin piyasada yok iken zar zor şampiyon oluyorsan, benim bakış açımdan başarılı falan değilsindir. Biz bile Fatih hocanın üçüncü döneminin ilk şampiyonlar ligi sezonunda buna benzer gruptan çıktık, çeyrek final oynadık, ertesi sezon o kadar çalkantıya rağmen Real Madrid, Juventusun olduğu gruptan çıktık. Eğer Galatasaray ve kibirbahçe bu kadar kötü yönetilmeseler beşiktaş bu sene şampiyon falan olamazdı, bu sezon ben bunu gördüm.

Senin başarı kriterini farklı olabilir, benimki farklı olabilir, bu gayet doğal, ama gördüğün gibi sadece izlenimlerimi yazıyorum, ineklerin uçabildiğini falan değil. Tek bir kez mantığını sorguladım, oda bizim kötü olmamızın onları daha güçlü göstermesi, burda ne demek istediğini anlamamış da olabilirim ama bu benim için tam aksine, aslında beşiktaşın da abartıldığı kadar iyi bir kadroya sahip olmadığını gösteriyor, çünkü eğer rakiplerin kötü ise normalde işin daha kolay olur. Bunun dışında bu nasıl mantıktır, hatta bu ne saçmalıktır demeye getirmedim, çünkü herkesin fikri kendine. Ne yazık ki bu forumda hep ben haklıyım havası hakim.

İkimizde fikrimizi yazdık, sana göre başarılı, iyi kadroları var, bana göre o gruptan çıkamayan, tek bir derbi galibiyeti olan ve ezeli rakiplerinin yarışta olmadığı sezonda Başakşehire karşı 33. haftada şampiyon olan bir takım başarılı değildir.

İkimizde artık tekrara girdiğimiz için, benim ekleyecek başka bişeyim yok.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
yine konu ile ne alakası olduğunu anlamadığım bir cümle. Senin fikrin o gruptan üçüncü çıkmak başarıdır, benim fikrim değildir, bunu inekler uçabiliyor gibi absürt bir cümle ile karşılamak biraz ilginç oldu doğrusu.

Portekiz ligi, İtalya ligi ve Ukrayna liginin olduğu takımlar. O şampiyonlar ligi grubunun kolay olduğu mantık diğer gruplar ile yapılan karşılaştırma, bu kriteri ilk dile getirdiğimde zaten yazdığımda o, bu sezonun en kolay şampiyonlar ligi gruplarından biri. Eğer böyle bir gruptan son maçta bir beraberlik bile yetmesine rağmen çıkamıyor isen, hemde grubun en zayıf takımından altı yiyerek, kendi liginde ezeli rakiplerin piyasada yok iken zar zor şampiyon oluyorsan, benim bakış açımdan başarılı falan değilsindir. Biz bile Fatih hocanın üçüncü döneminin ilk şampiyonlar ligi sezonunda buna benzer gruptan çıktık, çeyrek final oynadık, ertesi sezon o kadar çalkantıya rağmen Real Madrid, Juventusun olduğu gruptan çıktık. Eğer Galatasaray ve kibirbahçe bu kadar kötü yönetilmeseler beşiktaş bu sene şampiyon falan olamazdı, bu sezon ben bunu gördüm.

Senin başarı kriterini farklı olabilir, benimki farklı olabilir, bu gayet doğal, ama gördüğün gibi sadece izlenimlerimi yazıyorum, ineklerin uçabildiğini falan değil. Tek bir kez mantığını sorguladım, oda bizim kötü olmamızın onları daha güçlü göstermesi, burda ne demek istediğini anlamamış da olabilirim ama bu benim için tam aksine, aslında beşiktaşın da abartıldığı kadar iyi bir kadroya sahip olmadığını gösteriyor, çünkü eğer rakiplerin kötü ise normalde işin daha kolay olur. Bunun dışında bu nasıl mantıktır, hatta bu ne saçmalıktır demeye getirmedim, çünkü herkesin fikri kendine. Ne yazık ki bu forumda hep ben haklıyım havası hakim.

İkimizde fikrimizi yazdık, sana göre başarılı, iyi kadroları var, bana göre o gruptan çıkamayan, tek bir derbi galibiyeti olan ve ezeli rakiplerinin yarışta olmadığı sezonda Başakşehire karşı 33. haftada şampiyon olan bir takım başarılı değildir.

İkimizde artık tekrara girdiğimiz için, benim ekleyecek başka bişeyim yok.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Sampiyonlar Ligi grubunun sampiyonlar ligi seviyesine göre zayif olmasi, Türk takimlarini ne gibi ilgilendiriyor ? Besiktas kendisinden 5-6 kat bir transfer bütcesine karsi iki takima karsi da kaybetmedi, bir tane de galibiyet aldi. O son mactaki 6:0´lik maglubiyet, cok iyi gecirdikleri bir sampiyonlar ligi sezonuna ot tikadi sadece. Övünemiyorlar... Türkiye´de zaten hersey öyle bir mactan ibaret cünkü...

Galatasaray´in 2011-2015 arasi yasadigi basarilar bir kere Türk futbol tarihinde en basarili dönemlerinden bir tanesi. Burada forumdaslarin cogunluguna göre hoca kötü, ve kadronun 80´i cöp olsa bile, o dönemki kadro Türk futbol tarihinin en basarili kadrolarindan bir tanesidir.

Bunun disinda Fenerbahce o Sampiyonlar Ligine 10 senedir katilamiyor. Galatasaray 2012 yilina kadar yaklasik 6 sene katilmadi. Besiktas yaklasik 9 sene sonra yine ilk defa katildi...

Yani bu CL dedigin olay Türk futbolunun genel seviyesinin cok üstünde bir arena... Besiktas´in son macta kil payi kacirmasi, o kendisinden maddi acidan cok güclü kulüplere karsi, net olarak kendileri acisindan basaridir. BJK o grupta 4. de olabilirdi. Yine basarisiliktan ziyade, dogal bir sonuc olurdu.

Bende o zaman cikar derim, basari kriterim Galatasaray´in sampiyonlar liginde en az yari final yapmasi.

----------------------------------

Kadro olayi zaten tartismaya kapali.Bana göre BJK´nin ne bizden, ne de fenerden iyi bir kadrosu yok. Ama adamlar o kadrodan neler cikariyor, biz ne cikariyoruz.

Son düzenleme:
Üst Alt