GSC Haber - Beşiktaş'ın Küstahlığına Dursun Özbek'ten Cevap: "Lige sataşıp formatını değiştirmeye çalışıyorlar" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Beşiktaş'ın Küstahlığına Dursun Özbek'ten Cevap: "Lige sataşıp formatını değiştirmeye çalışıyorlar"

1680167496334.png

GSİYAD’ın iftarına katılan Özbek “Lige sataşanlar, formatını değiştirmeye çalışanlar var. Onlar için söyleyecek fazla bir şey yok” dedi.

Galatasaray camiası dün 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği’nin (GSİYAD) Haliç Kongre Merkezi’ndeki geleneksel iftarında bir araya geldi. İftar sonrası açıklamalarda bulunan başkan Dursun Özbek deprem nedeniyle buruk bir Ramazan geçirdiklerini belirtirken “Yaraları sarmak için faaliyetlerimiz devam ediyor”dedi.

YARIŞ DEVAM EDİYOR

Özbek son dönemde ligde yaşanan tartışmalarla ilgili ise kısa bir açıklama yaparken “Lig devam ediyor. Lige sataşanlar var. Ligin formatını değiştirmeye çalışanlar var. Onlar için de söyleyecek fazla bir şey yok” yorumunu yaptı.

TERİM, ÖZBEK, TİMUR VE BURUK BİR ARADA

G.Saray'ın eski teknik direktörü Fatih TERİM, GSYİAD’ın iftar organizasyonunda başkan Dursun Özbek, Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur ve Okan Buruk ile bir araya geldi. GSYİAD Başkanı ve Sportif AŞ yöneticisi İbrahim Hatipoğlu’nun ev sahipliğindeki organizasyona Eşref Hamamcıoğlu da katıldı.

1680160864770.png
Spor Arena - Ali Naci Küçük

Başkan Dursun Aydın Özbek, Azerbaycan Başkenti Bakü’de Qarabağ FK ile gerçekleştirdiğimiz dostluk maçıyla ilgili de şu açıklamayı yaptı:

“Azerbaycanlı kardeşlerimiz bizi çok güzel ağırladı. Onlara buradan tekrar kalbi bir teşekkür gönderiyorum. Bu maçın önemi büyüktü. İki kardeş ülkenin bir araya gelmesi, Galatasaray adına çok sevindirici. Azerbaycan’ın yüzde 80’i Galatasaraylı. 65 bin kişi kapasiteli statta 62 bin 500 seyirci vardı. Büyük bir kısmı da Galatasaray’ı tutuyordu. Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşinin katılımı da ayrı bir güzellik kattı. Kendisiyle görüşme fırsatım da oldu. Tahir Başkana söylediğim iki takımın iş birliğini geliştirmesi. Yapacağımız çok şey var. Sayın Aliyev’den ne olursa olsun Karabağ’da sahanın düzenlenmesini ve orada maç yapmak istediğimizi söyledik. Ben Galatasaray’ı oraya getirmek istiyorum. Karabağ’da oynamak istiyorum. Çok anlamlı. Kendisi de bu talebime karşılık talimatlarını verdi. Büyük bir ihtimalle bir hazırlık maçımızı da Karabağ’da oynayacağız.”

TÜRKİ CUMHURİYETLERLE HAYDAR ALİYEV KUPASI

“Sayın Haydar Aliyev’in 100. doğum yılı. Bu sene Haydar Aliyev Kupası düzenleyelim. Türki Cumhuriyetler’den her ülkeden bir takım gelsin. Bir kupa yapalım ve kendisini anmış oluruz dedim. Bu da çok iyi karşılandı. Organizasyon da yapılıyor. Temasımız Türki Cumhuriyetlerde organizasyona katılacak takımların tespiti. Ayrıca federasyona da bir öneri hazırlıyoruz. Türki Cumhuriyetlerdeki futbolcuların yabancı statüsünde olmamalarını sağlamak üzere teklif götüreceğiz. İnşallah kabul edilir. Her şeyimiz aynı. İki devlet bir millet lafı son derece doğru. Biz gittik, yaşadık ve gördük. Bunun gelişmesi için de Galatasaray Spor Kulübü olarak elimizden geleni yapacağız.”

“Mağazalarımızda Karabağ Futbol Kulübü’nün formalarını satmak üzere anlaştık. Galatasaray formalarını da onlar kendi mağazalarında satacak. Maksadımız iki kardeş ülkenin kardeşliğinin spora da yansıması. Sporun birleştirici özelliği burada da etkili olacaktır. Galatasaray Spor Kulübü bu noktada elinden geleni yapacaktır.”

“DEPREMİN ACILARI HALA YÜREĞİMİZDE”

Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu ise, “Maalesef buruk bir Ramazan Ayı yaşıyoruz. 6 Şubat’ta yaşadığımız büyük depremin acıları hala yüreğimizde. Ramazan Ayı kutsal bir ay. Bu ay insanların rahmet, merhamet duygularının zirve yaptığı, yardımlaşmanın ön plana çıktığı bir ay. Bugün biz de burada GSYİAD Üyeleri, Galatasaray Spor Kulübü’nün Değerli Başkanı ve yöneticileri, camiamızla bir arada böyle güzel ve anlamlı gecede bir araya geliyoruz. GSYİAD’ın yıllardır yaptığı birleştirici, başkanımızın sevgi iklimine, birlik beraberlik vurgusuna hizmet eden bir organizasyonda bir aradayız.” diye konuştu.

GSYİAD iftarına katılmayan Burak Elmas, Sports Digitale'ye konuştu.

Burak Elmas: "Pazartesi günü Başkan beni Whatsapp mesajı ile iftara davet etti. Başka bir iftar davetine sözüm olduğu için GSYİAD'ın iftarına katılmadım."

Üst Alt