Beşiktaşlı Mesude Özbek Kongre Üyesi Olmuş! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beşiktaşlı Mesude Özbek Kongre Üyesi Olmuş!

Sirf fenerbahceli diye bir gk uyesinin uyeligini dusurmedi mi bu gk imza topalayarak.
Bu ne lan simdi basvuru formunda baska takimla gonul bagim yoktur yazisi var imza atiyorsun genel kurulu kandirmaktan dursun ve esi hakkinda islem baslatmak gerekir.
Nerde lan bu gk uyeleri. Sicmaya giderken bile gkya sormasi gereken adam kimseye hesap vermeden futbolun basina kardesini getirip milyonlarca zarara sebep oluyor. Kafasina gore bir spor dali kuruyor ve basina yigenini getirip kume dusuyor yetmiyor bu ekip kalsin diye bir villa kiralaniyor parasini kulup veriyor ortada basari yok ama.

Tum su rezillikler sebebiyle bu herife dava acip dusuremiyor musunuz beceriksiz herifler

Dursun özbek burda yazıldığı kadar cahil zekasız birisi değil demek zorundayım. Ha Galatasaray başkanı durumunda salak iş bilmez gibi duruyor ama bu başka konu.

Ben Dursunun da Galatasaraylı olduğuna zerre inanmıyorum. Galatasaraylı olan birisi bu kadar şerefsizlik ve skandal yaşatmazdı bu kulübe.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

Mevzu Beşiktaş'lı olmasından ziyade, ne alaka yani. Tutup karısını üye yapması. Olayın kendisi saçma. Sırf gereksizlik.

kulüp tüzüğünde üyelik aşağıdaki şekilde belirtilmiştir.

--- üye olma koşulları ---
madde 7: kulübe üye olabilmek için adayın türk medeni kanunu ve dernekler kanunu'na göre üye olma hakkına sahip bulunması; yurt içinde rakip sayılabilecek bir başka spor kulübünde üye, lisanslı sporcu ya da görevli olmaması; sicil kurulu tarafından üyeliğe alınmasının önerilmesi; yönetim kurulunca kabul kararının alınması zorunludur.
ayrıca, üye olmak için başvuruda bulunan kişilerin aşağıda belirtilen gruplardan birine dahil olmaları da zorunludur.
a grubu - galatasaray lisesi'nde en az iki yıl okumuş olanlar.
b grubu- kulüp başkanının önerisi ile takvim yılı başına en fazla 15 (on beş) kişi, başka bir kayıt aranmaksızın üye olabilir.
c grubu- en az 5 (beş) yıl süre ile amatör veya profesyonel olarak kulüp adına yarışmalara katılmış, spor yaşamını kulüpte tamamlamış, bu hususu gençlik ve spor genel müdürlüğü veya ilgili federasyondan alınan yazılı belge ile kanıtlamış ve spor yaşamını tamamladıktan sonra 5 (beş) yıl içinde üyeliğe başvuran sporcular. (kulüp menfaatleri doğrultusunda transferi gerçekleşen sporcular yönetim kurulu kararı ile spor yaşamını kulüpte tamamlamış olma koşulundan muaf tutulabilirler)
d grubu- en az 5 (beş) yıllık üyelerin çocukları ve eşleri.
e grubu- yukarıdaki grupların dışında kalanlar.
--- üye olma koşulları ---

bu koşullardan bakılırsa mesude özbek hanımefendi 2 gruptan üye olmuş olabilir;

birincisi b grubu üyelik yani başkanın önerisi ile başka bir kayıt aranmaksızın üyelik.
ikincisi d grubu üyelik yani en az 5 (beş) yıllık üyelerin çocukları ve eşleri.

eğer b grubundan üye yapılmış ise hanımefendi bu durumda üyelikteki problem başkanda ve üye olan hanımefendinin kendisindedir. ancak eğer d grubundan üye yapılmışsa aşağıdaki maddelere uygunluk sicil kurulu tarafından kontrol edilmektedir.

--- başvuru işlemi ---
madde 10: üye olmak için başvuruda bulunan kişiler;
10.1) aday üyenin üye olabilmek için gerekli niteliklere sahip olup olmadığını belirlemek üzere hazırlanmış basılı başvuru beyannamesini doldurmak; özgeçmişini, nüfus suretini, yetkili merciden alacağı adli sicil ve arşiv kaydını gösterir belgeyi bu beyannameye eklemek,
10.2) beyannameye yazdığı bilgilerin doğruluğunu imza altına almak,
10.3) kaydı açık en az 5 (beş) yıllık iki üye tarafından önerilmiş olmak,
10.4) yeteri kadar fotoğraf vermek,
10.5) mevzuat hükümleri uyarınca gereken durumlarda izin belgesi vermek ve başvuru beyannamesini kulüpte kayıttan geçirtmek,
10.6) yüz kızartıcı bir suçtan hüküm giymemiş olmak zorundadır.

kaydı açık en az 5 (beş) yıllık her üye, bir takvim yılı içinde en çok 5 (beş) kişiyi üyelik için önerebilir.
--- başvuru işlemi ---

eğer yukarıda belirttiğimiz d grubundan bir üyelik başvuru sonrasında üyelik söz konusu ise sicil kurulu başkanı serdar eder bu iki isimden de (dursun ve mesude özbek) daha fazla suçludur. çünkü sicil kurulunun görevlerine baktığımızda üyelik başvurularını değerlendirmek en önemlisidir. bakacak olursak;

--- üyeliğe kabul işlemi ---
11.1) yönetim kurulunca başvuruda bulunan kişilerin fotoğrafları yapıştırılmış basılı başvuru beyannamesi başvuru süresinin sonunu takip eden ilk iş günü kulüp merkezinde belirli bir yerde ve sosyal tesislerde 7 (yedi) gün süre ile asılı bırakılır.
11.2) üyeler askı süresi içinde adaylar hakkında itirazları varsa bunları yazılı olarak yönetim kuruluna bildirirler.
11.3) üyelik başvuruları askı süresinin bitimini izleyen ilk işgünü yönetim kurulunca, varsa itirazlar ile birlikte, eksiksiz olarak sicil kuruluna verilir.
11.4) sicil kurulu üyelerini görevlendirmek suretiyle her adayın üyelik başvurusu hakkında, 10. maddedeki hususları göz önünde tutarak, gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapar.
görevlendirilen sicil kurulu üyeleri, bu değerlendirmeler sonunda kulüp tüzük'üne uygun olarak belirlenen üye adayları ile gerektiğinde ayrı ayrı ve birebir görüşür ve bu görüşmeler kayıt altına alınır.
11.5) sicil kurulu başvurular içinde önerdiklerini ve önermediklerini gerekçeleri ile birlikte yönetim kuruluna en geç eylül ayının son iş gününe kadar sunar.
11.6) yönetim kurulu üye adaylarından onayladıklarını sunum tarihini takip eden 10 (on) gün içerisinde sicil kuruluna bildirir.
sicil kurulu derhal, yönetim kurulu kararı ile adaylıkları kesinleşenlere işlemlerini gerçekleştirmek için gönderme tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içinde giriş ve yıllık ödentilerini yatırmaları hususunu iadeli taahhütlü mektup ile bildirir.
bu ödentilerin süresi içinde ve tam olarak ödenmesini takiben, yıl sonuna kadar alınacak yönetim kurulu kararı ile üyelikten doğan hak ve yükümlülükler kazanılmış olup üyelik sicil kurulu tarafından sicil defterine işlenir.
sicil defterine işlenen üyeler, ilk yapılacak genel kurulun denetimine sunulur.
üyelik başvuruları yapıldığı yıl için geçerlidir.
--- üyeliğe kabul işlemi ---

üyeliğe başvuran kişinin üyelik başvurusunda verdiği beyanların doğruluğunu araştırmak sicil kurulunun görevidir. sicil kurulunun bu görevi sadece ama sadece b grubu üyeliğinde değişmektedir.

yani demek istediğim şu;
b grubu üyelik yapılmışsa dursun aydın özbek yalan beyanatta bulunmuş ve bu beyanat şu anda başkan olmasından dolayı kendisinin kontenjanı ile kabul edilmiştir.
d grubu üyelik yapılmışsa mesude özbek yalan beyanatta bulunmuş ve sicil kurulu başkanı serdar eder ve üyeleri herhangi bir background check yapmadan üyeliği kabul etmişlerdir.

eğer b grubu üyelik söz konusu ise dursun aydın özbek'in, d grubu üyelik söz konusu ise mesude özbek ve serdar eder'in ayrıca sicil kurulunda kendisinin üyelik başvurusunu inceleyen sicil kurulu üyesi her kim ise bu kişinin konu ile ilgili tüzüğe uygun hareket etmemekten dolayı disiplin kuruluna hesap vermeleri gerekmektedir.

unutmadan kaynak: galatasaray spor kulübü tüzüğü 2. kısım - üyelik. GALATASARAY.ORG
şunu da ekleyeyim buraya: galatasaray spor kulübü üyelik başvuru formu. http://gss.gs/BLC.jpg

http://gss.gs/2153027
Suradan alintidir

Bir insanin besiktasi tutup da herhangi bir baska klube uye olmasinda nasil bir mantik olabilir ? git bjk ye uye ol yani .. bizden de bin kat kolaydir oraya uyelik

ben buyuk klubu cok seviyorum , ortamim orasi ,ama gidip moda deniz klubune uye oluyorum ... ya parasi yetmez , ya da baska bir sey vardir .. GS li olup bjk macina gidersin , fb li olup trabzonda yasayabilirsin , pekinde oturup barcelonayi da sevebilirsin

ama bjk li isen git bjk ye uye ol yani

Dursun Özbek: Eşim kadar sıkı bir Galatasaraylı bilmiyorum.
Dursun Özbek: Eşimin babası Beşiktaşlı.
Dursun Özbek: Gözünün üstünde kaşın var diyerek bu konulara eğilmelerini bambaşka bir amaca bağlıyorum.

Iyi kardesi Futboldan sorumlu... Oglu efutbolmuydu neydi, hani kume dustuk ya orada... Karisinada artik biseyler bulur herhalde :D

Üst Alt