Bilet Fiyatları İnsin, TT Arena Coşsun… - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bilet Fiyatları İnsin, TT Arena Coşsun…

Cevap: Bilet Fiyatları İnsin, TT Arena Coşsun…

herkes gücü nispetinde alabiliyor parası olmayan ama tum maçlara gitmek isteyenlere kombine alsın bilet alsın zengin iş adamlarımız doldursunlar oraları

hangi cahil geçen sezon sivas fe fb maçı hariç diğer maçların ortalaması 10-15 bin yazar?

iki kale arkası toplamda neredeyse 30 bin yapıyor zaten. kale arkaları her maç neredeyse full doluyor.

Galatasaray samsun ve eskişehir maçlarını 35 bine oynadı ayrıca.

hangi cahil geçen sezon sivas fe fb maçı hariç diğer maçların ortalaması 10-15 bin yazar?

iki kale arkası toplamda neredeyse 30 bin yapıyor zaten. kale arkaları her maç neredeyse full doluyor.

iki kale arkasının toplamı 16-17 bindir en çok.

böyle bir konunun olması ne kadar saçma.fb ve bjk ile çekişiyoruz diyoruz ve fbnin en ucuz bileti 44 tlden satılıyor biz 40'ı indirelim diyoruz.böyle rekabet olmaz.uzaklık dediğiniz yer mecidiyeköyden metroyla yarım saat.bu uzaksa maça gelmeyin daha iyi.ben gayet memnunum.

böyle bir konunun olması ne kadar saçma.fb ve bjk ile çekişiyoruz diyoruz ve fbnin en ucuz bileti 44 tlden satılıyor biz 40'ı indirelim diyoruz.böyle rekabet olmaz.uzaklık dediğiniz yer mecidiyeköyden metroyla yarım saat.bu uzaksa maça gelmeyin daha iyi.ben gayet memnunum.

İnsin denilen biletler 300 ve 400 arasında olanlar 40 lıklar değil

Haberi yapan benim. O maçlarda 10-15 binden fazla seyirci olduğunu düşünmen, haberi yapana (ben olmasam da bu tepkiyi verirdim) cahil diyerek hakaret etmeni gerektirmez. Önce adam gibi yorum yapmayı öğrenmelisin. Bu haberdeki vurgu hedefsiz maçlarda stadtaki seyirci sayısının azlığı. Mübalağa sanatını bilmek zorunda değilsin, ama bilene laf söylersen, işte o zaman cahil tarafın yönü değişir.

Sonuçta o haberi yapan bu forumdan biri, burası yanlış olmuş demek yerine "cahil" demek de nedir ya?

----

Hem Galatasaray 'ın Samsun ve Eskişehir maçlarını kaç kişiye oynadığı ile ilgili bir detay yok haberde. Farklı birşey söylemedim ben de. Ama bu sayıyla bile pahalı koltukların boş kaldığı su götürmez ve kameraya kötü görüntü veren bir gerçek. Birçok Galatasaray 'lının bilet fiyatları yüzünden takımından ayrı kaldığı da...

Üstelik maçı izleyen taraftar sayısının sıradan lig maçlarında düştüğünü ve düşeceğini görmemek için ancak kör olmak lazım.

Bok atacak yön aramaktansa, haberlere ne anlatıyor diye bakmak daha iyi olur. ;) Bilmem anlatabildim mi?

NKFVAS konusunda yazdıklarından ve düşüncelerinden dolayı, seni hiçbir konuda dikkate almayacağım Mesut.

Elimizde net sayı yok. Ancak şunu biliyorum ki, geçen yıl kombineler dışında 5400 'er bilet satılmıştı Buca ve Karabük maçlarında. Ligden koptuğumuz maçları hiç saymıyorum bile.

Bunlara kombine rakamları ekleniyor ve 20-25.000 kişi stadtaydı deniyor. Ama o kombinelerin kaçı gerçekten stadtaydı burası muamma.

Tekrar vurguluyorum, ana amaç başında beri hep boş kalan koltukların fiyatlarını düşürmektir. Stadta 100.000 kişi olsa bile, stadın en iyi yerindeki o koltuklar boş ve bu kötü görünüyor.

Oha 'lar ve çüş 'lerden sıyrılın ve işin bu boyutunu görün.

Bilet fiyatlarının pahalı olması eski yönetimin stad açılışında sattığı 1,5 yıllık kombine fiyatlarından kaynaklanıyor.

Ben kombine sahibiyim.

Bu sorunu şu şekilde çözülebilir diye düşünüyorum.

Bilet fiyatları düşürülür, kombine sahiplerine gelecek yıl alacakları kombinelerde %20-25 indirim yapılır veya kombine sahibi olduğu koltuktan daha üst sınıftaki koltuklara geçiş yaptırılır. Örneğin Pegasus 4.kat kombine sahibine Doğu 4 kattan bir yer verilir.

Başka da aklıma bir çare gelmiyor. Ama kombinelilere bir avantaj sağlanmadan bilet fiyatları düşerse, gelecek yıl bu yılki kombine alan taraftarın çoğu kombine almaz diye düşünüyorum.

Haberi yapan benim. O maçlarda 10-15 binden fazla seyirci olduğunu düşünmen, haberi yapana (ben olmasam da bu tepkiyi verirdim) cahil diyerek hakaret etmeni gerektirmez. Önce adam gibi yorum yapmayı öğrenmelisin. Bu haberdeki vurgu hedefsiz maçlarda stadtaki seyirci sayısının azlığı. Mübalağa sanatını bilmek zorunda değilsin, ama bilene laf söylersen, işte o zaman cahil tarafın yönü değişir.

Sonuçta o haberi yapan bu forumdan biri, burası yanlış olmuş demek yerine "cahil" demek de nedir ya?

----

Hem Galatasaray 'ın Samsun ve Eskişehir maçlarını kaç kişiye oynadığı ile ilgili bir detay yok haberde. Farklı birşey söylemedim ben de. Ama bu sayıyla bile pahalı koltukların boş kaldığı su götürmez ve kameraya kötü görüntü veren bir gerçek. Birçok Galatasaray 'lının bilet fiyatları yüzünden takımından ayrı kaldığı da...

Üstelik maçı izleyen taraftar sayısının sıradan lig maçlarında düştüğünü ve düşeceğini görmemek için ancak kör olmak lazım.

Bok atacak yön aramaktansa, haberlere ne anlatıyor diye bakmak daha iyi olur. ;) Bilmem anlatabildim mi?

bu haberin medya tarafından yapıldığını düşündüm. mübalağa anlaşılmayacak kadar uzak bir dilde yazılmasıda benim anlama eksikliğimden değil anlatanın eksikliğinden kaynaklı olabilir saygıdeğer abim :)

cahil dememin sebebi dediğim gibi öyle düşünmem oldu haberin adresine hiç bakmadım bu yüzden.

Ama rakam olarak samsun veya eskişehir maçı için staddan bildirilen rakam yanlış hatırlamıyorsam 36 bin bunuda ekleyeyim.

Bilet fiyatlarının fb bjk rekabetiyle ne alakası var ? Gerekirse biletler maça göre 5 tl olsun ama o stat doldurulsun bir şekilde

Yoğun istekten dolayı rakamı 20-25.000 yaptım. Cehaletten kurtuldum, çok şükür. Hem artık konu sapmadan ilerleyebiliriz belki.

400TL lik biletler es geçilerek, 40TL lik biletler zaten ucuz, "bilet fiyatları inmesin" yönünde yorumlar görmek de güzel, kendi adıma sürpriz oldu. Bakalım daha neler göreceğiz?

Son söz, Fenerbahçe maçında bile dolmayan en pahalı koltuk dilimininin fiyatlarını savunan çıkmasın mümkünse.

@ Mesut, bu yılki Samsun ve Eskişehir maçlarının seyirci sayıları ile bir derdim yok. Bunun sürdürülebilir olması ile bir derdim var. Sürekli yazıp duruyorsun da söyleyeyim dedim. Sonra yine "anlatamadın" deme.

Zaten bilet fiyatlarındaki en büyük saçmalık aralarındaki uçurumdan kaynaklanıyor. Yani bir yerde 40 TL ye maç izlenirken 2 koltuk yanı tribün değiştiği için 300 TL oluyorsa bu anormalliktir. 40 TL lik bilet zaten satılıyor. Çok pahalı biletin alıcısıda mevcut ama sınırlı sayıda. Ülkemizin ekonomik koşullarınıda düşünürsek 400 TL olan bir biletin 100 120 TL ye çekilmesi kanımca doğru olur. Çünkü kişi 400 TL ye bir bilet almaktansa en az 3 bilet alma şansına sahip olacaktırki Stadyum full çeker.

Yoğun istekten dolayı rakamı 20-25.000 yaptım. Cehaletten kurtuldum, çok şükür. Hem artık konu sapmadan ilerleyebiliriz belki.

400TL lik biletler es geçilerek, 40TL lik biletler zaten ucuz, "bilet fiyatları inmesin" yönünde yorumlar görmek de güzel, kendi adıma sürpriz oldu. Bakalım daha neler göreceğiz?

Son söz, Fenerbahçe maçında bile dolmayan en pahalı koltuk dilimininin fiyatlarını savunan çıkmasın mümkünse.

@ Mesut, bu yılki Samsun ve Eskişehir maçlarının seyirci sayıları ile bir derdim yok. Bunun sürdürülebilir olması ile bir derdim var. Sürekli yazıp duruyorsun da söyleyeyim dedim. Sonra yine "anlatamadın" deme.

Abdullah Abi

Bu rakamın sürdürebilmesi için bilet fiyatlarından çok başarıya endeksli bir seyirci kitlemizde var. Fiyatlar pek önemli değil gibi hani.

Ama yinede pahalı olduğu aşikar.

Biletler bedavaya verilse bile bir iki mactan baska o stat dolmaz.

Gidis yine idare ediyor yani o kadar izdirap degil ama cikis ve eve donus delilikten baska birsey degildir. O 2-3 saat suren stattan cikip metro/metrobus a binmeye kabul edenlerden baskalari gitmez. stada aileler toplanmadigi surec buyuk maclar haric hic bir sekilde dolmaz.

Ve bunun bilet fiyatlari ile bir alakasi oldugunu hic dusunmuyorum.

bence bu stadın çıkış olayını çok abartıyoruz bende tt arenaya giderken ve gelirken metro kullanıyorum maç bittikten sonra bir 30 dakka bekliyorum oldukça rahat gidiyorum evime hiçte öyle 2-3 saat diye birşey yok

Üst Alt