Bir Başkadır (Netflix) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bir Başkadır (Netflix)

Başka konu mu yok neden hep milletle uğraşmak?

Bu memleket ne etti size? Millet aya çıktı siz hala memleketi dönüştürme peşindesiniz yaşayın hayatınızı karışan mı var?

düşmanlarımız kim reis ifşa et
Düşman demeyelim de ahaliyi eleştirince ahaliden farklılaşacağını sanan naifler var komikler

içki içen içmeyenden filan kendini farklı sanıyor hep derim bir Alman saçını da boyasan alkolik de olsan bir Türkü 1 kilometreden tanır zira Türk bireyci olamaz sürekli dedikodu yapar özgünlüğe karşıdır hep çevresinin takdirini ister bunlar Türklerin temel hasletleri özgüvensizdir yoksa hem Zeki hem ahlaklı hem de çalışkandır çoğu millete göre

sadece kavram kargaşası yaşıyoruz bizim sohbet sandığımız gıybet

misafirperverlik sosyalleşme sandığımız mobbing

sağduyu sandığımız faşizm

bırakalım isteyen istediği gibi yaşasın insanları ötekileştirmeyelim

en çok şikayet eden de hep en zalim olan yahu örnek aldığımız şahsiyetlere bak mevlana işbirlikçi hain

köroğlu, pir sultan eşkiya

çocuk hikayelerimizde bile yol kesici deli dumrul var

aşk hikayelerimizde zengin kocaya kaçıp sınıf atlayan kezbanlar

valla bu milletin mayası öyle sağlam ki yine iyi dayanıyoruz

Ilk bölümüne 10 dk dayanabildim, sonra baktim monoton diyalog daha yarim saat devam ediyormus...bilmiyorum bir kirmizi oda tadi vermedi, o diziye ve konuyu cok begensemde

Her boku eleştirip durmayın ya.

Yemin ederim aynı işi yabancı yapsa filozof gibi diziyi yorumlarsınız.

Dizi işte, gayet güzel. Değişik bir yapım olmuş. Aynı pasaport ve dile sahip olan insanların, yine aynı şehirde yaşamalarına rağmen aralarında dağlar kadar fark var. Düşünce ve yaşam tarzı olarak.

Beğenmiyorsanız da argümanlarla yazın. Bir şey sizin tarzınız olmayabilir, fakat bu dizinin suçu değildir. ‘Uykuya daldım’ diyor, o zaman izleme güzel kardeşim. YouTube’dan aç Memati’yi izlersin tek silahla 87 kişiyi indiren bir sürü videoları var.

Evet hiç kimlik kargaşası, dayatması, yaşam kavgası yaşamamış bir toplum için ütopik bir hikaye. Persepolis'ten beri gördüğüm en romantizm kokan yapım. Bu ülkede sanki böyle şeyler yaşanıyormuş, insanlar aileleri, eşleri ve hatta arkadaşları tarafından baskılanıyormuş gibi resmetmek neredeyse Fetöcülükle eşit derecede günahtır. İvedilikle ülkemizin gerçeklerine yönelmeli ve Konya'da çay demleyen robot yapan Akinrobotics'e dair BBC standartında belgeselleri yapmaya girişmeliyiz.

Turnusol gibi dizi. İzleyin, izlettirin.

Renk, kamera, oyunculuk muhteşem bence. Beni istemsizce geçmişe alıp götürdü ki dizide istenen bence bu. + biraz daha akıcılık gerekiyor.
Kırmızı oda da 5 dakika garip kardeş muhabbetine katlanan insanlar bunu eleştirmemeli.

Gerçeklere sırt çevirmek veya gerçekleri görmemek onların gerçekliğini etkilemez sadece göz ardı edilmiş olur. İnsanlar çoğu zaman her şeyi içine ata ata yaşıyor bu ülkede.

şükürler olsun kaliteli türk içerik geldi. yalın hikayeden kopmayan bileni içinde tutan herkesin hikayesini ortak dille anlatmaya çalışan mis gibi yapım

Üst Alt