bir zamanlar süper lig'de bulunan ve yok olan kulüpler | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

bir zamanlar süper lig'de bulunan ve yok olan kulüpler

finansal durumu cok kötüyse bir süre sonra tepetaklak olup yok olan kulüplerdir.

serbest düsüste olan veya batip giden/gidecek kulüpler listesi epey uzun: eskisehirspor, osmanlispor, elazigspor, karabükspor, manisaspor, mersin idmanyurdu, adanaspor, kayseri erciyesspor, gaziantepspor, orduspor, bucaspor, diyarbakirspor, malatyaspor ilk akla gelenler.

buna karsilik samsunspor, kocaelispor, karsiyaka, boluspor ve sakaryaspor gibi uzun süredir süper lig'de görünmeyen köklü kulüpler mevcut. bu kulüplerin yerini doldurmak icin iste yeni malatyaspor, gaziantep futbol kulübü, manisa futbol kulübü gibi takimlari pohpohladilar.

yeni sezon öncesi tff 1.lig'e yükselen takimlar keciörengücü, menemen belediyespor ve fatih karagümrük olmustu. köklü kulüpler kötü yönetilmeye devam edilirse kasimpasalar ve basaksehirleri mumla arayip tonla belediye takimini süper lig'de görebiliriz.

osmanlispor, uefa'da villarreal'e kök söktürüyordu daha bir kac sene önce.

karabük uefa'da oynadi. erciyes 13 sene önce atletico madrid'e karsi oynamisti. hector cuperli ordu güya uefa hedefliyordu.

mersin son büyük galibiyetini bize karsi almisti. elazigspor yilmaz vural'la fenere karsi 2-0 öne gecip 2-2 berabere kalmisti.

o gün gol atan ingiliz forvet suan ingiliz 4.liginde oynuyor, sol kanat zeegelar ise sporting ve watfordu gördü. simdi udinese'de oynuyor .

Daha eskileri var istanbulspor, Sariyer, Vefa, Karsiyaka, Altay. Bir ikisi bir alt ligte olabilir. AMA yine de uzun zamandir 1. Veya Superligte yoklar.

Tokatlarıyla meşhur Siirt Jetpa

14-15 yaşlarımda Siirt Jetpa-Galatasaray maçı vardı İzmir Atatürk Stadı'nda oynanan. Lucesculu ilk sezon. Siirt'in cezası mı vardı yoksa daha çok gelir elde etmek için maçı İzmir'e mi aldırmışlardı ne. 60. dakika gibi Bülent atılmıştı. 80 küsürde Serkan atmıştı golü bizim bulunduğumuz kaleye 1-0 kazanmıştık. Ne sevinmiştim ya, o ana gittim şimdi.

14-15 yaşlarımda Siirt Jetpa-Galatasaray maçı vardı İzmir Atatürk Stadı'nda oynanan. Lucesculu ilk sezon. Siirt'in cezası mı vardı yoksa daha çok gelir elde etmek için maçı İzmir'e mi aldırmışlardı ne. 60. dakika gibi Bülent atılmıştı. 80 küsürde Serkan atmıştı golü bizim bulunduğumuz kaleye 1-0 kazanmıştık. Ne sevinmiştim ya, o ana gittim şimdi.

ewt birkaç gün önce özetini izlemiştim.

Üst Alt