boca juniors - river plate - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Eksi den

river'in orospu boca'yı sikerttiği maç. ulan şu river kaybetse harbi ayıp olurdu. arjantin devlet başkanı 14 yıl boca başkanlığı yaptı. river 50 bin kişinin önüne çıktı ve 2-2 berabere kalarak alnının akıyla geri döndü. boca deplasmana giderken bilerek güvenlik önlemleri alınmadı ki river buradan ceza yiyip saha seyirci avantajını kaybetsin. ki nitekim de öyle oldu. arjantin devlet başkanı ile boca kulübü başkanı konuyu fıfa'ya taşıdı ve istediklerini elde etti. river buna rağmen yenik başladığı maçı galip bitirdi o kadar hakem katliamına rağmen.

öyle boca fakir river zengin bunlar da boş muhabbetler. kulüp ayrılma kararı aldığında river bir üst mahalle'ye taşındı zengin mahallesine yakın olduğu için bu sıfatı taktılar. boca palermo, riquelme ve teveze 10 milyon dolarları saçan kulüp river ise hep alt yapı. bugün oynanan maçta sahanın mutlak hakimi yine river'di. adamlar analarının ak sütü gibi hak etti bunu. zaten boca'da sarı lacivertli aq bana birilerini hatırlatıyor ama kimi.

10.12.2018 01:0

Buenos Aires'ten kaçtılar İspanya'da koyduk

DuAcO1dU0AEV212

Zenginlerin takımı diyon da boca yıldız kaynıyor river kolej takımı havasındaydı resmen
Ben takımların tarihsel ve Arjantin halkın gözünde olan gerçek simgelerinden söz ediyorum.

Ayrıca yıldız dediğin kişiler fakir ailelerden ortaya çıkmış boca öz kaynaklı isimler.

Nereden geldiklerini unutmayıp kariyerlerini burada bitirmek istemişler işte.

Ben takımların tarihsel ve Arjantin halkın gözünde olan gerçek simgelerinden söz ediyorum.

Ayrıca yıldız dediğin kişiler fakir ailelerden ortaya çıkmış boca öz kaynaklı isimler.

Nereden geldiklerini unutmayıp kariyerlerini burada bitirmek istemişler işte.
Arjantinde yaşamadığım için takımların sosyolojik yapılarıni bilmiyorum ama bu tür sınıflandırmalar hep şehir efsanesi oluyor.bu river zengin takımı olsa küme düşecek seviyede kötü kadrolara sahip olmazdı zaten.yanlışım yoksa ekonomik zorluklar yaşadılar o dönem

Üst Alt