Borussia Dortmund, Karim Adeyemi Transferini Açıkladı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Borussia Dortmund, Karim Adeyemi Transferini Açıkladı

Ama fmye oyun diyorlar
fm gibi yönetiyolar bayılıyorum valla
Demek ki Haaland transferinin beklenmesinin nedeni buymuş.Hemen açıklamasalar taraftarlar sıkıntı çıkarırdı..
benim kariyerde de haland'ın yerine almışlar sonra gladbach'a gitmiş.

bmip6rq.png

20 yaşındaki Alman milli futbolcu, bu yaz Bundesliga ekibine katılacak.

Borussia Dortmund, Red Bull Salzburg'dan Karim Adeyemi'yi 2027 yılına kadar transfer ettiğini doğruladı.

20 yaşındaki oyuncunun Dortmund'a transfer olmak Manchester United da dahil olmak üzere bir dizi kulübü reddettiği bildirildi.
Haber, Erling Haaland'ın 51 milyon £ (63 milyon $) karşılığında Manchester City için Dortmund'dan ayrılacağının doğrulandığı gün geldi.

Adeyemi, Avusturya şampiyonu Salzburg ile 22 gol attığı harika bir sezonun ardından Dortmund'a gidiyor.

Bu süreçte ilk kez Almanya milli takımına seçildi ve Ermenistan'ı 6-0 yendikleri maçta bir de gol attı.

Ne söylendi?​

2018'de Salzburg'a katılmadan önce Almanya'da altyapılarda oynayan Adeyemi, transfer hakkında şunları söyledi: "Küçük bir çocukken siyah sarı formalı futbol beni büyüledi. Bu yüzden Dortmund'un ilgisini öğrendiğimde BVB'ye geçmek istediğimi hemen anladım.

"Uzun vade için kasten imzaladım çünkü fantastik Dortmund taraftarlarının desteğiyle orta vadede şampiyonluklar kazanabilecek heyecan verici bir takım olacağımıza inanıyorum."

"Adeyemi'nin kalbi siyah sarı forma için atıyor ve Avrupa'nın büyük kulüplerini bizim için reddetti."

Salzburg ne dedi?​

Salzburg, Adeyemi'yi kulüpte geçirdiği süre boyunca "olağanüstü şeyler" başardığı için övdü ve ona gelecek için iyi dileklerde bulundu.

Sportif direktör Christoph Freund, "Karim'in bize ne zaman geldiğini hala çok net hatırlıyorum. Muazzam yetenekli, genç, eğlenceli ve kibar bir adamdı," dedi.

"Bir oyuncu olarak bizimle geçirdiği dört yılda muazzam bir gelişme gösterdi ve bizimle olağanüstü şeyler yaşadı.

Adamlar gidenin yerini aynı gün dolduruyor bizdeyse günler aylar mevsimler geçiyor asla dolmuyor
Bizim gibi ancak oyuncu gittikten sonra yerine oyuncu bakmadıkları için. Aylardır bu çocuk Dortmund gündemindeydi zaten.

Biz Kerem'i satsak, ancak satıldıktan sonra yerine adam bakmaya başlarız. Sonra da kimseyi bulamayız saçma sapan son gün transferi yaparız.

Bana manyak diyenler cikacaktir ama oyunlarda futbolcu potansiyeli belirleme meselesinde net sekilde manipulasyon yapildigina inaniyorum. Bu Red Bull grubu kesin mamaliyor oyun yapimcilarini. FM'de acayip topculari var diye arada maclarini izliyorum denk geldikce Sesko, Adeyemi, Gvardiol vs. full balon gorunumunde. Topcu gibi topcu olani hemen sivriliyor zaten Mane ve Haaland gibi.

Bana manyak diyenler cikacaktir ama oyunlarda futbolcu potansiyeli belirleme meselesinde net sekilde manipulasyon yapildigina inaniyorum. Bu Red Bull grubu kesin mamaliyor oyun yapimcilarini. FM'de acayip topculari var diye arada maclarini izliyorum denk geldikce Sesko, Adeyemi, Gvardiol vs. full balon gorunumunde. Topcu gibi topcu olani hemen sivriliyor zaten Mane ve Haaland gibi.
Fm oyuncunun potansiyelini belirler ne seviyeye geleceğini %100 kestiremez bir futbolcu mental olarak sağlam gelişime açık ve doğru yerdeyse bunu gösterebilir anca yoksa sadece fmye baksak bizim 2 tane şampiyonlar ligi kupamız olurdu bizim altyapıdan ne wonderkidler geçti

Üst Alt