# Branislav Jovanovic - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Branislav Jovanovic

Cevap: # Jovanovic

artık şu transfer sonuçlansada rahatlasak ama ben çok ümitli değilim

iyi oyuncuları pek alamayız gibi geliyor

eski günlere döndü cimbom

H. Üstüner zamanı hayal gibiydi bizim için

ben Lukunku , inamoto ,Florquin seviyesinde oyuncular bekliyorum

bu yüzden beklentiyi minimumda tutuyorum

bu saatten sonra gelecek tranferin performansını en az 1-1.5 ay sonra görebilicez

bu sırada avrupadan elenmezsek o da bizim şansımız olacak...

# Marko Jovanovic

Ofk Belgrad karşılaşmasında yorumlarıyla dikkatleri üzerine çeken efsane futbolcumuz Cevad Prekazi’nin kulübümüze önerdiği bir isim vardı…

Ofk Belgrad karşısında alınan 5-1′ lik farklı galibiyetten çok karşılaşma boyunca Cevad Prekazi’ nin yorumları aklımızda kaldı. Yorumlarıyla her fırsatta Galatasaray aşkının bitmediğini gösteren efsane futbolcumuz, kendisine çok güvendiği bir ismi de kulübümüze tavsiye ettiğini açıkladı. Ofk Belgrad’ ın altyapısında görev yapan Prekazi, Başkan Adnan Polat’ a Marko Jovanovic (Partizan) ile ilgili bilgilerin bulunduğu bir cd verdiğini söyledi. Defansif yönü kuvvetli olmasına karşın kanatlarda ve ön libero pozisyonlarında da oynayabilen Jovanovic, henüz 22 yaşında.

Jovanovic kimdir?

26 Mart 1988′ de Sırbistan’ ın Arilje şehrinde doğan futbolcu, ilk profesyonel sözleşmesine 23 temmuz 2007′ de imza attı. Partizan takımıyla 26 Eylül 2007′ de ise Rad takımına karşı ( Sırbistan Kupasında) ilk resmi maçına çıktı. 27 Ağustos 2007 ‘de Sırbistan U21 takımıyla ilk mücadelesini Moldova U21 karşısında verdi. 2008 olimpiyatlarında Sırbistan kadrosunda yer alan futbolcu gruptaki 3 karşılaşmada da görev aldı.

İstatistikleri ve Başarıları

2007-2008 Sezonu: 12 maç oynadı – golü yok. (Şampiyonluk)

2008-2009 Sezonu: 22 maç oynadı- golü yok. (Şampiyonluk ve Sırbistan Kupası)

2009-2010 Sezonu: 21 maç oynadı – 1 golü var. (Şampiyonluk ve Sırbistan

Cevap: #Marko Jovanovic

SON DAKİKA: Jovanovic Aslan oluyor

Galatasaray, Partizan forması giyen 22 yaşındaki oyuncuyu İstanbul'a getirdi.

Goal.com Türkiye

30 Ağu 2010 19:18:00

Transfer sezonun bitimine sayılı saatler kala çalışmalarına hız veren Galatasaray, Partizan forması giyen Marco Jovanovic'i İstanbul'a getirdi.

Lig Tv'de yer alan habere göre sarı kırmızılı takımın eski oyuncusu Cevad Prekazi'nin önerisi ile İstanbul'a getirdiği 22 yaşındaki önlibero ile sözleşme imzalaması bekleniyor.

Telepotik takımında kariyerine başlayan oyuncu 2007 yılından beri formasını giydiği Partizan'da 44 maça çıkmış ve 1 gol kaydetmişti.

Cevap: #Marko Jovanovic

Makoun, Ledesma, Emana, Annan derken menejer tavsiyesiyle böyle bir son dakika, panik transferi yapmak bana eski günlerimizi hatırlattı. Demek ki olay gerçekten de Adnan Sezgin'deymiş. Prekazi'nin tavisye ettiği oyuncu olup olmadığı da belli değil, oyuncuları karıştırmış bile olabiliriz (!). Bu adam stoper-ön libero'ymuş. İkinci bir çapa ön liberoya hiç mi hiç ihtiyacımız yoktu. Box-to-box'u, iki yönlüyü geçtim geçtim Cana'nın yanındaki oyuncunun sadece biraz dinamik ve hareketli, atletik olması yeterliydi. Ama görünen o ki bu adam bu tabire hiç mi hiç uymuyor. :eek:

Üst Alt