Brezilya'da Tite İstifa Etti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Brezilya'da Tite İstifa Etti

tite-600.jpg

2022 Dünya Kupası'na çeyrek finalde veda eden Brezilya'ya Tite dönemi resmen sona erdi.

Brezilya ile son turnuvasını oynayan tecrübeli teknik adam, maçın ardından yaptığı açıklamada görevinden ayrıldığını duyurdu. Tite, "1.5 yıl önce söylediğim gibi görevimi bırakıyorum. Yerime geçebilecek harika profesyoneller var. Ben sözünü ikiletecek biri değilim. Bunu dram haline getirmeye gerek yok" dedi.

61 yaşındaki teknik adam, 2016 yılından bu yana Brezilya A Milli Takımı'nda görev yapıyordu.

Brezilya, Tite yönetiminde 81 maça çıkarken, 61 galibiyet, 13 beraberlik ve 7 mağlubiyet yaşadı.

Daha önce bir sampiyonluk yasayan brezilyali hocalara baktim.
2020 yilindan önce kulüpsüz olanlara bakmadim + suan 2.liglerde görev yapanlari dahil etmedim
Portekizli veya daha yabanci bir hoca getirebilirler.

Brezilyalilar listesi pek ic acici görünmüyor:

Geninho (74)
Nelsinho Baptista (72)
Vanderlei Luxemburgo (70)
Ricardo Ferretti (68)
Marcelo Oliveira (67)
Paulo Autuori (66)
Celso Roth (65)
Dorival Junior (60)
Cuca (59)
Rogerio Ceni (49)
Fabio Carille (49)
Andre Jardine (43)

Istifa eden Tite (61) yasinda.

Daha önce bir sampiyonluk yasayan brezilyali hocalara baktim.
2020 yilindan önce kulüpsüz olanlara bakmadim + suan 2.liglerde görev yapanlari dahil etmedim
Portekizli veya daha yabanci bir hoca getirebilirler.

Brezilyalilar listesi pek ic acici görünmüyor:

Geninho (74)
Nelsinho Baptista (72)
Vanderlei Luxemburgo (70)
Ricardo Ferretti (68)
Marcelo Oliveira (67)
Paulo Autuori (66)
Celso Roth (65)
Dorival Junior (60)
Cuca (59)
Rogerio Ceni (49)
Fabio Carille (49)
Andre Jardine (43)

Istifa eden Tite (61) yasinda.
Tite bu turnuvadan önce zaten turnuva da sonuç ne olursa olsun ayrılacağını açıklamıştı. Hatta Jesus'un adı geçiyordu ve sezon başı Jesus'un tek sezonluk sözleşme isteğinin nedeni de Brezilya milli takımı ihtimali olması nedeniyle diye yazılıyordu Portekiz basınında yanlış hatırlamıyorsam

Tite bu turnuvadan önce zaten turnuva da sonuç ne olursa olsun ayrılacağını açıklamıştı. Hatta Jesus'un adı geçiyordu ve sezon başı Jesus'un tek sezonluk sözleşme isteğinin nedeni de Brezilya milli takımı ihtimali olması nedeniyle diye yazılıyordu Portekiz basınında yanlış hatırlamıyorsam
Palmeiras'i sampiyon yapan Abel Ferreira ismini okudum Twitter'da. O da porktekizli. Mourinho diyenler var, Jorge Jesus diyenler var.
Epey Portekizli ismi geciyor aslinda.

Palmeiras'i sampiyon yapan Abel Ferreira ismini okudum Twitter'da. O da porktekizli. Mourinho diyenler var, Jorge Jesus diyenler var.
Epey Portekizli ismi geciyor aslinda.
Evet JJ'nin adı sezon başında da çıkıyordu. Brezilya milli takımını istiyordu Jesus. Mourinho'nun geleceğini sanmıyorum, Abel'in ise 2024 Aralık'a kadar sözleşmesi var yaş olarakta henüz milli takım düşünmüyordur sanki. JJ Brezilya'nın başına geçerse şaşırmam bu sezon Fener'de bitirir. Sezon sonu sadece Brezilya'da devam eder gibi.

Üst Alt