Brezilyalı Futbolcuları Taşıyan Yolcu Uçağı, Kolombiya'da Düştü! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Brezilyalı Futbolcuları Taşıyan Yolcu Uçağı, Kolombiya'da Düştü!

PSG, Chapecoense'ye 40 milyon € yardımda bulunacağını açıkladı.

Brezilyalı kulüpler ortak bir açıklama yaparak ilk transfer sezonunda Chapecoense’nin transfer ücretlerini karşılayacağını duyurdular.

Kulüpler ayrıca Chapecoense’nin 3 sezon boyunca küme düşmekten muaf olması için federasyona başvuruda bulundu

Sevilla sembolik olarak Chapecoense’den merhum bir futbolcuyu transfer edip kulübe maddi yardım sağlayacağını açıkladı.

Atletico Nacional kulübü, resmi internet sitesinden Sudamericana şampiyonu Chapecoense'yi tebrik etti.

:hat:

Çok üzücü bir olay.

Hayatını kaybeden futbolcu, teknik ekip ve yönetim kurulundakilerin yakınlarına sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

İyi bir planlama ile alt liglerden üst liglere tırman, Güney Amerika'nın UEFA'sında finale kadar yüksel; ama başına böyle bir olay gelsin. :(

:(

CycxuG9WIAAzGsP.jpg

Yaşamını yitiren herkese Allah rahmet eğlesin.

Tüm destek olan takımlara helal olsun, insanlık hala ölmemiş..

Sonra çıkıp bu destek olanlara müslüman değil, hepsi yanacak derler..

çok kötü birşey ya

gol atınca sahadakilerle birlikte seninde tribünde sevindiğin adamlar artık yok ve 23 kişiyi oluşturan takım 11i kuramıyor yani yoklar

abi düşündükçe bi hoş oluyorum beynim boşalıyor

1-1 biten maçın rövanşında son dakikaya 0-0 girilmişken San Lorenzo, altıpas içinden yüzde yüzlük bir gol kaçırmış. Eğer o pozisyon gol olsa Chapecoense elenip finale kalamayacaktı. Bu yüzden de final maçı için Kolombiya'ya gitmek zorunda da kalmayacaktı. Ama o top gol olmadı ve kaleci kurtardı. Kurtardığı top sayesinde 5 gün boyunca muhtemelen kariyerlerinin en büyük başarısını elde edip, en mutlu günlerini geçirdiler. Neyi kaybedeceklerini bilemeden..

76 kişinin yaşamını yitirdiği uçak faciasından sağ kurtulmayı başaran üç futbolcunun durumu belli oldu.

Südamerikana Kupası finali için Kolombiya'ya hareket eden ancak uçağın Medellin yakınlarında düşmesi sonrası büyük bir facia yaşayan Chapecoense takımında kaza sonrası hayatta kalan üç futbolcunun durumu belli oldu.

81 kişiyi taşıyan uçakta 76 yaşamını yitirmiş ve 5 kişi hayatta kalmıştı. Hayatta kalanlardan biri malzemeci, biri hostes ve üçü de futbolculardandı.

Reuters haber ajansında yer alan habere göre üç futbolcunun durumu belli oldu. Buna göre Helio Neto'nun kafa tasında, boğazında ve ciğerlerinde ağır travma olduğu ve oyuncunun yoğun bakımda tedavi gördüğü bildirildi. Öte yandan defans oyuncusu Alan Ruschel ise omurgasından ameliyat oldu. Takımın yedek kalecisi olan ve faciada ölümden dönen Jackson Follmann'ın ise kazada bacağının koptuğu açıklandı.

Üç futbolcunun da tedavisi sürüyor.

Dogru mu bilmiyorum ama Ronaldinho ve Riquelme de oynayabileceklerini söylemisler Twitter'da birkac yerde gördüm.

Transfermarkt'a baktığımda takimin hemen hepsine haç isareti konulmus cok kotu hissettim kendimi.Kurtulan üç futbolcu var ama onlarında hayatı mahvolmuş durumda.Sadece Brezilya degil tum dunya resmen yıkıldı

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu takıma yapılacak en guzel yardımlardan biri de bence lig maclarinin tamamini kendi evlerinde oynatsınlar.Uzun bir süre içlerinden kimse uçakla seyahat etmeyi kaldıramaz

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt