Bruma: "Kafam rahat, Galatasaray'da devam ediyorum" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bruma: "Kafam rahat, Galatasaray'da devam ediyorum"

Bunların arasında en uyumlu çalıştığın teknik direktör kimdi?
Kesinlikle Fatih Terim. Ona çok şey borçluyum. Beni bu kulübe kazandırdı ve ondan çok şey öğrendim. Umarım bir gün onunla tekrar çalışma imkanı bulurum.

Hayirli evlat :hat:

Bruma : Ben Galatasaray'ı yaşıyorum. Galatasaray'la yaşıyorum.

:hat:

Cocuga demediginizi birakmadiniz son günlerde. Biraz tutarli olun yahu her cikan habere baliklama atlamayin.

Cocuga ne küfürler ettiler Instagram da falan. Hep en uclarda yasiyoruz, ya en iyi ya en kötü diye bir görüsümüz var.

Gitmek istese bile bu kadar abartmanin manasi yok.

Bunların arasında en uyumlu çalıştığın teknik direktör kimdi?
Kesinlikle Fatih Terim. Ona çok şey borçluyum. Beni bu kulübe kazandırdı ve ondan çok şey öğrendim. Umarım bir gün onunla tekrar çalışma imkanı bulurum.

Hayirli evlat :hat:

3 haftada çok şey borçlanacak ne öğretti acaba ft buna çok merak ettim.Ft öğretse öğretse klübünü satarak para nasıl kazanılır onu öğretmiştir bence.

bu kavruk çocuğu gözüm tutmadı adem kardeş var bunda bir numara sürekli dönüyor.

967d60e15afe2d13e6bec4b86027182e.jpg

Bu hareketi ile, adamligini cok genc yasta tescillememismidir sencede ?

Burumu ile ilgili bunlari yazayim... Kariyerinde büyük bir hata yapti, ve bu hatanin baslangici Galatasaray´a gelmesi ile baslamadi. Bruma direk cok büyük bir takimda oynayabilecek kadar iyidi zamaninda, son tercih disinda, ayni su an Emre Mor gibi müthis bir oyuncuydu. Risk aldi, ve bu risk onu kariyer anlaminda cok fazla geriye itti. Ne kadar iyi olursan ol, kariyer merdivenlerini, teker teker gecmek, bazen en dogru karar olur.

Sportingde kadro disi kalip, hazirlik kampi yapamamasi. Fizik olarak daha hazir olmadan, dogru düzgün yüklemesiz, ilk full profesyonel sezonuna baslamasi. Teknik Direktör degisikligi sonrasi, yanlis yüklemelerin tetiklemis olabilecegi sakatliga yol acti. O sakatlik en az iki sezonunu caldi. Buruma ne 14/15, ne de Sociedad´da 15/16´da gercek potansiyalina göre oynadi. 13/14 ilk haftalari, ve bu hazirlik kampinda yine ilk defa kendi potansiyalina uygun sekilde oynadi. Bu hazirlik kampinda ilk defa, o Sporting´den, Portekiz U20´den gördügümüz o ego, ve özgüven ile oynadi.

Oysaki bir iki sene Sporting´de kalsa, zaten cok büyük bir paraya, ve tamamlanmis bir gelisim ile, göndereceklerdi büyük bir kulübe. Ilk hedefi daha büyük takimlardi, sonra olmayinca, Galatasaray´da bir sene CL´de parlayip, hem para kazanip, hemde büyük kulübe gitme plani yapti. Yani Buruma hic bir zaman zaten kalici olmak icin gelmedi, onun hedefi herzaman avrupanin devleri oldu ki, zaten bu hedefinin olmasi önemlidir. Gider gitmez, ama avrupa hedefini gömmüs oyuncu esas sorun yaratir kanimca.

Su an ise 13/14´de nerdeyse ayni yerde, sadece biraz daha "olgun." PSV´ye transferi olursa, tabiki hayir demez. O da biliyor ki, orada hem gelisimi acisindan, hemde scoutlarin radarinda olmasi acisindan, en uygun kulüplerden oldugunu. Ben cok tuttaracagini zannetmiyorum, ama satilirsa, oraya seve seve gider. Kendisi icinde en hayirlisi budur.

Ama acikcasi kisisel olarak, en az bir iki sene oynadigi futbolundan mest olmadan, gitmesini istemiyorum. Aslolan Galatasaray oldugu icinde, Burumu icin en iyi olan, ikinci plana düsüyor bu sekilde.

Üst Alt