bruma'nın gitgide ptt 1. lig futbolcusuna dönüşmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

bruma'nın gitgide ptt 1. lig futbolcusuna dönüşmesi

İster kızın. İster üzülün. Gerçek bu. Adamın çok iyi diyebileceğimiz tek bir özelliği yok. Ne son vuruşu iyi, ne pası, ne fiziği. Galatasaray tarihinin ve Fatih Terim'in Galatasaray'a armağan ettiği en büyük kazıklardan biri bence. Yazık günah be. Sneijder 7.5 milyon, Bruma 12 milyon. 12 milyona iki tane direkt katkı sağlayacak futbolcu bulunurdu.

Bakis acin gene yanlis. 12 milyon euro luk bir futbolcu degil zaten bu odenen para gelecege yatirim icin odendi. Genc oyuncularin gelisme potansiyelini goz onunde bulundurarak bu fiyatin ustunde bir degeri/katkisi olacagi icindir.

Yoksa elbette 12 milyon euro ya hazir oyuncu alabilirdik ama tekrar soyluyorum genc oyunculara odenen paralar gelecegi yatirim amacli odenir. Once bu bakis acisini iyi kavramak lazim..

Son düzenleme:
Bakis acin gene yanlis. 12 milyon euro luk bir futbolcu degil zaten bu odenen para gelecege yatirim icin odendi. Genc oyuncularin gelisme potansiyelini goz onunde bulundurarak bu fiyatin ustunde bir degeri/katkisi olacagi icindir.

Yoksa elbette 12 milyon euro ya hazir oyuncu alabilirdik ama tekrar soyluyorum genc oyunculara odenen paralar gelecegi yatirim amacli odenir. Once bu bakis acisini iyi kavramak lazim..

Katılıyorum ama biz futbolcu geliştirmek için ne kadar doğru bir ülke, ne kadar doğru kulübüz?

Tarik kadar buyuk kazik yok, bruma iyidir gelistirecek kendini.

★★★★

Bruma kötü falan ben de eleştiriyorum. Ama çocuk çabalıyor, birşeyler yapmaya çalışıyor.

Tarık açıkça söylüyorum kız gibi oynuyor. Ne fiziki yeterlilik ne de teknik var.

Bir de isteksizlik ve sallamazlık girince go home dur son sözüm

Katılıyorum ama biz futbolcu geliştirmek için ne kadar doğru bir ülke, ne kadar doğru kulübüz?
Orasi tabiki ayri bir sorun ve arastirilmasi gereken onemli bir detaydir.

Bizim ulkede sorun sadece alt yapi antrenorleri veya calismalari degil, bunun yani sira genel bakis acimis yanlis: Genc oyunculara sans vermeme, onlari acemi gorup yasli/tecrubeli ayaklara siginmak (teknik direktorler tarafindan genellikle).

Bu yuzden de zaten ligimizin genel yas ortalamasi cok yuksek diger Avrupa ligleriyle kiyasladikmi.

Senol Gunes gibi hocalar da az oldugu icin genc oyunculara katki verecek sekilde bir egitim sistemimizin olmamasi da boyle oyuncularin potansiyelini ortaya cikaramiyoruz.

Bunu kabullenip boyle oyunculari almayip veya gondermek yerine, bu taboo yu kirmamiz lazim. Artik yabanci kurali yok ve umit ediyorum ki diger kulupler de (bizde dahil) daha cok genc oyunculara yonelmeleri ve ligin yas ortalamasini dusurup bu tarz oyunculara daha cok sans verilmesi. Belki sabir gosterebilirsek ozaman Portekiz, Hollanda, Belcika da oldugu gibi daha cok takimda boyle genc oyuncularin ilk 11 de oynadigi bir lig izleyebiliriz..

Yahu bu çocuk koşmuyor arkadaş anlamıyorum koşmuyor ya. Topu ayağına aldığı an sağına soluna pas veriyor beni deli ediyor. Hoca ben olsam yasak ederim buna dibindeki adama pas vermeyi. Yarıp gidecen başka yolun yok derim.

Paranin altinda kaldi cocuk. O kadar vermeyecektik. 3-5 milyon olsa kimse ses edemezdi.
Sakatligi cocugu bitirdi. 1-2sene sabretmeli

pttde ne topçular var , geçen samsun maçını izledim ofoedu falan brumanın yanında haza topçu

tabi brumayı sakatlık çok geriye götürdü, ilk geldiği ayki rize-antalya ve real madrid maçlarındaki durumundan fersah fersah geride

Üst Alt