🏀 BSL 21/22 YF 5. Maç | Anadolu Efes 104-77 Galatasaray NEF | MS | 4 Haziran | TRT Spor Yıldız - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

🏀 BSL 21/22 YF 5. Maç | Anadolu Efes 104-77 Galatasaray NEF | MS | 4 Haziran | TRT Spor Yıldız

2,5 milyonluk net bütceyi 3,5-4 e cekersen, SL'de favori olursun. SL ve sonra Eurocup'da iyi performans gösterip (belki kazanip) Ligde yine Top 4e girip, yari finalda Efes/Fb'den 1-2 mac alsak bence baya basarili bir sezon gecirmis oluruz.

Daha yüksek bütceye gerek yok zaten. Ha belki 1 Euro 7-8 olursa ve borcu baya kapatirsak, belki 5 milyonluk bütce bile yapilir. Ama o seyler en beli daha 3-5 sene uzakta gibi geliyor.

barca-real 40 harcıyor, 2 yıldır 25 harcayan efes'e yeniliyolar işte. maksat mağdur olmayacak kadar kadro kurabilmek. sezon ortası en önemli oyuncunu kaybedince yerini doldurabilmek. onu yapamayınca bi göksenin'in yokluğuna 30'luk oluyosun işte. önemli olan en çok parayı harcamak değil, alternatifli bi kadro yaratmak. 2015'te hem efes'i, hem fener'i eleyip şampiyon olan karşıyaka gibi. o zaman bütçe farkı da bugünkünden çok çok daha az değildi.

Bir sene başarili olursun sonra diğer senelerde heveslenip tokatlanirsin ve daha aci olur rakiplerine karşi.
Sürdürülebilir başari için her sene rakiplerinin seveyisinde bütcen olmasi lazim.

Efes'de şu an avrupanin en iyi koçu ve takimi var. Bir arada tutmaya yetecek paralari da var. En önemlisi para sorunlari yok. Hepsi tikir tikir.

Bizde futbolcu bile maşlar nezaman yatcak diye soruyor floryada.

Birkaç gündür 2.5 milyon dolarlık takımla başarı vs. diye yönetim organizasyon övülüyor. Bana göre Galatasaray'ın 2.5 milyon dolarlık takımla sahaya çıkmak zorunda bırakılması rezilliktir yöneticilerin utanması gerekir. Sen sponsor bulamıyorsun işini yapmıyorsun sonra coachun olağanüstü başarısının üstüne çöküyorsun. Bu her sene olmaz geçen sene aynı bütçeyle küme düşüyorduk. Galatasaray'ın her sene en az katıldığı avrupa kupasını kazanacak kadar bütçe koyması şarttır.

2.periyot sonrasını izleyemedim. Maç neden koptu 3.periyotta,sakatlık falan yada erken aldığımız fauller mi çok etkiledi bizi?

Birkaç gündür 2.5 milyon dolarlık takımla başarı vs. diye yönetim organizasyon övülüyor. Bana göre Galatasaray'ın 2.5 milyon dolarlık takımla sahaya çıkmak zorunda bırakılması rezilliktir yöneticilerin utanması gerekir. Sen sponsor bulamıyorsun işini yapmıyorsun sonra coachun olağanüstü başarısının üstüne çöküyorsun. Bu her sene olmaz geçen sene aynı bütçeyle küme düşüyorduk. Galatasaray'ın en az katıldığı avrupa kupasını kazanacak kadar bütçe koyması şarttır.
Sponsor bulsunlar spor olsun diye mi maç yapıyoruz biz. Galatasaray kupanin diğer adidir kardesim

10m bütçe ile ciddi rekabetçi takım kurulur. Tabii ki diğer gelirleri basketbola aktarak olmaz o iş. Yöneticilerin tribüne oynamayı bırakıp asli işleri olan sponsor bulma ve mali kaynak yaratma gibi şeylerle ilgilenmesi gerek

Aga kimse 'bağlayarak' iyi yöneticilik ile beklediğimiz paralara sponsorluk çekemez. Zaten genelde ederinden fazla veriyorlar ama rakam komik geliyor.
Bir şirket dev sponsorluk ücreti de verebilir ama bunun hesabi matematiği var. Bizde açilmiyor o hesap.

Bir zengin işadami sağlam Galatasaray'li olacak, markasini camia ile birleştirecek... Gönül meselesi ile ancak olur. Fenerde olduğu gibi.

Yoksa bir şirket Efes gibi gidip kendi takimini da kurar o paralara...

Üst Alt