Bülent Tulun: "Sneijder Galatasaray'da kalmalı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bülent Tulun: "Sneijder Galatasaray'da kalmalı"

766714.jpg

AJANSSPOR ÖZEL
- Galatasaray eski Sportif Direktörü Bülent Tulun, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu.

Sarı-Kırmızılı takımın gündemine dair özel açıklamalarda bulunan Tulun'un röportajından önemli satır başları şu şekilde:

"Galatasaray’ın Podolski’nin gidişinden sonra bir santrafora ihtiyacı vardı. Gomis Marsilya’da iyi bir sezon geçirdi. Doğru bir transfer. Belhanda Sneijder’a alternatif bir oyuncu. Sneijder’ın durumu belirsiz olduğu için alınmış bir tedbir. Maicon hakkında çok fazla fikrim yok ancak Sao Paulo’da direk oynayan bir stoperdi. Doğru yerlere doğru adamlar alındı. İşin mali kısmına girmek istemiyorum"

'Sneijder Galatasaray'da kalmalı!'

"Sneijder, Belhanda ile aynı pozisyonda oynuyor. Belhanda tedbir olarak alınmış olabilir. Sneijder kampa katılmadı. Galatasaray için lider bir oyuncu. Geldiğiden beri üsütn bir performans sergiledi. Son senesinde Galatasaray’da kalmalı diye düşünüyorum"

'Pepe’yi tartışmaya gerek yok'

"Pepe tartışılmasına gerek olmayan bir oyuncu. Avrupa’nın, dünyanın en iyi stoperlerinden bir tanesi. Bence Beşiktaş iyi bir iş yaptı. Mali boyutuna girmek istemiyorum ancak Pepe bir markadadır"

‘Galatasaray’ın en önemli meselesi..'

"Galatasaray’ın en önemli meselesi 3 sezondur stoperlerin uyumu. Serdar Aziz, Ahmet Çalık, Semih Kaya gibi birçok stoper olmasına rağmen ideal ikili yakalanamadı. Maicon Brezilya Ligi’nde önemli bir takımda oynuyordu ancak şimdi göreceğiz. Göbekteki stoperler sevgili gibi olmalı, bu biraz zaman alır gibi geliyor. Bunun dışında Selçuk’un oynadığı pozisyon ve De Jong yerine ısıran bir oyuncu ihtiyacı var. Sağ ve sol beklerde özellikle Cavanda fiyaskosundan sonra transfer ihtiyacı var"

‘Sabri Sarıoğlu'na saygı duyuyorum'

"Sabri Sarıoğlu fedakar bir Galatasaraylı. Görev verildiği zaman işini yaptı, verilmediyse de sabırla bekledi. Kariyeri boyunca büyük paralara da oynamadı. Futbol hayatının sonunda başka bir takımda oynayacaksa buna da saygı duyuyorum"

Dursun Özbek'i taraftar neden benimsemedi?

"Taraftarın takımının yanında durması gerekir. Başarısız dönemlerde yönetim istifa sloganlarının atılmasını doğru bulmuyorum. Kolay bir ligimiz yok. Her sene başarı beklemek doğru değil. Taraftar sabırlı olmalı ve takımını desteklemeli. Dursun Özbek ile taraftar dokusu neden uyuşmadı; taraftar her zaman başarı ister. Bunu diyebilirim"

Bu adi herif zamanında Chedjou denilen gerizekalıyı bize,aldığı yıllık ücret ve bonservis dahil 15 milyon euroyu boşa harcamamıza neden olmuştu.Bunun ağzını dahi açmaması lazım.Öyle ya da böyle son 2 sezon 10 milyon euro kazanıp yokları oynayan beyzade gidecek.Bu dediklerim Selçuk,Semih ve Yasin içinde geçerli.

Bu herid 3 sene once gomis kulupsuzken anlasmisti bizim cok bilen taraftarimiz komisyoncunun buldugu oyuncu diye boklamisti, 3 sene sonra geldiginde taptiklari oyuncuya iste.
Neyse kendisi cok iyi bir profesyoneldir cenki falan cebinden cikarir.

Üst Alt