Burak Elmas: "Falcao'nun brüt maliyeti bu sene vergiyle birlikte 9,5 milyon Dolar" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas: "Falcao'nun brüt maliyeti bu sene vergiyle birlikte 9,5 milyon Dolar"

1628689921289.png

Başkanımız Burak Elmas, Divan Kurulu toplantısında konuştu.

"Algılarla hareket etseydik, şu anki transferler çok farklı olurdu. Algılarla hareket edildiği için, Galatasaray şu anda bu noktada. Algıyla Galatasaray yönetilmez."

"Stadyumla ilgili karayolları konusunda bir başvuru yaptık. Taraftarlarımızın yürüdüğü yollardan yürüyüp tespitler yaparak bütçelerini çıkardık. Buralarda çalışmalarımız olacak."

''Falcao'nun brüt maliyeti bu sene vergiyle beraber 9,5 milyon dolar.''

Mustafa Cengiz'in ihracı hakkında;

Başkan Burak Elmas: ''Bize gelen bütün disiplin dosyalarını içeriğine bakmadan Disiplin Kurulumuza sevk ettik çünkü Disiplin Kurulu'nun işine karışmak istemedik.''

Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak: ''Ben ilk kez bir Galatasaray eski başkanının disiplin kuruluna sevk edildiğini görüyorum. Sayın başkandan ricam bu olayı durdurun lütfen.''

Divan Kurulu Üyesi Taner Aşkın: ''Galatasaray Spor Kulübü'nde Başkanlık yapmış olan insanları ihraç etmek kabul edilebilir bir şey değil. Bu etik değil. Ricada bulunuyorum elinizde imkanınız varsa bu işi çözün sayın başkan.''

Galatasaray adası hakkında;

Burak Elmas: ''Tahliye kararı olmadığı için Galatasaray Adası'na şu anda çıkamıyoruz. Hukuki süreç devam ediyor. Oradaki görüntü beni de rahatsız ediyor.''

Makas acildi diyip duruyoruz durmadan. Psv'nin butcesi bizden daha dusuktu iste. Demek ki evet kurun etkilerini yasiyoruz, kuculmek zorundayiz ancak ekonomik makastan daha ote kalite makasi acilmis. Sorun gs'de yillardir 10 birim yatirim yapilip 2 birim urun/sonuc alinmasi. Bizi icerde disarda samar oğlanina cevirebilecek eu kulupleri 3 birim yatirim yapip 5 aliyor.

istediğimi sanmıyorum

istediysem de 5-7 milyon maaş lafları dolaşınca vazgeçmişimdir
Maliyet işi ne taraftarın nede TD işi o iş yönetim işidir. TD ister maliyet uygun değil der almazlar Ha FT bazen karışıyor mu karışıyor ancak o dönemde röportajında Falcao gibi oyuncuyu kim istemez demişti. Gerçekten de hangi TD istemez.

Falcao olayı bana göre şansızlık oldu Falcao dahil kimse sakatlık sorunu yaşamak istemez. İsteksiz değil adam sakatlanıyor yani uğraşıyor yıne sakatlanıyor. Emin olun adamda üzülüyordur tabii bu bizi ilgilendirmez bir taraftarız.

Maliyet işi ne taraftarın nede TD işi o iş yönetim işidir. TD ister maliyet uygun değil der almazlar Ha FT bazen karışıyor mu karışıyor ancak o dönemde röportajında Falcao gibi oyuncuyu kim istemez demişti. Gerçekten de hangi TD istemez.

Falcao olayı bana göre şansızlık oldu Falcao dahil kimse sakatlık sorunu yaşamak istemez. İsteksiz değil adam sakatlanıyor yani uğraşıyor yıne sakatlanıyor. Emin olun adamda üzülüyordur tabii bu bizi ilgilendirmez bir taraftarız.
Kimse istemez tabi ama maaşında indirim vs yapsın o zaman. Adam 2 yılda 25-30 maç dakikası oynamamıştır.

Falcao konusunda hepimizin suçu var taraftar olarak biz baskı yaptık yönetimde aldı falcao gibi bir oyuncuyu yıllı 3 milyona getiremezsiniz

Konuya gelirsek bilmediğimiz ihraç istenecek kadar ağır suçlar varsa neden edilmesin. O zaman Ülke yoneten adamlarda suç işlediğinde ben devlet yönettim yolsuzluk yapsın ülkeyi kaosa suruklesın seçim kaybettiğinde yargılanmasın. Oldu . Bu sadece Falcao olayı değildir bana göre altında çok büyük işler dönmüş gözüküyor.

Bu transferde yönetim kadar biz taraftarlarda suçluyuz. "Admin Falcao sandım" diye diye aylarca nöbet tuttuk o yüzden sadece yönetimi suçlamak doğru değil. Tabi suçsuz olan tek kişi her zaman olduğu gibi Terim hazretleridir, herkes suçludur onun hiç bir suçu yoktur o Falcao'yu istememiştir, o Diagne'yi de istememiştir 4-5 ay sonra aslında o Mohammed'i de istememişti diyenler olacaktır.

Divan Kurulu Üyesi Taner Aşkın: ''Galatasaray Spor Kulübü'nde Başkanlık yapmış olan insanları ihraç etmek kabul edilebilir bir şey değil. Bu etik değil. Ricada bulunuyorum elinizde imkanınız varsa bu işi çözün sayın başkan.''
Bu görüşe katılmıyorum ben, başkanlık makamı her haltı yiyip sorgulanmama yeri değildir, yapılanlar ihraç gerektiriyorsa ihraç da edilebilirler. Tarihte örneğinin olmamış olması, olmayacağı anlamına gelmez. Tüzükte başkan kulüpten ihraç edilemez diye bilmediğimiz bir madde mi var?

Üst Alt